Jauna šeima suskaičiavo išlaidas: per mėnesį išleidžia viską, ką uždirba

 (463)
Aš gyvenu su žmona. Man – 29-eri, žmonai – 26-eri metai. Vaikų neturime, gyvename Kaune, dviejų kambarių bute, pirktame už paskolą.
© DELFI / Valdas Kopūstas

Paskola - 25-eriems metams, 93 500 litų. Kitaip nei daugelis banko neapgaudinėjom, 17 500 litų buvo pačių sutaupyti ir pridėti prie pradinio įnašo, dėl to skolų neturime. Maistui didelių užgaidų neturime, bet per mėnesį išleidžiame visus uždirbtus pinigus.

Taigi, per mėnesį 430 litų skiriami paskolai, 550 litų (šiuo metu) – mokesčiams, 1200 litų – maistui, 300 litų - kurui. Pridėsiu ir tai, kas nebuvo pastebėta tyrime: transportas - tai ne vien kuras! Turime vieną 15-os metų senumo automobilį. Jį artimiausiu metu reiks keisti, o tai kokie papildomi 200-300 litų per mėnesį taupant. Draudimas - dar 30 litų kiekvieną mėnesį, taisymas bei tepalai, filtrai ir padangos - dar 50 litų per mėnesį (čia ieškant dėvėtų padangų).

Vaistai, vitaminai ir sportas - dar 300 litų per mėnesį, buto eksploatacinės išlaidos, minimalus remontas - dar 400-500 litų per mėnesį... Tiesą sakant, jau nebežinau, už ką perkame drabužius, o dar kai bus kūdikis... Tikrai nebenoriu galvoti, nes nežadu apgaudinėti valstybės su padidintomis algomis ir t.t...

Esu sąžiningas pilietis ir galiu sąžiningai pasakyti, kad po penkerių metų iš 2,8 mln. gyventojų Lietuvoje liks 2 mln., kurie nebeišlaikys pensininkų ir valstybės. Manau, belieka realiai įvesti progresinius mokesčius...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo patirtimi – kokių pajamų reikia vilniečiui, norint oriai gyventi sostinėje? Kokios Jūsų šeimos išlaidos? Galbūt pastebėjote, kaip skiriasi išgyvenimo kaina Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose?

Savo patirtimi galite pasidalinti žemiau. Taip pat laukiame Jūsų laiškų el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Išlaidos“:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.

Atostogavo Maltoje: jeigu jums tinka J. Basanavičiaus g. Palangoje, tada gal ir čia patiks (219)

Mes su žmona nemažai keliaujame ir bent du kartus per metus renkamės poilsines keliones į šiltus kraštus. Šį pavasarį nusprendėme aplankyti Maltą. Keliones paprastai planuojamės patys: ieškome viešbučių, bilietų, automobilių nuomų, renkamės viešbučius skirtinguose miestuose, kad per minimalų dešimties dienų laikotarpį galėtume aplankyti kuo daugiau vietų.