Ištekėjo tik dėl patogumo

 (132)
Aš, kaip ir daugelis mažų mergaičių, svajojau apie princą, gražią vestuvinę suknelę bei ilgą ir laimingą gyvenimą. Deja, sutikti „princai“ tebuvo varlės, kurios, kad ir kiek bebučiavau, vis tiek liko varlėmis. Noras ištekėti vis mažėjo ir mažėjo, galiausiai supratau, kad laimė tikrai slypi ne santuokoje.
© Shutterstock nuotr.

Juokingai skamba argumentas, kad santuoka sutvirtina šeimą. Statistika rodo visai kitus dalykus – išsiskiria kas antra pora! Taigi, nei tvirtumo, nei saugumo santuoka neužtikrina. Gyvenimo patirtis parodė, kad poros santykiuose esminiai yra du dalykai. Pirmasis – tinkamo partnerio pasirinkimas.

Tai reiškia, kad turime surasti tokį žmogų, kurį galėtume priimti tokį, koks jis yra, kurio nenorėtume keisti, kurio trūkumus priimtume ir su jais susitaikytume. Antrasis dalykas yra gebėjimas bendrauti. Kalbu apie gebėjimą prisitaikyti, kalbėtis, suprasti vienas kitą, palaikyti, rodyti dėmesį, rūpestį ir paprasčiausiai mylėti. Aš tai vadinu lyčių dialogu.

Mokėjimas susikalbėti ir pagarba kitai lyčiai turėtų būti ugdomi nuo mažens. Deja, dažnai tenka girdėti tėvus sakant savo vaikams: visos „bobos durnos, nekreipk į jas dėmesio“, „vyrai visi vienodi – klonuoti, nėr ko iš jų tikėtis“. Toks požiūris vėliau perkeliamas į poros santykius. Ką gali santuoka pakeisti ar išspręsti tokios poros santykiuose, jeigu esminės klaidos yra žmonių mąstyme ir elgesyje? Santuoka tėra formalumas.

Aš sutikau savo žmogų, neplanavome tuoktis, bet, gimus vaikui, prasidėjo problemos. Ne, ne šeimoje problemos, o santykyje su valstybe. Pasirodo, daug visokių kliūčių ir apribojimų yra nesusituokusioms poroms, pilna „popierizmo“.

Pavyzdžiui, nesusituokusioms poroms, kurios nori suteikti vaikui pavardę, tarkim, vyro, reikia notariškai patvirtinti vyro sutikimą suteikti pavardę. Susituokusioms poroms to nereikia. Susituokusios poros turi ir kitų privilegijų, pavyzdžiui, teisę lankyti savo sutuoktinį/-ę reanimacijoje, kur įleidžiami tik šeimos nariai, arba sutuoktiniai. Tokių pavyzdžių galima įvardinti ir daugiau. Bet esmė yra tokia, kad santuoka yra viena iš diskriminacijos formų, nesusituokusių porų atžvilgiu.

Viską apsvarstę, pasvėrę ir pamatavę, nutarėm susituokti. Mūsų šeimos tai nei sutvirtino, nei susilpnino. Santykiai su vyru yra puikūs ir kiti tik gali pavydėti mums. Tačiau tai nėra santuokos nuopelnas. Aš padariau išvadą – santuoka tėra sandėris su valstybe.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Klausiame Jūsų – ar santuoka būtina laimingai meilei? Kodėl apsisprendėte savo santykius sutvirtinti santuoka, o gal galite pasidalinti rimtomis priežastimis, kodėl to daryti nereikėtų? Paneikite mitą, kad visos moterys svajoja ištekėti, o vyrai bijo vesti!

Rašykite laiškus el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Santuoka“, ar naudodamiesi nuoroda žemiau.

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti čia:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (91)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.