Egzotiškas L.Graužinienės moteriškas paslaptingumas

 (22)
Valstybės valdyme, kaip ir įmonės valdyme, matyt, svarbiausia yra žmonės. Nėra abejonės, kad vadovas ar vadovai yra svarbiausi asmenys reprezentuojantys savo veiklą, todėl niekam nekils abejonės, kodėl Loretos Graužinienės žodis tapo itin gerai girdimas, todėl aptariamas ir analizuojamas.
Loreta Graužinienė
© DELFI / Kiril Čachovskij

O analizuoti nuo pat pirmų benefisų jau yra ir labai rimtai ką. Nėra kalbos, jog politiko asmeninės savybės turi itin didelę reikšmę valstybės viduje vykstantiems procesams. Todėl „moteriškas paslaptingumas“, kaip vieno svarbiausio asmens valstybėje, bruožas reikalauja „moksliškai nerūpestingo“ dedukcijos metodo įsikišimo.

Detalė Nr. 1

Klausimas užduotas p. Loretai Graužinienei:

- Ponas Vydas Gedvilas buvo pradėjęs judinti Seimo narės N. Venckienės apkaltos procesą. Ar jūs tęsite tą darbą?

p. Loretos Graužinienės atsakymas:

- Ne. Aš manau, kad mes turime elgtis taip, kaip Konstitucijoje. Tikrai neturime vadovautis Darbo kodekso nuostatomis, koncepcija, mes turime elgtis taip, kaip parašyta Konstitucijoje. Aš tikrai siūlysiu teisininkams, Seimo nariams parengti pataisas, kad būtų vieną kartą ir visiems laikams sutvarkytas Seimo nario atšaukimo mechanizmas. Civilizuotas.

Raktinis žodis - civilizuotas. Ko gero, Seimo teisininkai būtų ilgai ieškoję atsakymo, kas gi gali būti tas civilizuotas Seimo nario atšaukimo mechanizmas, jei ne Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Konstitucinės katedros profesorius p. Vytautas Sinkevičius, kuris konstatavo, kad galimybė atšaukti parlamentarą yra numatyta tokiose civilizacijose, kaip antai, Kamerūnas, Zambija, Šri Lanka ar Vanuatu. Belieka Seimo teisininkams tik susirasti tų valstybių teisės aktus, įsijungti „Google translator“ funkciją ir „copy-paste“ pirmininkei ant stalo „moteriškai paslaptingas“ Vanuatu modelis.

Detalė Nr. 2

Kaip rašo dienraštis „Lietuvos rytas“, naujai Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei nepatiko Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistės Ritos Miliūtės elgesys – dėl to politikė užsimojo iškviesti ant kilimo šios televizijos vadovą Audrių Siaurusevičių, o keli Seimo valdybos nariai „Lietuvos rytui” patvirtino, kad karingai nusiteikusi L.Graužinienė pareiškė, esą R.Miliūtei – ne vieta iš valstybės kišenės išlaikomoje televizijoje ir darbo ji turėtų paieškoti komerciniame kanale.

Galima būtų suprasti, kad tokie akibrokštai vyktų tokiose valstybėse kaip Rusija, Nikaragva, Venesuela ar net, tikėtina, ir Vanuatu, Ramiajame vandenyne stūksančioje mums paslaptingoje, galbūt net moteriškai, Tuvalu (priminsiu, kad ši viena mažiausių pasaulio valstybių stojo greta išvardintųjų pripažindama Pietų Osetijos nepriklausomybę, arba kitaip, pripažindama Rusijos invaziją į Gruzijos teritoriją ir jos dalies okupaciją). Bet ar mėginimas gauti konkrečius atsakymus ir replikuoti, kai vengiama atsakyti konkrečiai ir yra kalbami „vėjai“ gali būti pagrindas kėsintis pažeisti Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių 10 straipsnyje įtvirtintą žodžio laisvės principą?

