Kaip atsikratyti priklausomybės nuo telefono ir kompiuterio?

 (21)
Šiais moderniais laikais turėti telefoną yra pats normaliausias reiškinys. Sakyčiau, neturėti jo būtų nenormalu. Ar tai jus, žmonės, tenkina?
Elektros prietaisai
© Shutterstock nuotr.

Vis daugiau laiko praleidžiame prie ekranų, tarsi bendraujant su žmonėmis mums reikėtų trečio asmens ar tiesiog netikros erdvės, kurioje galbūt jaučiamės saugūs.

Aš pati save tiek kartų buvau „pagavusi“, kai „pamečiau“ laiką, sustingau vienoje vietoje ir net nesiruošiau judinti nei vieno savo menkiausio raumens, net atsistoti iš apribotos mano, kedės, stalo ir kompiuterio erdvės. Jums taip nebūna?

Kad ir kaip moderniai ir „kietai“ skambėtų technologijos, mes tiesiog neturim teisės pamiršti žmogiškumo! Tad man kilo mintis sugalvoti ir užrašyti kelis būdus kaip atpratinti save nuo visų blizgančių ekranų.

Pirmasis: kai bus nuobodu ir neturėsi, ką veikti, prisiversk išeiti į lauką, pasisveikinti su kaimynu ar panašiai. Tai padaręs jau pasiekei pirmąjį bendravimo lygmenį.

Antrasis: kai baigei dieną darbe, universitete ar kur kitur, neik iškart namo! Arba grįžk namo, o tuomet griebk dviratį, draugą ar tą, ką turėsi po ranka, ir išeik į lauką ar pradėk lankyti kokį užsiėmimą. Nebūtinai mokamą. Tarkim, gali nueiti į šiuo metu vykstančius jogos užsiėmimus Vingio parke kiekvieną savaitę.

Trečiasis: ant telefono nugarėlės prisiklijuok lipduką, atkreipianti tavo dėmesį arba su žodžiais - „aš nesu dramblys vystykluose“. O tai reikštų, jog tu nebūsi nugrimzdęs į technologijų liūną, tu ieškosi tikros draugystės, tikrų draugų ir akimirkų. Tikiuosi, man pavyko nors vieną roboto sielą šiandien išlaisvinti.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (329)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (101)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (98)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (86)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.