Kam naudinga kaupti pensijų fonduose?

 (25)
Artėja lapkričio 30 d., diena, iki kurios jums leidžiama mąstyti, iki kurios turite teisę priimti sprendimą, ar dalyvausite pensijų kaupimo fonduose. Pirma, tai naudinga tiems, kas uždirba virš 7440 Lt, kadangi prie šios sumos pasiekiamos SODROS lubos. Gal Seimo nariai pasirašydami Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymą galvojo tik apie save?
© DELFI / Kiril Čachovskij

Antra, kadangi pensijų skaičiavime imami žmogaus palankiausi 25 darbo metai, tai jei jau juos turite, galima kaupti. Mamos, auginusios vaikus, daug nesvaikite. Tais metais, kai auginote vaikus, ir jei darbdavys už jus nemokėjo įmokų, valstybės lėšomis buvote draudžiamos tik bazinei pensijai, papildomos pensijos dalies įmokų valstybė už jus nemokėjo, ir šių metų pensijos skaičiavime nepanaudosite.

Bazinei pensijai gauti užtenka 15 metų stažo, tą stažą ir taip turite, jei jau skaičiuoklėmis skaičiuojate, kaip palankiau gauti didesnę papildomą pensijos dalį, mokamą ar iš vieno, ar iš dviejų fondų. O štai papildomos pensijos dalies skaičiavimui reikia palankių 25 metų, kuriais buvo mokamos padorios įmokos, su nesumažintu koeficientu. Tai tas valdžios saldainiukas bazinei pensijai jums šiuo atveju nieko nepadės. Atsirinkite 25 palankiausius metus, kuriais buvo mokamos įmokos.

Šiais dviem minėtais atvejais Jūsų nepalies neproporcingas SODROS papildomas pensijos dalies mažinimo baubas. O mažinama daug. 2007 ir 2008 metais, kai į pensijų fondus buvo pervedama 5,5 proc. valstybinio socialinio pensijų draudimo įmokos dalis, pensijų skaičiavimo formulėje naudojamas koeficientas buvo mažinamas virš 50 proc.

Gelbstint padėtį, mūsų valdžia, saldžioji tetulė, pametėjo mums dar saldainiukų. Sakoma, cukrus – smegenų maistas. Gal pabandome suprasti, kodėl mes tokie mylimi? Tie saldainiukai - tai valstybės skatinamoji įmoka į Jūsų pensijų fondą. Na ir kas, kad dar savo lėšų papildomai turite įmokėti, tas pats, kas būtų tokiu būdu padidinti mokesčiai, nesukeliant žmonių pasipriešinimo. Pažadėta, kad pensija bus didesnė.

Na gerai, supratau, kad nenoriu, kad man būtų neproporcingai mažinama SODROS pensija, bet esu smaližė, saldainiukais susigundyčiau, nusipirkčiau juos. Iš SODROS įmokų nepervesčiau į pensijų fondus, kažkiek sumokėčiau, kažkiek gaučiau. Deja, neleidžiama taip. Kodėl? Skatinama sumažinti SODROS ar valstybės atsakomybę? Kartais pasiūloma kaupti trečiojoje pensijų kaupimo pakopoje ir gauti Gyventojų pajamų mokesčio lengvatą. Bet ji yra mažesnė, nei valstybės skatinamoji įmoka.

Nėra garantijos, kad iš pensijų kaupimo fondų atgausite tiek, kiek įmokėjote. Bet yra begalinė viltis, kad nusipirktos akcijos pabrangs kelis kart. Būkime optimistais, žaiskime, juk nesulauksime tos senatvės.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Bedarbės perfekcionistės darboholikės dienoraštis: kodėl man dabar gerai (I) (2)

2016 m. vasario 15 d. Ar žinote posakį „Jei jums atrodo, kad yra taip blogai, kad blogiau būti negali, jūsų skurdi fantazija“? Mano fantazija neskurdi, nes man vis dar atrodo, kad:

Gėdini apsiperkančius Lenkijoje? Turėtum atsiprašyti (410)

Na, atsiprašau, kad ir koks „patriotas“ rašė straipsnį „Man gėda dėl Lenkijoje perkančių lietuvių“, jis aiškiai nežino ar net nebando įsigilinti į aptariamą situaciją, surasti joje bent dalį tiesos.

Skaičiuojate, kad per mėnesį pakanka poros šimtų eurų? Pasižiūrėkite į mano išlaidas (931)

Nustačius, kad minimalių poreikių krepšelis, iš kurio žmogus per mėnesį galėtų išgyventi, yra 238 eurai per mėnesį, DELFI pasiteiravo skaitytojų, ar jiems tokios sumos pakaktų. DELFI Piliečiui parašė ne vienas skaitytojas, norintis išsakyti savo nuomonę. Pavyzdžiui, vieniša mama Erika tikina, kad gaudama didesnes pajamas negali sau daug ko leisti. Publikuojame jos mintis.

Lietuvišką filmą kine pasižiūrėjusi mergina priėmė rimtą sprendimą (268)

Augau su amžinu klausimu. Likti ar palikti? Dilemos labai drasko širdelę. Ir aš esu blaškoma, nes nežinau, kur mano namai bus po trijų mėnesių, išlaikius paskutinį egzaminą. Nes vis dar nežinau kokiu būdu galėčiau tapti laiminga. Svetur lengvi pinigai, bet sunki dūšia. O Lietuvoje laisvą gyvenimą vis dar turi užsitarnauti.

Man gėda dėl Lenkijoje perkančių lietuvių (2705)

Tikriausiai visiems pažįstamas jausmas – po švenčių ateina kažin koks liūdesys, širdgėla... Mokslininkai sako, kad tai normalu. Tačiau man liūdesys atėjo dar per pačią šventę ir su labai konkrečia priežastimi...