Kam naudinga kaupti pensijų fonduose?

 (25)
Artėja lapkričio 30 d., diena, iki kurios jums leidžiama mąstyti, iki kurios turite teisę priimti sprendimą, ar dalyvausite pensijų kaupimo fonduose. Pirma, tai naudinga tiems, kas uždirba virš 7440 Lt, kadangi prie šios sumos pasiekiamos SODROS lubos. Gal Seimo nariai pasirašydami Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymą galvojo tik apie save?
© DELFI / Kiril Čachovskij

Antra, kadangi pensijų skaičiavime imami žmogaus palankiausi 25 darbo metai, tai jei jau juos turite, galima kaupti. Mamos, auginusios vaikus, daug nesvaikite. Tais metais, kai auginote vaikus, ir jei darbdavys už jus nemokėjo įmokų, valstybės lėšomis buvote draudžiamos tik bazinei pensijai, papildomos pensijos dalies įmokų valstybė už jus nemokėjo, ir šių metų pensijos skaičiavime nepanaudosite.

Bazinei pensijai gauti užtenka 15 metų stažo, tą stažą ir taip turite, jei jau skaičiuoklėmis skaičiuojate, kaip palankiau gauti didesnę papildomą pensijos dalį, mokamą ar iš vieno, ar iš dviejų fondų. O štai papildomos pensijos dalies skaičiavimui reikia palankių 25 metų, kuriais buvo mokamos padorios įmokos, su nesumažintu koeficientu. Tai tas valdžios saldainiukas bazinei pensijai jums šiuo atveju nieko nepadės. Atsirinkite 25 palankiausius metus, kuriais buvo mokamos įmokos.

Šiais dviem minėtais atvejais Jūsų nepalies neproporcingas SODROS papildomas pensijos dalies mažinimo baubas. O mažinama daug. 2007 ir 2008 metais, kai į pensijų fondus buvo pervedama 5,5 proc. valstybinio socialinio pensijų draudimo įmokos dalis, pensijų skaičiavimo formulėje naudojamas koeficientas buvo mažinamas virš 50 proc.

Gelbstint padėtį, mūsų valdžia, saldžioji tetulė, pametėjo mums dar saldainiukų. Sakoma, cukrus – smegenų maistas. Gal pabandome suprasti, kodėl mes tokie mylimi? Tie saldainiukai - tai valstybės skatinamoji įmoka į Jūsų pensijų fondą. Na ir kas, kad dar savo lėšų papildomai turite įmokėti, tas pats, kas būtų tokiu būdu padidinti mokesčiai, nesukeliant žmonių pasipriešinimo. Pažadėta, kad pensija bus didesnė.

Na gerai, supratau, kad nenoriu, kad man būtų neproporcingai mažinama SODROS pensija, bet esu smaližė, saldainiukais susigundyčiau, nusipirkčiau juos. Iš SODROS įmokų nepervesčiau į pensijų fondus, kažkiek sumokėčiau, kažkiek gaučiau. Deja, neleidžiama taip. Kodėl? Skatinama sumažinti SODROS ar valstybės atsakomybę? Kartais pasiūloma kaupti trečiojoje pensijų kaupimo pakopoje ir gauti Gyventojų pajamų mokesčio lengvatą. Bet ji yra mažesnė, nei valstybės skatinamoji įmoka.

Nėra garantijos, kad iš pensijų kaupimo fondų atgausite tiek, kiek įmokėjote. Bet yra begalinė viltis, kad nusipirktos akcijos pabrangs kelis kart. Būkime optimistais, žaiskime, juk nesulauksime tos senatvės.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Nusprendė pasikeisti pensijos kaupimo sutartį – sulaukė pribloškiančio banko atsakymo (69)

DELFI nuolat matau tekstus apie tai, kaip sunku žmonėms gyventi – kaip per mažai jie uždirba, per daug išleidžia ir panašiai. Vieni sako „mes gyvename blogiausiai už visus“, kiti atgal šaukia tą patį. Man atrodo supratau, kas yra blogiausia – mus visus kasdien gąsdina ir perspėja, bet kai tik paklausi, ką gali dėl to padaryti, valstybė atkiša špygą.

Lietuvos kariai saugo mus, bet ar suteikiame jiems galimybes gyventi orų gyvenimą? (137)

Kiekvienas turime savo gyvenimą ir norime jį nugyventi oriai ir nemirti per anksti. Tam, kad būtume saugūs, apsaugoti nuo karo ir kitų grėsmių valstybėje, rūpinasi kariuomenė. Kariai saugo mus.

Asmeninis išbandymas – įveikti sunkūs kilometrai vaizdingoje Norvegijoje (5)

Ecotrail? Kodėl? Tiksliai net nežinau. Pirmas mano rimtesnis ultra bėgimas būtent ir buvo šios serijos pionierius – Ecotrail de Paris 80 km, o šią žiemą, kai jau netikėtai sužibo viltis išbristi iš traumų, atėjo nereali mintis įveikti visus Ecotrail serijos ultra bėgimus.

Naujasis Darbo kodeksas: vieniems atiteko žirgas, kitiems – sudėtingesnės darbo sąlygos (64)

Gyvenimas intensyvus, kiekviena diena sklidina naujienų, jų daug, ne visada įmanoma jas visas suvokti ir įvertinti. Svarbiausia naujiena laikyčiau Darbo kodekso pataisų priėmimą ir tikėtiną kodekso įsigalėjimą nuo liepos 1-osios dienos. Bandžiau suvokti kodekso naujumą ir galimą demokratijos plėtrą dirbantiesiems.

Moteris turi aukso vertės patarimą, kaip atpažinti neištikimybę (109)

Įtariate, kad sutuoktinis neištikimas? Turiu auksinį patarimą – atsakykite sau į vienui vieną klausimą: ar jis tebeužsiima ta veikla, kurios dėka susipažinote? Pavyzdžiui, eina į klubus, į mįslingas vakarones su draugais, į rungtynes, į golfo aikštyną? Deja, skaudi patirtis sako, jog tai yra, taip sakant, raudona vėliavėlė...