Iš Biržų atsikrausčiusi studentė nusivylė pamačiusi, kaip reiks gyventi sostinėje

 (198)
Ar galite man kas nors paaiškinti, kaip išgyvena šiuolaikiniai studentai?! Iš kur jie turi pinigų sėdėti kiekvieną vakarą baruose, valgyti restoranuose, gyventi miesto centre? Kodėl vidury dienos „Akropolis“ panašus į Karklės festivalį?
© DELFI / Kiril Čachovskij

Atvažiavau į Vilnių studijuoti prieš tris savaites. Įstojau be stipendijos į MRU universitetą ir tikėjausi sostinėje pradėti naują gyvenimą. Deja, jau po kelių savaičių apima neviltis. Biržuose gyvenau name – turėjau savo kambarį, o Vilniuje gyvenu su dar viena mergina kambaryje Vilniaus užkampyje. Galėdavau išeiti pasilinksminti, o ar matėte kainas Vilniaus baruose?! Tikėjausi koncentruotis tik į studijas, tačiau jau pradėjau ieškoti darbo, nes išgyventi iš tėvų paramos tiesiog neįmanoma.

Sudėjus visas išlaidas – nuomą, transportą, maistą, pramogas, jau po pirmojo mėnesio gyvensiu giliame minuse.

Stebiuosi, kaip didžioji dalis studentų jau po pirmųjų mėnesių nesuserga depresija. Labai sunku jaučiant spaudimą iš tėvų, universiteto, draugų. Negaliu prisijungti prie kursiokų baruose ar kavinėse, nes turiu skaičiuoti, kad galėčiau tiesiog išgyventi.

Taigi per pirmas tris savaites surinkau kelis patarimus, kaip studentui išgyventi sostinėje:

1. Važinėkite viešuoju transportu. Ir naktį. Nors tai šiek tiek apriboja, tačiau savaitgaliais stengiuosi parvykti naktiniais autobusais, o ne taksi. Autobusai tikrai patogus pasirinkimas, kartais reikia ilgiau palaukti, bet pigu. Dienos metu rinkitės oranžinius dviračius;

2. Dažniau valgykite namuose, patys gaminkite. Maisto kainos kavinėse kosminės, ir dar neaišku, kas toje lėkštėje atsiduria. O gamindamas pats gi žinai, ką įsidedi į burną;

3. Keliaukite į parduotuvę rečiau ir susiplanavę, ką pirksite. Ir rinkitės parduotuves arčiau namų, kad nereikėtų važinėti. Aš atradau parduotuvę prie pat savo namų, kur kainos daug mažesnės nei kitose parduotuvėse Vilniuje ir net Biržuose. Juokingiausia, kad net tėvai ruošiasi aplankyti mane ir šią parduotuvę. Ten dažniausiai perku mėsą ir daržoves, riešutus, dar neretai pasiimu šiltų bandelių iš kepyklos. Ir stengiuosi ateiti anksčiau, dažnai prieš paskaitas, kad spėčiau įsigyti akcijinių prekių. Tada tikrai sutaupau;

4. Kad ir kaip norėtųsi, nesirinkite gyventi miesto centre. Jeigu yra galimybė gyventi bendrabutyje – puiku. Arba gyvenkite tiesiog netoli savo universiteto. Nors ir toliau nuo miesto šurmulio, bet sutaupote transportui;

5. Prieš nuomodamiesi butą, pasitikrinkite, kokio dydžio būna mokesčiai. Kartais nuoma gali būti mažesnė nei mokesčiai... Ne iš viso jau tai girdėjau.

Gal kiti studentai gali paaiškinti kaip jie gyvena Vilniuje ir išgyvena? Gal turi kokių patarimų, apie ką aš nepagalvojau? Nes dar reikia nugyventi beveik ketverius metus...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Esate studentas? Gal galite patarti merginai? Papasakokite kokios jūsų pajamos ir išlaidos, kaip išgyvenate sostinėje! Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Sostinė“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (1)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.