Esu nusivylusi – mačiau, ką per egzaminą darė mokiniai, ir mokytojai jiems netrukdė

 (121)
Kiekvienais metais girdžiu, kad ne tik lietuvių, bet ir kiti egzaminai yra sunkinami arba nesuprantami. Manau, kad čia tiesiog pačių mokinių kaltė. Pirmadienį pati laikiau lietuvių VBE. Tiek literatūrinės, tiek samprotavimo temos nebuvo labai sudėtingos, buvo sudėtingesni kai kurie autoriai.
© DELFI / Karolina Pansevič

Pasirinkau pirmą samprotavimo temą: „Kas žmogui teikia ramybę?“. Pamaniau, kad ši tema yra aktualesnė man kaip ramiam žmogui. Rašyti nebuvo sudėtinga, mintys liejosi kaip iš kibiro, tačiau erzino vienas dalykas: abiturientai, vos tik prasidėjus egzaminui, užsimanė į tualetą, ir taip – vienas po kito. Mūsų buvo apie 60, rašėme sporto salėje, kurioje langai buvo uždaryti, buvo nežmoniškai tvanku, taip pat, kaip ir minėjau, trukdė nuolatinis vaikščiojimas į tualetą, kai kurie ten ėjo net po kelis kartus.

Esu nusivylusi tuo, kad mokytojai neapžiūri mokinių. Manau, kad visi tie, kurie ėjo į tualetą, ėjo ne gamtinių reikalų atlikti, o per 5 minutes pasikartoti vieno ar kito autoriaus. Kartais erzina, kad tie mokiniai, kurie nusirašo, gauna geresnius balus nei tie, kurie stengėsi viską rašyti savarankiškai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikę dvyliktokai, kokią rašinio temą pasirinkote jūs? Ar sudėtinga buvo parašyti rašinį? Kas jus labiausiai nustebino, pasirodė sunkiausia? O gal tikitės gauti aukštą balą? Pasidalinkite, kokio rezultato laukiate.

Savo nuomones galite siųsti el. paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Egzaminas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (1)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.