JAV planai Sirijoje: išgelbėtoja ar okupantė?

 (46)
Po JAV sekretoriaus Johno Kerry oficialaus pareiškimo apie cheminio ginklo naudojimą tapo aišku, kad panašu, jog amerikiečių bei sąjungininkų pajėgos anksčiau ar vėliau pradės invaziją į Sirijos teritoriją. To priežastis - esą Basharo al Assado režimas panaudojo cheminį ginklą prieš sukilėlius. Tačiau ar tai nepanašiau į pretekstą stengiantis įtvirtinti įtaką Artimuosiuose Rytuose?
© Reuters/Scanpix

Juk naivu būtų manyti, kad Sirijos vadovas nesuprastų pasekmių panaudojęs tokį ginklą prieš savo šalies piliečius. Dar naiviau būtų galvoti, kad atlikus tokį veiksmą apie tai nesužinotų JAV ir nemėgintų imtis veiksmų. Taip elgtis B. al Assadui būtų visiškai nenaudinga ir neprotinga, nes jo likimas taptų aiškus. Kur kas didesnis interesas pastebimas iš sukilėlių pusės, kurie cheminio ginklo panaudojimo atveju gali tikėtis realios paramos kovojant prieš režimo pajėgas.

Pirmadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad nėra jokių įrodymų apie Sirijos pajėgų naudotą cheminį ginklą. Ar nebūtų protinga prieš pradedant tokio masto operaciją paviešinti faktus, įrodančius režimo kaltę? Užtikrinta JAV sekretoriaus retorika primena buvusio prezidento George'o Busho aiškinimus apie Irako turimus masinio naikinimo ginklus. 2003 m. prasidėjęs karas kainavo milijardus dolerių, o jokio ginklo taip ir nebuvo rasta. Civilių aukų skaičius Irake perkopė 100 tūkst., o JAV kareivių žuvo daugiau, nei buvo aukų per rugsėjo 11-osios atakas. Tokia karo, neturint jokių įrodymų, kaina.

Panašu, kad norint pradėti intervenciją į Artimuosius Rytus, net tarptautinė teisė tampa nebeaktuali. Juk intervencijos atveju parodomas ne tik šalies suvereniteto griovimas, tačiau ir faktas, jog nebūtina priimti Jungtinių Tautų rezoliucijos, leidžiančios panaudoti jėgą. Pasak Rusijos Užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, „jėgos panaudojimas be JT Saugumo Tarybos sankcijos yra šiurkščiausias tarptautinės teisės pažeidimas“.

Pasaulyje vyksta daugybė konfliktinių situacijų, kasdien tūkstančius kartų pažeidžiamos žmogaus teisės, tačiau kaip pastebime, tai ne visada aktualu didžiosioms valstybėms. Iš Šiaurės Korėjos ištrūkę pabėgėliai pasakoja apie mirštančius iš bado žmones ar žiaurias egzekucijas prasižengusiems, tačiau, matyt, naudingųjų iškasenų ištekliai ten gerokai mažesni.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalinti savo nuomone ar įvykių Sirijoje prognozėmis? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Negailestingas moterų atsakas vaikinui, pasipiktinusiam savo mergina (240)

DELFI skaitytojui išdrįsus papasakoti atvirą savo meilės istoriją ir pasidalijus nuoskauda, kad jo mylimoji norėdavo, kad jis ją „visur vežiotų“ bei vaišintų, jaunas vyras sulaukė tokios moterų reakcijos, kokios turbūt nesitikėjo. Diskusijų skiltyje užuojautos nebuvo – daug parašiusių merginų stebėjosi jo elgesiu.

Mėnesio išlaidos: moteris suskaičiavo, kiek kainuoja išlaikyti vaiką (286)

Esu beveik 5 mėnesių mergaitės mama. Paskaičiuokime, kur yra išleidžiama mano 339 eurų siekianti vaiko priežiūros atostogų išmoka. Skaičiuojamos tik tos išlaidos, kurios skiriamos vaiko poreikiams tenkinti.

Trūko kantrybė – pažinčių svetainėje sutikau „barakudą“ (772)

Rašau pirmą kartą, todėl tai gali atrodyti kaip kratinys, bet turiu daug ką pasakyti ir šiuo straipsniu noriu atkreipi moterų dėmesį. Kviečiu jas apginti save dėl šmeižto, kurį apie jus paskleidė Jūsų lyties atstovė. Noriu pasidalinti savo draugystės istorija su mergina, kurią įsimylėjau, tačiau likau įskaudintas dėl to, kad viskas, ko ji tikisi iš vyrų, yra jos sąskaitų apmokėjimas. Na, o aš buvau išvadintas godžiu šykštuoliu ir man buvo pasakyta, kad tik tada, kai negailėsiu jai pinigų, galėsiu sugrįžti.

Ar išvažiuoti su J. Statkevičiumi iš Lietuvos? Turiu jums atsakymą (269)

Taip, rašau iš užsienio ir ne, nesu emigrantas, bent jau savęs tokiu nelaikau. Stebiu nuolatines batalijas interneto erdvėje ir komentarų apkasuose tarp sakančių „užsienyje geriau“ ir tarp tų, kurie „mylim Lietuvą ir jos neišduosim“. Ir taip pat noriu pasidalinti savo mintimis.

Suskaičiavau minimalias mėnesio išlaidas – kelių šimtų eurų niekaip nepakaktų (178)

„Minimali alga turi būti 1000 eurų per mėnesį, kad už ją būtų galima išgyventi. Visa kita yra nesąmonės ir „bobučių“ pasakojimai“, – piktinosi DELFI skaitytojas Mantas B., išdrįsęs viešai išdėstyti, kiek ir kam išleidžia per mėnesį. Kviečiame jo išlaidas palyginti su savosiomis ir pasidalinti, kaip šeimos finansus tvarkote jūs el.p. pilieciai@delfi.lt.