Juokingi jūs visi su tuo „ačiū“ – pasižiūrėkite, kaip rašote patys

 (146)
Negaliu žiūrėti, kaip eina visi iš proto dėl švietimo ir mokslo ministrės „ačių“ rinkimų kampanijos lankstinuke. Žmonės, jūs rimtai? Niekada nepadarėt nė vienos rašybos ar skyrybos klaidos viešuose tekstuose? Juk kiekvienam mąstančiam aišku, kad ne pati ministrė tą lankstinuką maketavo. Bet ne, juk artėja Seimo rinkimai, reikia užsikabinti už neva sensacijos ir visiems loti, šaipytis, „baisiai“ principingus vaidinti. O kaip patys rašot viešojoje erdvėje?
Audronės Pitrėnienės klaida
© Facebook nuotr.

Pavyzdžių toli ieškoti nereikia – rugsėjo 28 d. buvusio švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus tekstas socialiniame tinkle feisbuke. Žinoma, buvęs ministras nepraleido progos pasišaipyti iš A. Pitrėnienės. G. Steponavičius bado pirštu į dabartinę ministrę dėl „ačių“ ir pats pridaro klaidų.

„Kiek gi“, gerbiamas Gintarai, rašoma kartu, nes dalelytė „gi“ rašoma kartu su visais nekaitomais vienskiemeniais žodžiais, o kitame žodyje – „paiškėja“ – trūksta dar vienos „a“. Ką, tai ne klaidos? Jos puošia jūsų feisbuką? Taip dera buvusiam švietimo ir mokslo ministrui?

Juokingi jūs visi su tuo „ačiū“ – pasižiūrėkite, kaip rašote patys
© DELFI skaitytojos nuotr.

Kitas šaipūnas – Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas ir jo rugsėjo 26 d. tekstas feisbuke. Klaidų tiek, kad baisu. „Bičiualiai“, „nesamoningą“, „nesamones“, „nesipratom“, „ataskyti“, o kiek kablelių trūksta... Gal šešių? Beskaičiuodama jau pamečiau skaičių. Tai sakykit, gerbiamas Pauliau, jums jau galima žodžius be nosinės rašyti? Iš karto dviejuose žodžiuose?! Ar tai pritinka visų studentų vedliui?

IMG_1760
IMG_1760

Dar vienas pavyzdys – Seimo narė Dalia Teišerskytė. Poetė užvakar vienoje televizijoje labai piktinosi švietimo ir mokslo ministrės klaida. Pasižiūrėkim jos feisbuką. Rugpjūčio 5 d. pasisakyme „pamiršta“ užkabinti nosinę ant „visa“ – „virtuoziškai pravedė visa vakarą“. O juk tokia elementari rašybos taisyklė...

Juokingi jūs visi su tuo „ačiū“ – pasižiūrėkite, kaip rašote patys
© DELFI skaitytojos nuotr.

O pabaigai – šios vasaros perliukas iš vieno žurnalo. Keliasdešimties tūkstančių tiražu platinamas žurnalas su grubia klaida viršelyje – „ižybybių gyvenimas“. Pasirodo, anot žurnalo, tos mūsų „įžybybės“ yra Andrius Tapinas, Angelina Jolie ir Arūnas Valinskas. Va čia tai gražu.

Tai va, klaidų sąrašą feisbuke, žurnalistų ar kituose tekstuose būtų galima tęsti ir tęsti. Kas ieško, tas randa, kaip sakoma. Bet gal geriau pirma patys paieškokite savyje likučių sąžinės ir garbės. Nes tikrai Lietuvoje nėra svarbesnių problemų ar temų, nes tikrai nė vienas niekada nepadarėt rašybos ar skyrybos klaidų.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (87)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.