Europarlamentarams užteko sveiko proto: elektroninių cigarečių neprilygino vaistams

 (11)
Laba diena, šiuo laišku noriu pranešti, kad mus tikrai išgirdo – aktyvių visuomeninių pastangų dėka Europos Parlamentas elektroninių cigarečių neprilygino vaistams.
© AFP/Scanpix

Visoje Europoje elektroninių cigarečių mėgėjai organizavo įvairias šio produkto palaikymo kampanijas. Manau, mūsiškė palaikykmane.lt iniciatyvą taip pat padėjo įtikinti politikus nepritarti elektroninių cigarečių apribojimams ir prilyginimui farmacijos produktams.

Elektroninės cigaretės man padėjo atsikratyti žalingo įpročio. Rūkyti pradėjau dar vidurinėje mokykloje. Neseniai pabandžiau elektroninę cigaretę ir nuo to laiko jis pradėjau domėtis kas tai per įrengimas ir kaip ji veikia. Elektroninės cigaretės neskleidžia blogo kvapo – nedidelės galios elementas garina tirpalą, kurio sudėtyje yra išgryninto nikotino, ir taip sukelia geidžiamą nikotino poveikį be tabako dūmams būdingų toksinų.

Iš pradžių tai buvo lyg šaltas dušas, kai supranti, jog rūkyti - nenormalu ir kenkia sveikatai. Sėkmingai iškeitęs tradicines cigaretes į elektronines, iš pradžių siekiau atkreipti artimų žmonių dėmesį į tai, kad jos yra efektyvus būdas atsikratyti žalingo įpročio. Kai sužinojau nemalonią žinią, jog Europos Sąjunga ruošiasi uždrausti pardavinėti elektronines cigaretes, nutariau apie šį produktą, mano asmeninę patirtį pasakoti plačiau. Ir iš tikrųjų, pastebiu, jog Lietuvoje vis daugiau žmonių naudoja elektronines cigaretes, vadinasi tie žmonės jau nebeperka įprastų cigarečių.

Elektroninės cigaretės atrodo daug žadantis tabako pakaitalas. Bendravau su skirtingais žmonėmis, tai galiu pasakyti, jog žmonės labai pozityviai palaiko šią idėją. Tačiau žmonės taip pat supranta, kad jų pardavimas turi būti kontroliuojamas, kad nepatektų nepilnamečiams į rankas. Elektroninių cigarečių pagrindinis elementas – skystis, kuriame yra nikotino, tačiau gali būti ir be nikotino.

Deja, mūsų šalyje trūksta informacijos apie tai, kad yra elektroninės cigaretės, niekas neorganizuoja švietėjiško darbo. Tuo tarpu Australijoje, pavyzdžiui, pati Vyriausybė inicijavo mokslinius tyrimus. Šiuo metu Australijoje tikimasi, jog elektroninės cigaretės išstums iš rinkos tradicinius tabako gaminius. Atlikti tyrimai rodo, kad e-cigaretės mesti rūkyti padeda taip pat gerai, kaip ir nikotino pleistrai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Pasižiūrėjau, kas piktinasi mokinių skundais – atradimai nustebino (31)

Atvirkščiai nei dvyliktokė, rašiusi DELFI redakcijai, aš prisistatysiu. Sveiki, mano vardas Monika. Nusprendžiau netylėti ir aš.

Gyvenu Vilniuje ir gaunu 300 eurų. Dar skundiesi? (342)

Pastebėjau, kad aplinkui kaip virusas plinta kalbos, kaip blogai Lietuvoje, kaip kainos kyla o atlyginimai – ne, kaip emigrantai grįžę skundžiasi ir pan. Nejaugi tikrai čia taip blogai? Esu 3 kurso studentė. Studijuoju valstybės finansuojamoje vietoje, nuolatinėse studijose (paskaitos vyksta pirmoje dienos pusėje). Gaunu 116 eurų stipendiją. Taip pat dirbu 0,5 etato ir gaunu apytiksliai 200 eurų per mėnesį. Mano mėnesinės pajamos yra šiek tiek didesnės nei 300 eurų.

Ko nori urėdai? (53)

Esu tas urėdas, kuris aplinkiniais keliais vis minimas žiniasklaidoje, tačiau nedrįstama įvardinti – kas gi jis toks? Patenkinsiu smalsumą – tas nedorėlis, kuris urėdu dirba nuo 1985 metų, esu aš.

Į Lietuvą grįžusi emigrantė pašiurpo: ar čia tikrai liko tik tokios moterys? (490)

Esu emigrantė. Jau 6 metus negyvenu Lietuvoje. Kvaila sakyti, bet na, mano laikais (dabar man trisdešimt), to, apie ką rašysiu, nebuvo. Galėčiau prisiekti, kad nuo 2010-ųjų iki 2017-ųjų daug kas pasikeitė. Ar čia tikrai liko tik „tuštutės“?

Žinių reportažas laimingai ištekėjusiai moteriai sugadino nuotaiką: priėmė skaudų sprendimą (478)

Man 31-eri, turiu du aukštuosius, esu laimingai ištekėjusi, o ir karjera klostosi labai neblogai. Biologinis laikrodis tiksi vis greičiau ir, rodos, nuolat primena – jau laikas. Tačiau esu tvirtai apsisprendusi – vaikų Lietuvoje ir Lietuvai tikrai negimdysiu. Kodėl? Atsakysiu.