Kodėl anksčiau moterys gyveno su smurtautojais, o aš - su geru draugu?

 (70)
Nuo pat vaikystės buvau griežtai nusistačius prieš santuoką. Priežastys labai paprastos ir dažnai sutinkamos – mano tėvai žiauriai elgėsi viens su kitu. Išdavystės, muštynės, skandalai, skausmas, šaltis namuose, skyrybos.
© Shutterstock nuotr.

Artimoje aplinkoje - ne ką geriau. Išglaistytuose kaimynų ar giminaičių namuose, apstatytuose privalomais minkštais komplektais ir sekcijomis, gyveno ta pati angis – Išdavystė. Kažkas skausmingai skyrėsi, kažkas liko gyvent iki pat šiol, apsikrovę sunkiomis ligomis ir ėdantys vienas kitą priekaištais už sugadintą gyvenimą.

Akyse tebestovi užtinę nuo ašarų tetų veidai ir pasišnabždėjimai tarpusavy, kiek skausmo tas svoločius ir ta jo k... suteikė. Bet vaikus reikėjo augint, kurt kažkokį sumautą įvaizdį prieš kitus, krauti niekam nereikalingą krištolą ir porcelianą į spintas, kasdien pilti benziną į „Žigulius“, tikintis vandens stiklinės senatvėj. Kaip jau ir sakiau, senatvėje, šalia vandens dabar papildomai gauna po tulžies ir keiksmų tabletę.

Nekokios perspektyvos. Juk žiauru ir neteisinga. Aš to nenorėjau. Nusprendžiau, kad gyvensiu viena ir nesikankinsiu taip, kaip mano mama, močiutė, kaimynės, tetos. Negi būsiu kvailesnė už jas? Noriu laisvės ir, svarbiausia, ramybės.

O vyrai man patiko. Kaip ir aš jiems. Tad simpatijų ir meilių netrūko. Kaip ir pasiūlymų tekėti. Tačiau aš bėgau nuo artimesnių santykių.

Išgaruodavau kaip dūmas, vos tik pajusdavau, kad lenkiama į rimtesnius klausimus. Aš bijojau. Vengiau. Nenorėjau skausmo. Nenorėjau nešt jokių kryžių ir erškėčių vainikų. Rinkausi tik tai, kas neįpareigoja, kas lengva, linksma ir malonu.

Laikui bėgant supratau, kad keisti vyrus kaip kojines – žemas lygis. Tai suteikia dar daugiau skausmo, krauna naujus kompleksus, ardo psichiką, tu imi dar labiau nepasitikėti jais, tampi cinike. Užuojauta toms moterims, kurios didžiuojasi partnerių gausa. Tai lygiai toks pats blogis, kaip gyventi su smurtininku. Tik čia supranti, kad smurtauji pati prieš save, juk tavęs niekas neverčia taip elgtis. Atsitokėjusi tą nepagarbos sau procesą sustabdžiau.

Nėriau į vienumą. Darbai, draugai, savianalizė, vienuma ir... begalinis meilės ilgesys. Tikros, gilios meilės. Ėmė nebesisekti. Bandžiau, kaip ankstyvais jaunystės metais, retsykiais užsukti kokį romaniuką, bet tai buvo tik tuštuma. Visiška saviapgaulė ir melas. Aš taip pasikeičiau, kad nebegalėjau būti santykiuose, kuriuose nėra abipusės meilės. Man buvo šlykštu, primityvu.

Vienatvė ėmė deginti. Bet tai buvo geriau, nei būti su bet kuo. Aš vis tiek tikėjau, kad vieną dieną sutiksiu savo vyrą. Tas tikėjimas palaikė. Ėmiau mąstyti giliau, kad man nebeįdomu vienatvė, kad aš noriu dalintis su kitu viskuo, ką tik turiu – mintimis, meile, rūpesčiu, šiluma. Aš noriu rūpintis kažkuo kitu, ne vien savimi. Egoistinis gyvenimo būdas tapo beprasmis. Viskas vien tik sau? Kaip nuobodu!

Būdama maždaug trisdešimties sutikau savo vyrą. Kartu esam šešerius metus. Santuokoje.

Išdrįsom abu. Surizikavom. Abu buvom su nemenkais patirties bagažais, su didžiulėm baimėm, skausmingom žaizdom. Ir su labai dideliu tikėjimu, kad galima gyvent dar kažkaip kitaip, nei gyvenom iki šiol, atrast naujus gyvenimo aspektus, kampus.

Kaip mums sekasi? Įvairiai. Su pakilimais ir nuosmukiais. Tačiau visiškai kitaip, nei mūsų tėvams. Pasirinkom spręsti problemas, su kuriomis susiduriam. Nebėgti nuo jų, nekaltinti kito dėl savo nelaimingumo, o analizuoti, tartis, ieškoti sprendimų ir gerbti gerbti gerbti vienas kitą. Taip, tai nelengva. Kartais norisi trenkti durimis ir išeiti. Iš įpročio.

Bet niekas ir nežadėjo, kad bus lengva. Galbūt ir aš kažkada mąsčiau, kaip daugelis, kad santuoka – tai kažkas panašaus į atrakcionų parką, įšoki į vežimėlį ir lakstai, patirdamas vien euforiją kažkur papilvėj. O partneris tai yra stebuklingas magas, traukiantis iš cilindro gėrybes – triušius, deimantus, gerą nuotaiką, palaikymą, finansus ir neišsenkančią meilę. Taip nebūna.

Galų gale nuo nesibaigiančio nerūpestingumo ima pykinti. Todėl sunku man suprasti tuos, kurie tikisi iš santuokos vien malonumų. Kaip, beje, sunku suprasti ir tuos, kurie gyvena smurte, nepagarboj viens kitam, išdavinėja arba leidžia, kad su jais taip elgtųsi. Ir šalia viso to dar kaltina savo antrą pusę. Tarsi patys būtų kažkokie neįgalūs kūdikiai ir niekaip negalėtų kažko pakeisti.

Todėl dabar ir galvoju, kodėl mano tetos gyveno su svoločiais, o aš – su geru draugu?

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.