Joninės: „naminukė“, girtas seniūnas ir kūdikis

 (51)
Joninės – tai didelė šventė, kurios lauki labiau nei Naujųjų metų ar grižtančios žmonos iš „supermarketo“ su alaus „bambaliu“. Tik per Jonines supranti, kas yra tikri tavo draugai.
Vyrai geria alų
© Shutterstock nuotr.

Šiemet Joninių šventei pradėjau ruoštis nuo Velykų. Pasidariau naminukės šimtą litrų, kad nepritrūktume švęsdami, nusipirkau „opelį“, kad galėčiau su merginom draskytis po kaimą ir rodyti savo vairavimo sugebėjimus.

Negaliu sakyti, kad pernai Joninės nepatiko, geros buvo, ne viską prisimenu, bet žmonės sakė, kad buvau linksmas ir geros nuotaikos, dainavau, šokau ant degančio laužo, sėdėjau. Seniūno žmoną nešiojau ant rankų, kai seniūnas nulūžo. Su ambulatorijos sesute ėjau ieškoti paparčio žiedo į mišką, ir ką jus galite pagalvoti, radau, tiesa, tik po devynių mėnesių tokį mažą raudantį Jonuką.

Šiemet kartu ir krikštynos bus, kleboną pakvietėme į šventę, ateis kartu su šeimininke, užsakėm muzikantus iš rajono centro. Vietinės moteriškės parašys į laikraštį ir nufotografuos.

Pakvietėme ir kaimo anekdotų karalių Šlangauską Joną, kuris papasakos jau seniai girdėtus anekdotus apie Jonines, pavyzdžiui, kaip šie:

Grįžta Jonas po Joninių
namo paryčiais, pripešęs kaip reikiant, vos paeina. Spaudžia skambutį. Žmona atidaro. Abu stovi žiūrėdami viens į kitą kelias minutes - žmona priekaištingai, Jonas nieko nematančiomis akimis. Staiga Jonas kiek krūpteli, akys įgauna žvalumo, pamato žmoną ir sako draugiškai:
-Na tai už-ž-žeik, jei jau atėjai!

Vyrukas per Jonines
skambina į mokamą informacijos telefoną:
- Labą dieną… Ar galite pasakyti, kur man tą paparčio žiedą surast?
- Paparčio žiedą ? Gerai, tuoj pažiūrėsium…
(pauzė)
- O kokiame rajone jus domintu? Jonavos? Gerai, minutėlę …
(vėl ilga pauzė ir tada užtikrintu balsu)
- Taip, radau – Jums reikia ieškoti Miške. Kuom dar galėtumėm būti naudingi?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (317)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (99)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (94)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (87)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.