Gėda dėl kai kurių krepšinio sirgalių

 (196)
Nuo liepos mėnesio prasidėjęs komandos pasiruošimas žadėjo daug gėrio: viena po kitos skinamos draugiškų varžybų pergalės, motyvacija, geras žaidimas... Kol pirmosios traumos nepatyrė Mantas Kalnietis.
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Kai srūdamas krauju išėjo iš salės, lietuvių kūnais nubėgo pirmieji šiurpuliukai. Ačiū Dievui, tuomet sulaukėme gerų naujienų: po savaitės rinktinės vedlys bus sveikas bei galės padėti. Džiugios nuotaikos čempionato išvakarėse, paskutinės draugiškos rungtynės ir visa tai baigėsi tragedija Lietuvai. Bent jau tuo metu tai buvo visiška tragedija.

Šiurpi kapitono trauma net privertė komentatorius mąstyti apie tai, ar išvis verta vykti į mūšį Ispanijoje? Rinktinės žaidėjai kalbėjo, jog darys viską, tačiau akys ir trūkčiojantis balsas išdavė, jog situacija išties prasta. Bet vyrai išskrido, pradėjo skinti pirmąsias pergales, patyrė pirmąjį pralaimėjimą, pirmąjį nervų karą su Slovėnija, prasibrovė į aštuntfinalį, tuomet į ketvirtfinalį ir galiausiai - į pusfinalį, kuriame laukė ironiškai vadinamas JAV žvaigždynas. Mumis netikėjo dauguma užsienio komandų, drąsiai reiškėsi, jog Lietuvą lengvai nugalės, nes be tikro įžaidėjo – mes esame niekas. Deja, vėliau patiems teko ryti savo ištartus žodžius, o mes dar kartą įrodėme, jog darbuojamės ne liežuviais konferencijose, o darbais aikštėje.

Nors planas buvo parengtas, ekspertai netikėjo lietuvių pergale prieš amerikiečius, nors šalies sirgaliai buvo kupini optimizmo – mes galime laimėti ir padaryti stebuklą. Gaila, bet mums nepavyko. Mažajame finale sulaukėme skaudžiai serbams pralaimėjusių prancūzų ir jiems po itin atkaklios kovos nusileidome vieno metimo skirtumu. Tikriausiai tai ir yra skaudžiausia. Kai tu pirmauji aštuoniais taškais, kai lyg ir laikai pergalę rankose, kai lieka kelios minutės ir... Prasideda lietuvių košmaras.

Kai dešimt sekundžių tampa dešimtimis minučių, o tu matai tik vis mažėjantį laiko kiekį ir pamažu supranti, jog medalis išslydo iš rankų. Tai ir yra skaudžiausia. Pralaimint dideliu skirtumu, tu jau savaime susitaikai, jog šįkart nesėkminga diena ir pergalės nebus, bet kai prarandi tai, ką jau turėjai – dūris į širdį.

Ir negi po tokio rinktinės kelio galima teisti? Negi be svarbiausių žaidėjų žaidusią Lietuvą galima šmeižti? Kai sužinojome, jog šiais metais nepadės nei Linas Kleiza, nei Robertas Javtokas, nei paskutinę dieną atkritęs Mantas Kalnietis? Ar prisimenate, kaip tada netikėjote niekuo ir sakėte, jog džiaugsitės bent patekimu į aštuntfinalį?

Kur jūs dabar, kai Lietuva yra tarp keturių geriausių pasaulio rinktinių, už nugaros palikusi Ispaniją, Braziliją, Argentiną, Graikiją, Slovėniją ir kitas stiprias komandas? Yra daugybė sirgalių, kurie verkė liūdesio ašaromis, bet džiaugiasi bei didžiuojasi savo šalimi. Bet yra ir tokių, kurie savo šalį išdėjo į šuns dienas. Šlykštu.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (63)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (97)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (46)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (10)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.