Kodėl reikia tilto į Neringą

 (91)
Dubajuje yra vienintelis pasaulyje septynių žvaigždučių viešbutis. Dvi papildomos žvaigždutės skirtos už tai, kad jis yra šių dienų architektūros paminklas.
© Autoriaus nuotr.

Panašų septynių žvaigždučių kurortą (kurortą, net ne viešbutį!) galėtume turėti ir mes Lietuvoje, bet neturime. Kodėl?

Nida ir visa Kuršių Nerija yra nuostabi. Ne tik dėl įspūdingos gamtos, bet ir dėl to, kas ją supa. Tvarkingi, autentika kvėpuojantys miesteliai, paslaugūs vietiniai žmonės, ramybė ir išskirtinė čia atvykstančių poilsiautojų kultūra puikiai papildo jūrą, kopas, marias ir kvepiančius pušynus.

Tačiau žvaigždutės kol kas - tik penkios. Tai rašau, stovėdamas beveik trijų kilometrų ilgio automobilių eilėje prie kelto į Klaipėdą. Važiuodami į priekį, sudarėme tokią eilę, jog sutrikdėme uostamiesčio eismą. Turėjome nemažai laiko pagalvoti apie tilto į Kuršių Neriją privalumus.

Kodėl reikia tilto į Neringą
© Autoriaus nuotr.

Ką duotų tiltas į Neringą? Poilsiautojams būtų patogiau, vietiniams gyventojams nebereikėtų žaisti viduramžių, Klaipėdos gatvėse neliktų nuo eilių į keltą susidarančių kamščių, o marių kraštovaizdį papildytų įspūdingas vaizdas. Tikriausiai tai dar ne viskas, bet ar verta tęsti?

Žinoma, nė vienas nenorime, kad mūsų gamtos stebuklą užplūstų ir nuniokotų begalės turistų - tai bene populiariausias argumentas nestatyti tilto. Bet tiesa ta, kad jis čia niekuo dėtas - žmonių srautus kontroliuoja mokesčiai. Štai persikėlę į Neringos pusę, už galimybę joje būti jau buvome sumokėję 70 litų (40 Lt - keltas ir 30 Lt - ekologinis mokestis). Jei pastačius tiltą poilsiautųjų srautai didėtų tiek, kad iš tikrųjų kiltų grėsmė gamtos grožiui, tilto mokestį galima pakelti iki 100, 150 ar XXX litų. Kelti tol, kol šios grėsmės neliks. Dar visai neseniai per tą pačią Neringą tranzitu į Kaliningradą važinėjo „fūros“. Neringos valdžia ekologinį mokestį krovininiams automobiliams didino tol, kol jų neliko.

Kodėl reikia tilto į Neringą
© Autoriaus nuotr.

Ir dar apie tai, kaip Neringą galima padaryti patogesnę turistams. Kodėl neįdiegus tokios puikios dviračių nuomos sistemos, kokią turime Vilniuje? Dviratį pasiėmei prie savo apartamentų, nuvažiavai prie jūros ir „pridavei“. Pasideginęs vėl pasiėmei dviratį ir vėl grįžai vakarui prie marių. Paprasta, išbandyta, veikia - kodėl nepasinaudoti šia gera patirtimi?

O savaitgalio Nidoje nesugadino ir tos kelios valandos eilėse prie keltų. Tik, jei situacija nesikeis, greitai prie kilometrinių eilių į perkėlą išvysime ir kioskus su dešrainiais. Septynių žvaigždučių kurortą įsivaizduoju tikrai ne taip.


DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (242)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (98)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (88)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (89)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.