Emigravo į šalį, apie kurią dažnas nepagalvoja: vidutinis atlyginimas – didesnis, kainos – nedidelės

 (291)
Norėčiau pasidalinti mintimis apie šalį, apie kurią tikrai nėra dažnai rašoma. Jau kurį laikas gyvenu Čekijoje. Kai pasakau žmonėms, nustemba: kodėl ne Didžioji Britanija, Norvegija ar kita emigrantų pamėgta šalis? Galiu pasakyti, kad tiesiog taip susiklostė aplinkybės, bet gyvendamas čia atrandu vis daugiau pliusų.
pokoj-na-pronajem

Pradėsiu nuo to, kad Čekijos valiuta yra krona, su kuria iš pradžių buvo kiek sunku apsiprasti. 1 euras šiuo metu yra 27 kronos, o tai – gana didelis santykis. Vidutinis atlyginimas Čekijoje yra 27 297 kronos (1011 eurų), o kainos, kiek pastebėjau, daug mažesnės nei Lietuvoje.

Apytikslės kainos:
Pienas (1 l) – 12 kronų (0,44 euro)
Kiaušiniai (12) – 35 kronos (1,29 euro)
Vištienos krūtinėlė (1 kg) – 140 kronų (5,18 euro)
Dienos pietūs kavinėje – 70 kronų (2,59 euro)
Bilietas į kino teatrą – 160 kronų (5,92 euro)
Mėnesinis abonementas į sporto klubą – 700 kronų (25 euro)
1 kambario buto nuoma mieste – 8000 kronų (296 eurų)

Čekai į lietuvius žiūri gana palankiai, nors apie mus daug nežino. Čekijoje beveik nėra svetimšalių, 90 proc. sudaro vien tik čekai, beveik nepamatysit juodaodžių, musulmonų ar kitų tautinių mažumų atstovų. Taip pat Čekijos prezidentas Milošas Zemanas griežtai pasisakė pabėgėlių klausimu. Tačiau čia neretai sutiksi vokiečių, slovakų, ukrainiečių ar lenkų.

Prieš tai teko gyventi Didžiojoje Britanijoje, tai galiu pasakyti, kad Čekijoje jaučiuosi saugiau, o ir miestai daug švaresni. Nėra to laukinio šurmulio.

Patys čekai labai praktiški ir šeimyniški žmones. Valdžia labai remia jaunas šeimas, todėl aplinkui daug porų su vaikais, daug dėmesio skiriama darželiams, mokykloms, jaunimo centrams.

Keliauti pačioje Čekijoje gana pigu, o ir gražių vietų netrūksta, vos ne kiekviename mieste stūkso didžiulė pilis. Sporto mėgėjams taip pat yra ką veikti, populiarus dviračių sportas ir žygiai į kalnus. Beje, sporto prekės taip pat daug pigesnės nei Lietuvoje.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Emigrantai, klausiame Jūsų – kaip gyvenate svetur? Kviečiame aprašyti gyvenimo sąlygas ir pasidalyti nuotraukomis, kaip atrodo jūsų namai. Ar tikrai kai kuriems jūsų tenka gyventi ne vieniems? O gal tai tik mitas? Savo mintis galite siųsti, spausdami pilką mygtuką čia arba el.p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Emigrantas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (326)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (99)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (96)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (87)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.