Įskaudinta kasininkė prisipažino, kiek uždirba per mėnesį

 (513)
Skaičiau straipsnį apie darbo užmokestį ir norėčiau pasisakyti. Šiuo metu dirbu kasininke prekybos centre, iki to laiko teko padirbėti ne vienoje parduotuvėje. Kasininkų darbas tikrai nėra lengvas.
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Kai praleidi 12 valandų darbe, kai tau dar tenka bėgioti ieškoti kodų, kurių kartais nebūna ant prekių, tenka krauti prekes arba paletes... Žmones, kurie yra nepatenkinti kainų skirtumu arba nesutapimu, irgi tenka išklausyti. Ar kasininkės yra dėl to kaltos, kad būna įžeistos, išvadintos visokiais žodžiais?

Noriu pasisakyti ir apie atlyginimą – kodėl kai kuriose parduotuvėse mokamas toks žeminantis darbo užmokestis? Mes sėdim, dirbam po tiek valandų ir uždirbam vos apie 330 eurų. Ar parduotuvės neturi pelno, kad pakeltų algas kasininkėms? Kaip išgyventi už tokį atlyginimą? Kodėl kai kurios parduotuvės nesugeba mokėti padorių atlyginimų ir nepasirūpina savo darbuotojomis? O po to dar stebisi, kad vienoje ar kitoje parduotuvėje jų trūksta, bet nori, kad artų už jų siūlomą užmokestį...

Yra ir parduotuvių, kurios sugeba išlaikyti savo darbuotojus – įdomu, kodėl jos sugeba mokėti didesnį atlyginimą? Į visas jas plaukia pelnas, tad kodėl negalima pakelti atlygio bent iki 400 eurų „į rankas“?

Mes irgi žmonės, turim šeimas, vaikus, bet jei negalim už gaunamą algą pasiūlyti vaikui kažko skanesnio, tai ar mes kaltos? Kai nevertinamas mūsų darbas ir darbdaviai neturi noro, mums didinti atlyginimo? Kodėl jie nenori to daryti?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo mintimis ar patirtimi? Kviečiame jus rašyti pilieciai@delfi.lt su prierašu „Darbas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (326)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (99)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (96)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (87)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.