Tai štai, leiskite kreiptis kaip Viktoras, mielieji, kaip analogija vulgaris aritmetikai, kuri sako, kad vienas plius vienas lygu du, taip detalė Nr. 1 plius detalė Nr. 2 lygu Vanuatu plius Tuvalu. Kuo ne egzotiškas moteriškai paslaptingas pirmąją Seimo damą įkvepiantis valdymo modelis? Vis dėlto, ar nevertėtų dar kiek pasiirti per Polinezijos salyną savo valtele ir pasiekti bent jau 50-tąją valstiją – egzotikos pakaks, bet valdymo principai jau bus gerokai mažiau paslaptingi, o asmenybės tiesiog laisvos... Dedikuoju Israel "IZ" Kamakawiwoʻole dainą „Somewhere over the Rainbow“.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Esu vyras – pasakysiu, kodėl susitikinėti su „barakuda“ ne visada blogai (113)

„Jei reiktų pasakyti, kad barakuda visada blogai, pasakyčiau, kad ne“, – ne vieną stebinančią mintį DELFI diskusijų skiltyje išsakė komentatorius „Konfucijus“. Perskaitęs atvirą vaikino istoriją „Trūko kantrybė – pažinčių svetainėje sutikau „barakudą“, jis išdrįso viešai pasidalyti savo mintimis apie sutiktas moteris, kurioms labiausiai rūpėjo jo pinigai. Dalijamės jo diskusijų skiltyje paskelbtu pasakojimu ir kviečiame atsiųsti savąjį el.p. pilieciai@delfi.lt.

Jums neužtenka kelių šimtų eurų? Paskaičiuokit, kaip gyvename mes (196)

Minimalus poreikių krepšelis. Gražus pavadinimas. Skaičius 238, supriešinęs Lietuvą. Pensininkai įsižeidę, jiems per mažai. Nors tai yra 2/3 minimalios algos į rankas t.y. jei žmogus dirba už minimalią algą ir vienas augina 1 vaiką, jis gauna apie 335 eurus, t.y. jo šeima jau gauna mažiau nei tas poreikių krepšelis, jei atlyginimą dalintume perpus. Tas pats, jei du asmenys dirba ir augina 2 vaikus (statistinė svajonių šeima).

Negailestingas moterų atsakas vaikinui, pasipiktinusiam savo mergina (463)

DELFI skaitytojui išdrįsus papasakoti atvirą savo meilės istoriją ir pasidalijus nuoskauda, kad jo mylimoji norėdavo, kad jis ją „visur vežiotų“ bei vaišintų, jaunas vyras sulaukė tokios moterų reakcijos, kokios turbūt nesitikėjo. Diskusijų skiltyje užuojautos nebuvo – daug parašiusių merginų stebėjosi jo elgesiu. Dalijamės jų mintimis.

Mėnesio išlaidos: moteris suskaičiavo, kiek kainuoja išlaikyti vaiką (363)

Esu beveik 5 mėnesių mergaitės mama. Paskaičiuokime, kur yra išleidžiama mano 339 eurų siekianti vaiko priežiūros atostogų išmoka. Skaičiuojamos tik tos išlaidos, kurios skiriamos vaiko poreikiams tenkinti.

Trūko kantrybė – pažinčių svetainėje sutikau „barakudą“ (787)

Rašau pirmą kartą, todėl tai gali atrodyti kaip kratinys, bet turiu daug ką pasakyti ir šiuo straipsniu noriu atkreipi moterų dėmesį. Kviečiu jas apginti save dėl šmeižto, kurį apie jus paskleidė Jūsų lyties atstovė. Noriu pasidalinti savo draugystės istorija su mergina, kurią įsimylėjau, tačiau likau įskaudintas dėl to, kad viskas, ko ji tikisi iš vyrų, yra jos sąskaitų apmokėjimas. Na, o aš buvau išvadintas godžiu šykštuoliu ir man buvo pasakyta, kad tik tada, kai negailėsiu jai pinigų, galėsiu sugrįžti.