Emigravusi į Angliją: neturiu planų grįžti į Lietuvą

 (126)
„Aš ne iš tų lietuvių, kurie grįžta į Lietuvą ir įregistruoja vaiką, kad gautų vienkartinę pašalpą“, – pasakoja svetur gyvenanti DELFI skaitytoja Irma. Į tėvynę jį sako grįžti nebeketinanti, svarsto tik apie kur kas tolimesnę šalį – Kiprą, jos vyro gimtinę.
© Reuters/Scanpix

Į užsienį atvykau prieš dešimtmetį, kai man buvo 18 metų. Šiandien man jau 28-eri. Prieš ketverius metus sukūriau šeimą, bet ne su lietuviu. Mano vyras – iš Kipro, kartu auginame trejų metų dukrytę Sereną.

Gyvename Anglijoje ir aš galiu pasakyti, kad čia mano namai. Turime savo verslą, o po naujųjų metų šventės planuojame prašyti Anglijos pilietybės, kurią mūsų dukrelė turi nuo gimimo.

Aš tikrai neturiu planų grįžti į Lietuvą. Turime minčių vykti į vyro šalį – Kiprą, bet ir to negarantuoju, tik pagalvojame apie tai.

Anksčiau, kol neturėjau šeimos, į Lietuvą vykdavau kartą per metus, dabar važiuoju kartą per dvejus. Kadangi mano mama gyvena čia, pas mane, jau keletą metų, o brolis su šeima labai mėgsta aplankyti mane Anglijoje ir čia apsipirkti, tai susitinkame kartą ar du per metus. Aš asmeniškai nematau Lietuvoje gero, kai buvau atvažiavusi pasikeisti paso, ir to nepavyko padaryti. Atvažiavus man pradėjo aiškinti, kad reikia įregistruoti dukrytę, nes jei susirgs, galėsime ją nemokamai gydyti. Kaip kvaila! Mes turime draudimą ir be jo niekur neskrendame.

Aš ne iš tų lietuvių, kurie grįžta į Lietuvą ir įregistruoja vaiką, kad gautų vienkartinę pašalpą. Dėl nemokamo gydymo nekeisiu savo vaiko pilietybės. O ir dėl švenčių nereikia grįžti – jas labai smagiai atšvenčiam su šeima ir draugais.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Emigrantai, ar tikrai nebežadate grįžti į Lietuvą? Pasidalinkite, ar planuojate artimuosius aplankyti bent per šventes? Kaip jaučiatės jas sutikdami svetur? Savo mintimis galite pasidalinti čia:

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (243)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (98)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (88)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (89)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.