Išgirdęs, kas darosi Lietuvoje, pasijutau kaip 1985-aisiais

 (48)
Buvau nusprendęs sulaukti teismo sprendimo ir nereikšti savo minčių, tačiau po šiandienos Marijampolės savivaldybės posėdžio (daugiau apie jį paskaityti galite čia) nebegaliu susilaikyti.
© DELFI / Domantas Pipas

Pirmiausiai, man baisu, kad XXI amžiuje po demokratinės Lietuvos padange gali vykti tokie dalykai. Visai neseniai per daugelį informavimo priemonių nuskambėjo Ignalinoje vykusi šventė, kurioje buvo pavaizduoti sovietiniai laikai, pionierių dainos. Nors tai buvo tik spektaklio forma sukurtas pasirodymas, tačiau daugelio buvo pasmerktas kaip sovietinės istorijos protegavimas. Bet vis dėl to, tai buvo tik koncertas, o ne realus šių laikų gyvenimas.

Tai, kas vyksta Marijampolėje – realus gyvenimas. Ir visiškai nepanašu į demokratiją. Priešingai, aš pasijaučiau taip lyg dabar kokie 1985-ieji. Kai mokyklose fizinės bausmės buvo norma ir niekam net minčių nekilo, kad galime gyventi kitaip.

Nors ši istorija įvyko gruodžio pradžioje, į plačią viešumą iškilo tik vakar. Pilnas internetas įvairiausių nuomonių. Pagrindinis šios istorijos „herojus“ – Marijampolės Mokolų pagrindinės mokyklos direktorius. Direktorius, apie kurį gal legendos, gal ir tiesa, Marijampolėje sklando jau ne vieną dešimtmetį. Direktorius, kuris, pasak mero, pasižymi ypatingai griežta tvarka. Tik ši tvarka visiškai netinkama XXI amžiuje.

Jau daugybę metų LR Seime svarstomos įvairių įstatymų pataisos dėl smurto prieš vaikus. Šiais laikais, kai netgi tėvams yra draudžiama taikyti fizines bausmes SAVO vaikams, meras mano, kad direktorius „...jei gal kiek kepštelėjo, nu tai kuris čia užaugo nekepštelėtas savo tėvų...“. „...Mane tai ir mazgote gavau ir viskuo, tep kad čia nieko baisaus nėra. Neužmušė nei vieną, jeigu ten ir pabaudė...“ (savivaldybės posėdžio vaizdo įraše – nuo 1:19:20)

Direktorius, kaltę pripažinęs iš dalies, bus teisiamas sausio 5 d., tik neseniai buvo nušalintas nuo vadovavimo mokyklai. Marijampolės tarybos valdančiai daugumai, kartu su savivaldybės meru, tiesiog neatrodė, kad tai kažkas ypatingai blogai, dėl ko „herojus“ turėtų būti, bent jau laikinai nušalintas nuo direktoriaus pareigų?

Žinote, aš vis dar galvoju ir tikiu, kad sovietiniai laikai baigėsi. Bet kai tai vyksta šiandieninėje Lietuvoje, tikrai pradedu abejotu mūsų valstybės ateitimi.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (93)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.