Gąsdina pasakojimai apie geriančius pareigūnus

 (9)
Suprantu ir vertinu labai atsakingą, garbingą, bet nepakankamai apmokamą ir pripažintą Lietuvos policininkų tarnybą. Iš savo kaip piliečio asmeninės patirties galiu pasakyti, kad situacija policijoje gerėja, policininkų kultūros lygis kyla, tačiau išgirdęs apie tokius atvejus kaip pastarasis įvykis Panevėžyje, esu įsitikinęs, kad Policija kenčia nuo vienos sisteminės problemos – alkoholio vartojimo ir vartojančių kolegų toleravimo.
© DELFI / Ainis Gurevičius

Iš giminaičių ir draugų vis tenka išgirsti pasakojimų, kaip jų pažįstamas policininkas po gero vakarėlio ar sėkmingos ir „svaiginančios“ medžioklės drąsiai sėda už vairo ir vyksta namo. Vieša paslaptis, kad lydint pažįstamam policininkui, vairuoti galima ir po ne vienos taurelės, vairuoti nesibodi ir žmonos ar draugės atitinkamame stovyje.

Mano pasakojimų herojai yra iš Vilniaus, Grigiškių ir Lentvario, bet esu įsitikinęs, kad ši praktika „sėkmingai“ taikoma ir kituose miestuose. Esu įsitikinęs, kad taip vairuojančiųjų policininkų procentas nėra didelis, bet juos toliaruojančiųjų – greičiausiai nemažas, nes apie sulaikytus žemo laipsnio neblaivius vairuojančius policininkus girdime retai.

Girdėdamas apie tokius atvejus, kaip pastaroji tragedija Panevėžyje, manau, kad tai nėra atskiro asmens problema kaip bando teigti kai kurie policijos vadai, o lendantys didelio sisteminio pūlinio pavieniai šašai.

Sistema turėtų ieškoti būdų, kaip šią problemą spręsti. Gal girtą kolegą toleravusiam policininkui numatyti tą pačią atsakomybę, kaip ir vairuojančiajam neblaiviam, gal stiprinti imuniteto tarnybą, daugiau dėmesio skirti švietimui?

Būdamas policijos vadu problemą spręsčiau vadinamuoju „rimbo ir meduolio“ metodu: griežtinčiau atsakomybę toleruojantiems, labiau skatinčiau atsakingai pasielgusius ir nesitaikstančius su kolegų nusikalstamu vairavimu. Paskaitos, skrajutės, kalbėjimas ir didesnis dėmesys šiam klausimui jau savaime duotų teigiamus rezultatus.

Gal čia policija galėtų pasimokyti iš Krašto apsaugos: mano subjektyvia nuomone, anksčiau turėjusi iš sovietmečio paveldėtą alkoholio šleifą, dabar Lietuvos kariuomenė šiuo klausimu yra stipriai pažengusi. Bent aš savo aplinkoje tokių pasakojimų negirdėjau.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (326)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (99)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (96)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (87)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.