Kaune dėstantį indą nustebino incidentas laikinojoje sostinėje

 (26)
Šeštadienio rytą Kaune automobilių stovėjimo aikštelėje vyriškis peiliu sužalojo 26-erių metų Nigerijos pilietį. Šis įvykis nemaloniai nustebino Kauno technologijos universitete lektoriumi dirbantį indą Kumar Anubhav Tiwari, Lietuvą laikantį ramia ir taikia šalimi. Jis DELFI parašė viešą lietuviams ir iš užsienio atvykusiems studentams skirtą laišką.
© Asm.arch.nuotr.

Lietuva, kiek tai svarbu užsienio studentams, yra labai rami ir taiki šalis, todėl esu labai nustebęs, sužinojęs apie incidentus, įvykusius dėl etninių, nacionalinių, rasinių ir religinių pagrindų.

Gal ir yra buvę tokių incidentų, bet niekada nebuvome girdėję apie tokį, kuris atrodytų rimtas.

Vis dėlto, neseniai vienas, mano manymu, rasistinis incidentas įvyko šalia baro/klubo „Basement“. Jo metu, du lietuviai vaikinai ir mergina užpuolė Nigerijos studentą su peiliu. Jis – vis dar ligoninėje.

Tai labai rimta, todėl mes turime apie tai galvoti ir imtis veiksmų, nes tokie incidentai gali užtraukti šaliai, kurioje tarptautiniu lygiu tokių nusikaltimų nebuvo, blogą reputaciją.

Aš raginu visus užsienio studentus ir Lietuvoje gyvenančius žmones negalvoti blogai apie šalį tik dėl kai kurių blogų žmonių. Mes žinome, kad lietuviai visuomet padeda ir yra šilti žmonės, ir jei esame jiems geri, jie atsakys tuo pačiu. Nėra šalies, kur tokių incidentų nebūtų įvykę, turime būti atsargūs ir pasiruošę susisiekti su policija, jei kas nors ne taip.

Mano vardas yra Kumar Anubhav Tiwari ir aš esu iš Indijos. Atvykau į Lietuvą doktorantūros studijoms Kauno technologijos universitete. Nors darbo galimybės atvykusiems iš svetur labai ribotos, gavau lektoriaus darbą KTU. Tai reiškia, kad nėra jokių kliūčių žmonėms, turintiems potencialo, ir lietuviai nediskriminuoja žmonių dėl jų rasės ar tautybės.

Visiems draugams lietuviams norėčiau pasakyti, kad jei norite parodyti savo nuostatas atvykusiems iš užsienio, tai turi būti meilė ir taika (…). Nesmukdykite mūsų šalies (Lietuvos), darydami kvailus dalykus.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Galbūt norite pasidalinti savo nuomone ar patirtimi? Jūsų nuomonės laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt. Taip pat rašinius galite siųsti naudodamiesi žemiau esančia nuoroda:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.

Atostogavo Maltoje: jeigu jums tinka J. Basanavičiaus g. Palangoje, tada gal ir čia patiks (219)

Mes su žmona nemažai keliaujame ir bent du kartus per metus renkamės poilsines keliones į šiltus kraštus. Šį pavasarį nusprendėme aplankyti Maltą. Keliones paprastai planuojamės patys: ieškome viešbučių, bilietų, automobilių nuomų, renkamės viešbučius skirtinguose miestuose, kad per minimalų dešimties dienų laikotarpį galėtume aplankyti kuo daugiau vietų.