Internetinis balsavimas? Ačiū, nereikia!

 (21)
Pasirodė nepriklausomų ekspertų išvados apie Estijos internetinio balsavimo sistemą. Ekspertai rado rimtų saugumo spragų ir rekomenduoja nebevykdyti balsavimo internetu. Su ekspertų išvadomis galite susipažinti čia.
Internetiniam balsavimui - NE

Aišku galima manyti, kad tai tik vienos sistemos spragos ir galima tiesiog sukurti saugią sistemą. Deja, net teorinė, saugi internetinio balsavimo sistema nepanaikina kitokio pobūdžio grėsmių.

Internetinio balsavimo sistemą, kitaip nei popierinį balsavimą, gali stebėti tik tokios itin aukštos kvalifikacijos stebėtojų komandos kaip Estijos internetinio balsavimo sistemos analizę atlikusi ekspertų komanda.

Tačiau net teorinė, saugi sistema būtų pažeidžiama informacinio karo, bukos dezinformacijos, šmeižto atakų, kurios, net praėjus ilgam laikui po rinkimų, galėtų sukelti, kad ir nepagrįstas abejones išrinktos valdžios teisėtumu ir destabilizuoti padėtį.

Internetinio balsavimo įvedimas - tai įrankis sukeliantis daugiau grėsmių, nei naudos. Norėdami tapti modernesne valstybe turėtumėme dėmesį skirti neabejotiną naudą teikiančioms ir saugioms internetinėms sistemoms. Tokioms kaip:

- Elektroninis pasirašymas už kandidatus ar norint surengti referendumus. Galima būtų įvesti kvotas, jog kiekviena iniciatyva ar kandidatas turėtų surinkti ne mažiau kaip pusę parašų elektroniškai;

- Tokios šiuo metu entuziastų ar nevyriausiybinių organizacijų kuruojamos itin novatoriškos sistemos kaip manovaldzia.lt, parasykjiems.lt turėtų tapti oficialiomis valdžios sistemomis.

Dėsninga, kad šių sistemų kūrėjai labai aktyviai priešinasi internetinio balsavimo įvedimui, tačiau jų argumentai nėra girdimi. Tuo tarpu jų kuriami naudingi įrankiai lieka paraštėse.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (1)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.