Į Vokietiją išvykusios lietuvės gyvenimas apsivertė aukštyn kojom

 (36)
Noriu pasidalinti savo patirtimi ir emigrantės gyvenimu. Aš jau trejus metus gyvenu Vokietijoje. Šiuo metu vaikai irgi gyvena pas mane ir čia mokosi mokykloje.
Berlynas, Vokietija
© Shutterstock nuotr.

Aš pati atvažiavau visiškai nemokėdama kalbos. Nors gyvenime aš niekada negalvojau gyventi užsienyje, bet Lietuvoje buvau nereikalinga, nes prasidėjus krizei likau be darbo ir be pajamų. Niekam nebuvo įdomu, ar vaikai pavalgę. Prašyti pašalpų buvo be šansų, nes kaime turėjau žemės.

Atvažiavus į Vokietiją mano gyvenimas apsivertė aukštyn kojom. Susiradau labai gera darbą, taip pat labai gerų draugių, kurios ir ištiesė pagalbos ranką. Greitai išmokau kalbą, nes buvau vienintelė lietuvė.

Dirbu daug, bet ir uždirbu gerai, turiu labai gražų butą, vaikai turi po kambarį.Turiu viską, ko neturėjau Lietuvoje. Aš dažniausiai apsipirkinėju „Lidl“ ir vargo nematau, produktai švieži, kainos normalios.

Aš, dirbdama viena, susimoku buto nuomą - 700 eurų, ir visas kitas išlaidas. Aišku, maistui netaupome ir dar kiekvieną mėnesį truputį juodai dienai atsidedu. Jei kam įdomu, negaunu jokių pašalpų, tik vaikų pinigus.

Savaitgaliais papramogaujame, einam į restoranus pavalgyti ar šiaip ką nors sugalvojame. Grįžti nesiruošiame. Galiu duoti viena patarimą – stenkis, dirbk sąžiningai ir būsi įvertintas. Sėkmės.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

DELFI skaitytojai dalijosi ne viena istorija apie tai, kaip jiems sekasi gyventi emigracijoje – buvo ir tokių, kurie džiūgauja, ir tokių, kurie svetimą šalį keikia.

„Manimi tikėjo tik tėvai. Išvykau su 40 svarų kišenėje, ir tūkstančio litų skola tetulytei už lėktuvo bilietus...“, - rašė DELFI skaitytoja Saulė, kuriai gyvenimas užsienio šalyje susiklostė sėkimingai. Pradėjusi nuo nulio, daug dirbusi ji sako gavusi ir diplomą viename geriausių universitetų Airijoje, ir aplankiusi tolimiausius pasaulio kampelius.

Tuo metu DELFI skaitytojai Linai gyvenimas viename populiariausių lietuvių emigracijos krypčių – Londone mieste – mielas nepasirodė. „Labai ir net labai stipriai pribrendo laikas grįžti namo. Esu jauna, pozityvi ir versli. Noriu daryti gera savo šavo šaliai, jaunai Lietuvos valstybei, kuri po 23 nepriklausomybės metų vis dar kenčia nuo senų sovietinių pažiūrų politikų ir korumpuotų valdininkų“, - rašo ji. Pavargusi kęsti nuolatinę tautinę diskriminaciją, nelygybę uždarbio klausimu ji panoro grįžti namo.

Teiraujamės Jūsų – papasakokite savo ar artimų žmonių istoriją: ar ji primena filmą ar košmarą, po kurio džiaugiatės vėl atsikėlę savo lovoje? Į kurią pusę pasikeitę gyvenimas išvykus? O gal jau grįžote ir niekada tėvynės žemės nebeplanuojate palikti?

Dalinkitės savo mintimis ir patirtimi el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Užsienis

Pasidalinkite savo mintimis ir patirtimi:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (63)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (97)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (47)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (10)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.