Kokia nevykėlių karta šiemet baigia mokyklą?

 (64)
Kokia nevykėlių karta šiemet baigia mokyklą? Skaitydama atsiliepimus apie ašaras ir košmarus prieš anglų kalbos egzaminą aiškiai supratau, jog ne tik mano gimnazijoje, bet visoje šalyje abiturientai – verksniai.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Negana to, jog abiturientai skundžiasi dėl sunkio skaitymo užduoties, dalis buvo nepatenkinti tokiais absurdiškais dalykais, kaip karštis ir saulės spinduliai kabinete, baimė pamiršti asmens dokumentą arba netyčia įsinešti mobilųjį telefoną, negana to, jiems trukdė egzamino vykdytojai.

Pagaliau ir taip pasenusi švietimo sistema pradeda tikrinti nebe žinias, o įgūdžius ir sugebėjimus – pagaliau pradeda dalinai ruošti būsimam gyvenimui, kuriame visiškai neveikia principas „išmokau temą, atsiskaičiau“. Jame savo įvairiausias žinias ir gebėjimus turime naudoti skirtingose gyvenimo situacijose.

Realiame gyvenime mus „baudžia“ arba „skatina“ ne mokytojai, kurių po kelerių greičiausiai niekada nesusitiksime, o žmonės, kuriems tikrai rūpi mūsų nešama nauda ir kurie mažiausiai stengiasi sumažinti mūsų darbo kiekį ar palengvintų kitų gyvenimą. Galų gale, dėl kvailų niekniekių besiskundžiantys žmonės realiame pasaulyje vadinami liurbiais.

Ar tiki, kad pasitaikius progai nusiplaudavai nuo pamokos, net prieš pat egzaminą nusirašinėdavęs, sumaniais (tavo nuomone) būdais kvailindavęs mokytojus, delsęs iki paskutinės minutės ir aręs tik dėl pažymio ar, galų gale, manęs, kad iškaltos formulės ir datos – sėkmės garantas, gali skųstis dėl blogų egzaminų rezultatų?

Arklį galima nuvesti prie vandens, bet priversti jį gerti – ne. Būtent todėl, nei mokytojai, nei egzaminų sudarinėtojai, juo labiau tėvai ar draugai nėra kalti dėl tavo nesėkmių šiandien ar ateityje. Jei sulaukęs aštuoniolikos metų nesugebi valdyti savo emocijų ir manai, kad kažkas kitas yra atsakingas už tavo ateitį – galbūt dar ne laikas brandos atestatui?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo mintimis ir patirtimi. Taip pat galite susisiekti su DELFI el. paštu pilieciai@delfi.lt


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (317)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (99)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (94)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (87)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.