Europarlamentarams užteko sveiko proto: elektroninių cigarečių neprilygino vaistams

 (11)
Laba diena, šiuo laišku noriu pranešti, kad mus tikrai išgirdo – aktyvių visuomeninių pastangų dėka Europos Parlamentas elektroninių cigarečių neprilygino vaistams.
© AFP/Scanpix

Visoje Europoje elektroninių cigarečių mėgėjai organizavo įvairias šio produkto palaikymo kampanijas. Manau, mūsiškė palaikykmane.lt iniciatyvą taip pat padėjo įtikinti politikus nepritarti elektroninių cigarečių apribojimams ir prilyginimui farmacijos produktams.

Elektroninės cigaretės man padėjo atsikratyti žalingo įpročio. Rūkyti pradėjau dar vidurinėje mokykloje. Neseniai pabandžiau elektroninę cigaretę ir nuo to laiko jis pradėjau domėtis kas tai per įrengimas ir kaip ji veikia. Elektroninės cigaretės neskleidžia blogo kvapo – nedidelės galios elementas garina tirpalą, kurio sudėtyje yra išgryninto nikotino, ir taip sukelia geidžiamą nikotino poveikį be tabako dūmams būdingų toksinų.

Iš pradžių tai buvo lyg šaltas dušas, kai supranti, jog rūkyti - nenormalu ir kenkia sveikatai. Sėkmingai iškeitęs tradicines cigaretes į elektronines, iš pradžių siekiau atkreipti artimų žmonių dėmesį į tai, kad jos yra efektyvus būdas atsikratyti žalingo įpročio. Kai sužinojau nemalonią žinią, jog Europos Sąjunga ruošiasi uždrausti pardavinėti elektronines cigaretes, nutariau apie šį produktą, mano asmeninę patirtį pasakoti plačiau. Ir iš tikrųjų, pastebiu, jog Lietuvoje vis daugiau žmonių naudoja elektronines cigaretes, vadinasi tie žmonės jau nebeperka įprastų cigarečių.

Elektroninės cigaretės atrodo daug žadantis tabako pakaitalas. Bendravau su skirtingais žmonėmis, tai galiu pasakyti, jog žmonės labai pozityviai palaiko šią idėją. Tačiau žmonės taip pat supranta, kad jų pardavimas turi būti kontroliuojamas, kad nepatektų nepilnamečiams į rankas. Elektroninių cigarečių pagrindinis elementas – skystis, kuriame yra nikotino, tačiau gali būti ir be nikotino.

Deja, mūsų šalyje trūksta informacijos apie tai, kad yra elektroninės cigaretės, niekas neorganizuoja švietėjiško darbo. Tuo tarpu Australijoje, pavyzdžiui, pati Vyriausybė inicijavo mokslinius tyrimus. Šiuo metu Australijoje tikimasi, jog elektroninės cigaretės išstums iš rinkos tradicinius tabako gaminius. Atlikti tyrimai rodo, kad e-cigaretės mesti rūkyti padeda taip pat gerai, kaip ir nikotino pleistrai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Po mokytojos pasisakymų Telšiuose rėžė, ką galvoja: žinau, iš kur ta neapykanta (115)

Štai ir dar vienas skandalas, suskaldęs Lietuvą. Telšiuose tikybos mokytoja pasakojo apie gėjus-hanibalus, vadino juos pedofilais ir prievartautojais. Dar dėjo kūjį su pjautuvu ant LGBT vėliavos.

Nenoriu nieko pažeminti – uždirbančio mažiau nei 900 eurų nepažįstu (736)

Vis užsuku paskaityti straipsnių ir komentarų apie pinigus... Rašydamas ši straipsnį nenorėčiau kažko įžeisti ar pažeminti. Man 25-eri metai, dirbu samdomą darbą, ne pagal studijuotą specialybę (inžinerija), į rankas gaunu 1500 eurų.

Mokytojos atsiųstas ketvirtoko atsakymas suspaus širdį: kam klausinėjate tokių dalykų? papildyta specialistės komentaru (434)

Esu mokytoja ir šiuo metu sukuosi standartizuotų testų ir kitokių man nelabai suprantamų veiklų rate. Tačiau šiuolaikinė švietimo sistema nesudaro galimybės ją bent kiek suprasti (bet čia atskirą straipsnį parašyti galėčiau, jei norėčiau). O šiandien tiesiog jūsų klausiu: pasižiūrėkite nuotraukas ir atsakykite, kur slypi šio ketvirtokams duodamo pildyti klausimyno prasmė?

Pavaduotojos skambutis perpildė kantrybės taurę: kaip pavadinti tokį elgesį? (127)

Paskutinius metus mokausi mokykloje ir esu mačiusi daug neteisybės, mokytojų, kurie nekreipia dėmesio į mokinius, bet šiandien rašyti mane paskatino pavaduotojos išpuolis prieš man patį brangiausią žmogų – mamą.

Kritikuojate jus gydžiusius medikus? Pagalvokite apie pasekmes (25)

Žodžio galybė – neišmatuojama ir nepervertinama. Jis gali iškelti į padanges, o gali... ir užmušti. Naujiena šiais laikais dažniausia telpa į kelias taupias eilutes. Tačiau vis tiek guodžiamės, kad tenka kapanotis neišbrendamame iš informacijos srauto, kuriame kai kada pasimeta tai, kas svarbiausia...