Išvyko svetur supykęs ant darbdavių ir banko: kur teisingumas?

 (124)
Pradėsiu nuo to, kad man 28-eri metai, pragyvenau Lietuvoje 22 metus. Dabar jau kelerius metus gyvenu ir dirbu svetur, nes Lietuvoje niekas vis dar nepasikeitė į gerąją pusę... Grįžtu į Lietuvą tik tam, kad tėvus aplankyčiau.
© Vida Press

Grįžti atgal visiškai netraukia dėl „išprotėjusios“ valdžios, vis naujai sugalvojamų mokesčių, brangstančių maisto produktų ir t.t. O atlyginimai kyla labai lėtai ir darbdaviai Lietuvoje žiūri tik kaip sau ko daugiau susikrauti, o iš darbuotojo, kuris dirba už minimumą, gręžia paskutines sultis...

Pavyzdžiui: dirbau, stengiausi, gerą mokumo istoriją turėjau, o kai reikėjo vartojimo paskolos, kad galėčiau pagaliau įsigyti nuosavą būstą, tai banke pasakė: „Na, jūs per jaunas“! Tai atsiprašau, kada Lietuvoje gali įsigyti savo turtą? Būdamas pensijoje? Kai jau vaikai užauginti, nuomojasi būstus ar pan. Uždirbt neleidžia, paskolų neduoda, tai kaip valdžia siūlo jaunimui įsigyti savo būstus, kurti šeimas ir pan., kad jie nebėgtų iš Lietuvos..? Ką pasėja, tą ir turi.

Dabar, kadangi dirbu svetur, jaučiuosi žmogumi ir jaučiu darbdavio pagarbą ir rūpestį. Laiku moka atlyginimą, nori daugiau užsidirbti – jie džiaugiasi, duoda ir tų darbo valandų daugiau, ir algas didesnes, o Lietuvoje?

Dirbi, dirbi, ari tiesiogine to žodžio prasme, kad daugiau užsidirbtum, o kai algų dienos ateina, gauni kokiais 40 eurų daugiau. Tai kur teisingumas? Kur rūpestis darbuotoju? Kur valdžia žiūri? Tik mokesčius kelia, o darbdaviai dėl to didesnių algų nenori mokėti. O dėl viso to kenčia darbuotojai, kurie ateina, norėdami dirbti ir užsidirbti... Tikrai esu nusivylęs Lietuva ir į tokią tėvynę grįžti visiškai nesinori.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Galbūt ir jūs dabar, gyvendami užsienyje, dėliojate visus „už“ ir „prieš“ argumentus dėl grįžimo į Lietuvą ir norėtumėte pasidalinti savo patirtimi? O gal kaip tik galvojate apie emigraciją? Jei taip, laukiame jūsų laiškų el. paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Mano sprendimas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (47)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (96)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.