Kam naudinga kaupti pensijų fonduose?

 (25)
Artėja lapkričio 30 d., diena, iki kurios jums leidžiama mąstyti, iki kurios turite teisę priimti sprendimą, ar dalyvausite pensijų kaupimo fonduose. Pirma, tai naudinga tiems, kas uždirba virš 7440 Lt, kadangi prie šios sumos pasiekiamos SODROS lubos. Gal Seimo nariai pasirašydami Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymą galvojo tik apie save?
© DELFI / Kiril Čachovskij

Antra, kadangi pensijų skaičiavime imami žmogaus palankiausi 25 darbo metai, tai jei jau juos turite, galima kaupti. Mamos, auginusios vaikus, daug nesvaikite. Tais metais, kai auginote vaikus, ir jei darbdavys už jus nemokėjo įmokų, valstybės lėšomis buvote draudžiamos tik bazinei pensijai, papildomos pensijos dalies įmokų valstybė už jus nemokėjo, ir šių metų pensijos skaičiavime nepanaudosite.

Bazinei pensijai gauti užtenka 15 metų stažo, tą stažą ir taip turite, jei jau skaičiuoklėmis skaičiuojate, kaip palankiau gauti didesnę papildomą pensijos dalį, mokamą ar iš vieno, ar iš dviejų fondų. O štai papildomos pensijos dalies skaičiavimui reikia palankių 25 metų, kuriais buvo mokamos padorios įmokos, su nesumažintu koeficientu. Tai tas valdžios saldainiukas bazinei pensijai jums šiuo atveju nieko nepadės. Atsirinkite 25 palankiausius metus, kuriais buvo mokamos įmokos.

Šiais dviem minėtais atvejais Jūsų nepalies neproporcingas SODROS papildomas pensijos dalies mažinimo baubas. O mažinama daug. 2007 ir 2008 metais, kai į pensijų fondus buvo pervedama 5,5 proc. valstybinio socialinio pensijų draudimo įmokos dalis, pensijų skaičiavimo formulėje naudojamas koeficientas buvo mažinamas virš 50 proc.

Gelbstint padėtį, mūsų valdžia, saldžioji tetulė, pametėjo mums dar saldainiukų. Sakoma, cukrus – smegenų maistas. Gal pabandome suprasti, kodėl mes tokie mylimi? Tie saldainiukai - tai valstybės skatinamoji įmoka į Jūsų pensijų fondą. Na ir kas, kad dar savo lėšų papildomai turite įmokėti, tas pats, kas būtų tokiu būdu padidinti mokesčiai, nesukeliant žmonių pasipriešinimo. Pažadėta, kad pensija bus didesnė.

Na gerai, supratau, kad nenoriu, kad man būtų neproporcingai mažinama SODROS pensija, bet esu smaližė, saldainiukais susigundyčiau, nusipirkčiau juos. Iš SODROS įmokų nepervesčiau į pensijų fondus, kažkiek sumokėčiau, kažkiek gaučiau. Deja, neleidžiama taip. Kodėl? Skatinama sumažinti SODROS ar valstybės atsakomybę? Kartais pasiūloma kaupti trečiojoje pensijų kaupimo pakopoje ir gauti Gyventojų pajamų mokesčio lengvatą. Bet ji yra mažesnė, nei valstybės skatinamoji įmoka.

Nėra garantijos, kad iš pensijų kaupimo fondų atgausite tiek, kiek įmokėjote. Bet yra begalinė viltis, kad nusipirktos akcijos pabrangs kelis kart. Būkime optimistais, žaiskime, juk nesulauksime tos senatvės.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Suomijos mokykloje apsilankiusios mokytojos pamatė, ko reikia Lietuvai: kai kurie daiktai sukėlė ir pavydą (188)

Pastaruoju metu viešoje erdvėje daug kalbama apie švietimo kaitą. Nuomonės pačios įvairiausios, bet atsakingų požiūrių ir kaitos krypčių įvardyti nedrįstama. Visiems aišku, kad keisti reikia, bet ką ir kaip? Marjo Kylonen, Helsinkio pradinio ugdymo kuratorė, uždavė prasmingą klausimą: „Ar eitumėte pas stomatologą, kuris naudoja praeito amžiaus įrankius?“

Nufilmuota patirtis kelyje: įpykęs vairuotojas nusprendė man atkeršyti? (119)

Į DELFI kreipėsi pasipiktinęs skaitytojas Miroslavas, nusistebėjęs kito vairuotojo elgesiu kelyje. Vairuotojas pasakoja, kad užsitraukė pastarojo nemalonę, kai neva neleido persirikiuoti kitam automobiliui. Pateikiame skaitytojo atsiųstą vaizdo įrašą ir pasakojimą, kviečiame jus įvertinti situaciją bei dalintis savo patirtimi kelyje el. paštu pilieciai@delfi.lt.

Grįžti į Lietuvą emigrantui trukdo 3 klausimai: valstybė daro viską, kad neparvyktume (183)

Norėčiau paklausti premjero ir kitų mūsų valstybės politikų, kodėl kasdien yra kalbama kaip emigrantai grįš į Lietuvą, bet iš tikrųjų daroma viskas, kad jie būtų paversti „blogiečiais“? Jau nebe pirmus metus kasdien skaitau, kaip daug bus padaryta pritraukiant žmones grįžti – tokie pažadai prisidėjo ir prie valstiečių išrinkimo. Bet viskas daroma atvirkščiai: ne tik nesudarytos padorios sąlygos grįžti, bet nuolat priimami sprendimai, užkertantys visus įmanomus kelius į tėvynę.

Buvusi dailės mokytoja sugėdino lietuvių kalbos mokančią kolegę (115)

Gerbiama Lietuvių kalbos mokytoja, parašiusi, kad dailės pamokos yra mažiau svarbios nei lietuvių kalbos, man priimtinas Jūsų noras nedaugiažodžiauti, todėl iš karto einu prie esmės. Na, pažiūrėkime į Tamstos argumentus iš kitos pusės.

Renginyje pasibaisėjo mokytojų elgesiu: A. Tapinas buvo teisus (278)

Perskaičiau Andriaus Tapino straipsnį, šįkart jis man labai artima tema – apie mokytojus, „Kokie šventi mokytojai, kokie baisūs tėvai, kokie baisūs vaikai“. Kad ir kaip nesmagu bebūtų, teko viduje pritarti jo pastebėjimams. Greičiausiai tas pritarimas ir būtų likęs tik viduje, jei nebūčiau paskaičiusi „nuskriaustųjų ir įžeistųjų“ mokytojų komentarų, kur piktinamasi, kad Andrius Tapinas nepabuvęs mokytojams skirtuose seminaruose drįsta juos taip šmeižti.