Europarlamentarams užteko sveiko proto: elektroninių cigarečių neprilygino vaistams

 (11)
Laba diena, šiuo laišku noriu pranešti, kad mus tikrai išgirdo – aktyvių visuomeninių pastangų dėka Europos Parlamentas elektroninių cigarečių neprilygino vaistams.
© AFP/Scanpix

Visoje Europoje elektroninių cigarečių mėgėjai organizavo įvairias šio produkto palaikymo kampanijas. Manau, mūsiškė palaikykmane.lt iniciatyvą taip pat padėjo įtikinti politikus nepritarti elektroninių cigarečių apribojimams ir prilyginimui farmacijos produktams.

Elektroninės cigaretės man padėjo atsikratyti žalingo įpročio. Rūkyti pradėjau dar vidurinėje mokykloje. Neseniai pabandžiau elektroninę cigaretę ir nuo to laiko jis pradėjau domėtis kas tai per įrengimas ir kaip ji veikia. Elektroninės cigaretės neskleidžia blogo kvapo – nedidelės galios elementas garina tirpalą, kurio sudėtyje yra išgryninto nikotino, ir taip sukelia geidžiamą nikotino poveikį be tabako dūmams būdingų toksinų.

Iš pradžių tai buvo lyg šaltas dušas, kai supranti, jog rūkyti - nenormalu ir kenkia sveikatai. Sėkmingai iškeitęs tradicines cigaretes į elektronines, iš pradžių siekiau atkreipti artimų žmonių dėmesį į tai, kad jos yra efektyvus būdas atsikratyti žalingo įpročio. Kai sužinojau nemalonią žinią, jog Europos Sąjunga ruošiasi uždrausti pardavinėti elektronines cigaretes, nutariau apie šį produktą, mano asmeninę patirtį pasakoti plačiau. Ir iš tikrųjų, pastebiu, jog Lietuvoje vis daugiau žmonių naudoja elektronines cigaretes, vadinasi tie žmonės jau nebeperka įprastų cigarečių.

Elektroninės cigaretės atrodo daug žadantis tabako pakaitalas. Bendravau su skirtingais žmonėmis, tai galiu pasakyti, jog žmonės labai pozityviai palaiko šią idėją. Tačiau žmonės taip pat supranta, kad jų pardavimas turi būti kontroliuojamas, kad nepatektų nepilnamečiams į rankas. Elektroninių cigarečių pagrindinis elementas – skystis, kuriame yra nikotino, tačiau gali būti ir be nikotino.

Deja, mūsų šalyje trūksta informacijos apie tai, kad yra elektroninės cigaretės, niekas neorganizuoja švietėjiško darbo. Tuo tarpu Australijoje, pavyzdžiui, pati Vyriausybė inicijavo mokslinius tyrimus. Šiuo metu Australijoje tikimasi, jog elektroninės cigaretės išstums iš rinkos tradicinius tabako gaminius. Atlikti tyrimai rodo, kad e-cigaretės mesti rūkyti padeda taip pat gerai, kaip ir nikotino pleistrai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Asmeninis išbandymas – įveikti sunkūs kilometrai vaizdingoje Norvegijoje (5)

Ecotrail? Kodėl? Tiksliai net nežinau. Pirmas mano rimtesnis ultra bėgimas būtent ir buvo šios serijos pionierius – Ecotrail de Paris 80 km, o šią žiemą, kai jau netikėtai sužibo viltis išbristi iš traumų, atėjo nereali mintis įveikti visus Ecotrail serijos ultra bėgimus.

Naujasis Darbo kodeksas: vieniems atiteko žirgas, kitiems – sudėtingesnės darbo sąlygos (61)

Gyvenimas intensyvus, kiekviena diena sklidina naujienų, jų daug, ne visada įmanoma jas visas suvokti ir įvertinti. Svarbiausia naujiena laikyčiau Darbo kodekso pataisų priėmimą ir tikėtiną kodekso įsigalėjimą nuo liepos 1-osios dienos. Bandžiau suvokti kodekso naujumą ir galimą demokratijos plėtrą dirbantiesiems.

Moteris turi aukso vertės patarimą, kaip atpažinti neištikimybę (109)

Įtariate, kad sutuoktinis neištikimas? Turiu auksinį patarimą – atsakykite sau į vienui vieną klausimą: ar jis tebeužsiima ta veikla, kurios dėka susipažinote? Pavyzdžiui, eina į klubus, į mįslingas vakarones su draugais, į rungtynes, į golfo aikštyną? Deja, skaudi patirtis sako, jog tai yra, taip sakant, raudona vėliavėlė...

Melu prasidėjęs tarnybinis romanas pateikė ne vieną siurprizą (64)

Tai buvo pirmoji mano diena naujajame darbe. Galvoje sukosi įvairiausios mintys: kaip man seksis? Kokie žmonės čia dirba? Ar pritapsiu? Iš tikrųjų, sekės gana sunkiai: nepavykdavo rasti reikiamų dokumentų, ne kartą teko paklaidžioti įstaigos suktais koridoriais ieškant tam tikro kabineto, o ir kalbant telefonu su klientais padariau ne vieną klaidą.

Apskaičiavo prabangų savaitgalio poilsį Palangoje: pagaliau nemačiau čeburekų pardavėjų (88)

Pastebėjau tokią tendenciją – Lietuvos gyventojai (arba labiau tie, kurie dar liko Lietuvoje), vis dažniau renkasi užsienio kurortus ar turistinius miestus. Dabar retai kada tai būna uždari miesteliai kaip Šarm el Šeichas ir Hurgada Egipte ar Marmario kurortas Turkijoje.