Emigrantė kreipėsi į tautiečius

 (86)
Prieš kurį laiką skaičiau pono Mečislovo Zasčiūrinsko straipsnį „Šaukiu aš Tautą“. Labai patiko. Istorijos vėjas mus mėtė į visas puses, tai į Rytus, tai į Vakarus. Draudė mūsų kalbą – mes kalbėjom, rašėm, skaitėm, kūrėm dainas savo kalba. Mus spaudė – po kiek laiko vėl atsitiesdavom. Vis tas mūsų būdas, nes kai susitelkiam visi, tai ir padarom.
© Organizatorių nuotr.

Nesiskirstykim į emigrantus ir ne. Nes mūsų emigrantai daro labai daug „vardan tos Lietuvos“. Tai ir jiems turime būti dėkingi, kad jie prieš 25-erius metus darė įtaką tuometiniam JAV prezidentui, kad neturėjom tūkstančių aukų, neturėjom kraujo upių kaip Ukrainoje.

Turime būti dėkingi tiems išeivijos verslo žmonėms ir profesoriams, kurie už savo pinigus važiavo į atgimusią Lietuvą mokyti mus, padėti, kaip pakelti mūsų šalį. Labai didelis ačiū KTU Administravimo fakulteto tuometinei rektorei p. Baršauskienei ir visiems dėstytojams, ir jei teisingai prisimenu pavardę, p. Kriščiūnui iš JAV, kuris vežė už savo lėšas dėstytojus, pas kuriuos ir aš turėjau progos mokytis. Šiandien aš lenkiu savo jau žilą galvą prieš tuos visus Lietuvos išeivius, kurie buvo su mumis, visa tauta, kad atsikeltume ir išeitume į pasaulį.

Gyvendama vienoje iš ES šalių, matau, kad ne visų tautų išeivija šitaip elgiasi. Atvažiuoja tik „daryti biznio“, o žodžio „labdara“ nėra girdėję. Taigi, už mus visus!

Labai malonu, kad jeigu kur nors ką nors iš mūsų skriaudžia, mes kylame visi! (Norvegijos pavyzdys). Labai gerai ir operatyviai pavyksta. Aplodismentai žurnalistams, teisininkams, piketuotojams ir visiems prisidėjusiems.
Ir užsienyje turime lietuviškas mokyklas, bėgam maratonus Vasario 16-ajai, giedam tautinę giesmę ir ko tik dar neprisigalvojam, būdami ne Lietuvoje, kad apie mus žinotų ir mes išliktume tuo, kas esame.

Mūsų šiandieninės valdžios „viršūnėlėms“ norėčiau palinkėti pradėti žiūrėti sau po kojomis ir pradėti vertinti savo tautos žmones, kuriuos užsienyje vertina labiau (kaip bebūtų liūdna).

Visiems išvykusiems ir bandantiems atsižadėti Lietuvos ir kalbantiems, kad niekada negrįš, norėčiau priminti liaudies patarlę „Nespjauk į vandenį, kad nereikėtų atsigerti“.

Ir nesiskirstykim į emigrantus ir ar šiaip kitokias rūšis, nes mūsų tik 3 milijonai (Mikutavičiaus paskaičiavimu) , o tai yra nedidelis kaimelis Kinijoje. Dar sovietmečiu, prisimenu, nuvažiavę į kaimą, visa gerkle traukdavom labai gražią dainą, jei neklystu Jono Strielkūno žodžiais (kur buvo KGB akys?). Pabaigoje yra tokios eilutės:

„Ir tada, kai po ilgų klajonių,
Žemėn atsiguls mana galva,
Nerašykit mano vardo, žmonės,
Parašykit, žmonės, LIETUVA!“

Su šventėmis mus VISUS!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (31)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (96)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.