Jei dantį suskaudo savaitgalį, lauk nemalonumų

 (162)
Šeštadienio rytą su skaudančiu dantimi pabudęs vilnietis nusivylė medikų darbu: jis buvo siuntinėjamas iš vienos gydymo įstaigos į kitą, o plūsdamas krauju net negavo servetėlės nusišluostyti.
© RIA/Scanpix

Negeras jausmas apima, kai šeštadienio rytą atsikeli su skaudančiu dantimi, o tavo dantų gydytojui iš privataus stomatologinio kabineto - laisvadienis. Žygiuoju į Žalgirio kliniką, kur nuo senų laikų padeda tokiems nelaimėliams.

Keista, eilės nėra. Apsidžiaugiu. Labai maloniai pažiūri ir nutaria, kad reikia šalinti dantį. Bet... ponas ministras uždraudė tai daryti. Tai nėra būtinoji pagalba. Būtinoji pagalba - tai pūlinio, jeigu matosi plika akimi, atvėrimas ir nuskausminamųjų suleidimas. Ačiū, ponas Andriukaiti. Linkiu ir Jums tokios pagalbos.

Gydytojas suleidžia vaistus nuo skausmo ir primena, kad mano poliklinikoje yra budintis chirurgas ir dirba šeštadieniais iki 14 val. Valio, dabar tik 8.30. Esu pėstysis ir naudojuosi miesto transportu. Ką gi, užsivynioju šaliką ir keliauju kitos poliklinikos link. Nebloga mankšta šeštadienio rytą. Ačiū daktarui ir vaistams, skausmas rimsta. Atsiranda jausmas, kad žandas nukąro iki krūtinės.

Pagaliau. Autobusas pristato ten, kur reikia. Važiuoju liftu iki nurodyto aukšto ir skambinu skambučiu. Taip parašyta ant durų. Tylu. Vėl skambinu. Koridoriuje pasirodo moteris baltais rūbais. Iš lėto, iš lėto. Lyg filme. Paaiškinu problemą ir apsidžiaugiu, nes tai būtent tas gydytojas, kuris šiuo metu man reikalingiausias.

Nuskausmino? Gerai, sėskit. Daktare, bet aš dar jaučiu, kad dantis skauda. Nieko, pakentėsit. Kenčiu. Skauda žiauriai. Daktarė rauna mano krūminį kažkur palei gerklę. Kenčiu. Pagaliau. Išrauna ir... kažkur nueina. Kraujas pilasi į burną. Pradeda pykinti. Griebiu servetėlę nuo krūtinės. Ji jau visa pilna kraujo. Bandau išspjauti į šiukšlinę – nepasiekiu.

Palaaaaukit, atsiranda iš kažkur daktarė ir kiša į burną tamponą. Sukąskit. Sukandu. Kraujo vistiek pilna burna. Man leidžia nusiprausti rankas ir veidą kabinete esančioje kriauklėje. Išspjaunu susikaupusį burnos turinį į krauklę. Ką jūs darot?! Kam čia spjaudot?! Nuryti galit.

Pavartau akis, nes pasakyti nelabai išeina. Burna užkišta. Sesutė tuo metu kiša man popieriukus, kur pasirašau, pasirašau, pasirašau, kad sutinku, supažindino, žinojau, atsakau ir t.t. ir pan. Paskui dar nulupa apie 10 Lt. Už medžiagas, kai paklausiu, už ką. O kokios ten medžiagos buvo? Ar servetėlė, ar vanduo kriauklėje.

Pradedu rengtis, nes rūbai šalia kabineto. Juk savaitgalis. Jūs ten greičiau. Pasiimkit su savimi. Man reikia duris užrakinti. Griebiu striukę ir bandau vytis seselę. Kur ten, nuvinguriuoja koridorium kaip žaibas. Durys paskui mane užsidaro ir užsirakina. Fuu... Pagaliau.

Pasidedu daiktus ant grindų ir ramiai apsirengiu. Ačiū, kad nors lifto neatjungė. Einu ir galvoju: bandė ponas ministras privačias gydymo įstaigas panaikinti, bet tikriausiai jis niekada nesilankė valdiškose. Arba jį aptarnavo kita daktarė.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (336)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (102)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (102)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (86)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.