Kalėdinis emigranto laiškas skaitytojams

 (35)
Esu emigrantas. Prieš penkerius metus išvažiavau iš šalies ir žinote, kokia būna pradžia? Tik filmuose viskas atrodo juokinga ir linksma. Nežinai žmonių kultūros, didelis miestas tave smaugia, o kur dar noras uždirbti, rasti draugų.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Taip jau nutiko, kad paskutinius kelerius metus važinėju namo tik per šventes. Liūdna? Liūdna, blogiausias jausmas yra kai kartais jautiesi lyg žmogus be tautybės. Saviškiai tavęs nepriima, nes juos „palikai“, su kitais draugais ir pažįstamais ryšiai nutrūksta, treti sukuria šeimas.

Kelis pastaruosius metus jaučiausi panašiai. Šalyje, kurioje gyvenau, buvo gana sunku pritapti, niekaip negalėjau rasti draugų.

Nežinau kaip jūs, bet aš mėgstu metų pabaigoje prisėsti prie rašomojo ar pietų stalo (mano bute vienas stalas atlieka visas funkcijas) ir sąžiningai popieriuje parašyti, ką šiemet padariau gero, ko išmokau, o kokias klaidas galima bus ištaisyti kitais metais. Taip sėdėdamas naktį galvojau apie šiandieną.

Galbūt neišėjo sutaupyti tiek pinigų, kiek norėjau, arba kelis kartus nuvyliau žmonės, kurie iš manęs tikėjosi daugiau, tačiau buvo ir gerų akimirkų.

Gyvenu netoli Varšuvos Senamiesčio. Daug tądien vaikščiojau. Kaip visada vienas, susikišęs rankas į kišenes ir stovėdamas perėjoje mačiau šeimą – mamą, tėtį ir vaiką džiaugsmingai trypianti balose.

Aš irgi buvau laimingas. Laimingai dėl to, kad kiti laimingi. Aišku, ne tik dėl to. Tai buvo pirmieji metai, kai pritapau čia. Buvau atviras pats sau. Rinkausi žmonės, kurių požiūris ir vertybės sutapo su maniškėmis. Ypatingai malonu, kai parašai senam draugui ir jis praneša, kad tavęs pasiilgo ir laukė tavo žinutės bei susitikimo. Esu laimingas, kad turiu siaurą ratą žmonių bet stiprų ryšį su jais, todėl kiekvieną kartą paskambinęs ar parašęs žinau, kad sulauksiu pozityvių emocijų.

Patikėkit manimi, man atrodo, tai yra didžiausia laimė. Dabar turiu dvi šeimas – vieną kraujo šeimą, kuri lauks manęs namuose prie Kūčių stalo, ir kitą, kuri man tokia tapo.

Vėl susitikom su savo kompanija, kad kartu pabūtume prieš Kalėdas, važiavau pirkti girliandų, maisto, vyno.

Mano praėjusių metų Kalėdų noras išsipildė, tačiau įdomu, kas manęs laukia kitąmet?

Linkiu Jums slapčiausių norų išsipildymo, harmonijos bei drausmės siekiant svarbiausių gyvenimo tikslų. Gražių Kalėdų, tegul kiti metai būna dar geresni.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti mintimis? Rašykite mums el.p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Nuomonė“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (1)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.