Kaunietis turi ką pasakyti apie viešajį transportą ir Vilnių

 (49)
Aš esu iš Kauno. Ir aš esu už naujus „mikrus“. Taip, aš važinėjau ir važinėsiu šiuo keistu, pasaulyje retai sutinkamu transportu. Bet tai yra patogu. Taip pat aš iškelsiu šių metų pabaigoje taurę šampano ne tik už naujus metus, bet taip pat ir už tai, kad mano gimtame mieste vietoj tų sulūžusių metalo krūvų važinės nauji „mersai“.
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Aš džiaugiuosi, kad kaip važinėjau tuo pačių „mikru“ (30), taip važinėsiu ir toliau (57). Jei kam nebeliko mikriuko, važiuojančio pro namus, eikit su raštais ar mitingais prie savivaldybės langų ir įrodykit, kad jums to reikia (ir kad tu ne vienas važinėji). Manau, verslininkai su plačia šypsena iš tavęs tuos tris litus paims.

Aš nenoriu gyventi postsovietinėje erdvėje, aš noriu gyventi Vakarų šalyje. Aš noriu gyventi toje geresnėje, modernesnėje Lietuvoje. Aš noriu, kad įlipus į mikriuką su manimi pasisveikintų vairuotojas, kai aš jam sakau „laba diena“. Nes tai yra paprasta. To išmokstame dvejų metų. Nebent kai kurie sugeba išmokti vairuot,i bet nesugeba išmokti kalbėti.

Aš noriu gauti bilietą už tai, kad sumoku tris litus. Ir tai yra mano teisė. Nenoriu girdėti kvailų pasiteisinimų, kad netyčia pasibaigė bilietų popierius. Aš moku mokesčius, tai kodėl vairuotojas gali to nedaryt? Aš noriu, kad vairuotojas darbo vietoje atrodytų normaliai, o ne kaip „bachūras“, gyvenantis Vilijampolės rajone, prie laiptinės spjaudantis semkes. Aš noriu ne tapkių ir treningų, o normalios uniformos, išlygintų marškinių.

Aš noriu, kad vairuotojas parūkytų, išlipęs iš „mikro“, o ne trauktų dūmus jo viduje. Nusipirk tabako kramtūškių jei nesugebi susilaikyt, nikotino verge. Aš nenoriu „mikre“ žiemą šalti ir pro užšalusius langus nematyti, kada man reikia išlipti. Noriu, kad būtų šilta, noriu matyti savo miestą.

Aš noriu naujų autobusų. Noriu juose važiuoti išsitiesęs, o ne susilenkęs per pusę. Nenoriu įlipdamas viena ranka ieškot piniginėje litų, o su kita uždarinėt duris. Durys... Tas žiaurus jų trankymas, metalo laužymas. Noriu šiek tiek civilizacijos. Ir aš tikiu, kad tai gausiu. Tai pažadėta. Tik tiek. Paprastų bet esminių dalykų.

Ir jei visa pertvarka leis tai turėti, tai bus nuostabu. Noriu naujų, vakarietiškų standartų, nes aš toks ir esu. Vakarietis, o ne tas, kuriam prie rusų buvo geriau.

P.S.: noriu, kad Kaunas viešo transporto sektoriuje vėl išspardytų užpakalius Vilniuj, turinčiam brangų ir nepatogų e-bilietą ir nesugebančiam į troleibusą įlipti pro priekines duris.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (91)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.