Egzotiškas L.Graužinienės moteriškas paslaptingumas

 (22)
Valstybės valdyme, kaip ir įmonės valdyme, matyt, svarbiausia yra žmonės. Nėra abejonės, kad vadovas ar vadovai yra svarbiausi asmenys reprezentuojantys savo veiklą, todėl niekam nekils abejonės, kodėl Loretos Graužinienės žodis tapo itin gerai girdimas, todėl aptariamas ir analizuojamas.
Loreta Graužinienė
© DELFI / Kiril Čachovskij

O analizuoti nuo pat pirmų benefisų jau yra ir labai rimtai ką. Nėra kalbos, jog politiko asmeninės savybės turi itin didelę reikšmę valstybės viduje vykstantiems procesams. Todėl „moteriškas paslaptingumas“, kaip vieno svarbiausio asmens valstybėje, bruožas reikalauja „moksliškai nerūpestingo“ dedukcijos metodo įsikišimo.

Detalė Nr. 1

Klausimas užduotas p. Loretai Graužinienei:

- Ponas Vydas Gedvilas buvo pradėjęs judinti Seimo narės N. Venckienės apkaltos procesą. Ar jūs tęsite tą darbą?

p. Loretos Graužinienės atsakymas:

- Ne. Aš manau, kad mes turime elgtis taip, kaip Konstitucijoje. Tikrai neturime vadovautis Darbo kodekso nuostatomis, koncepcija, mes turime elgtis taip, kaip parašyta Konstitucijoje. Aš tikrai siūlysiu teisininkams, Seimo nariams parengti pataisas, kad būtų vieną kartą ir visiems laikams sutvarkytas Seimo nario atšaukimo mechanizmas. Civilizuotas.

Raktinis žodis - civilizuotas. Ko gero, Seimo teisininkai būtų ilgai ieškoję atsakymo, kas gi gali būti tas civilizuotas Seimo nario atšaukimo mechanizmas, jei ne Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Konstitucinės katedros profesorius p. Vytautas Sinkevičius, kuris konstatavo, kad galimybė atšaukti parlamentarą yra numatyta tokiose civilizacijose, kaip antai, Kamerūnas, Zambija, Šri Lanka ar Vanuatu. Belieka Seimo teisininkams tik susirasti tų valstybių teisės aktus, įsijungti „Google translator“ funkciją ir „copy-paste“ pirmininkei ant stalo „moteriškai paslaptingas“ Vanuatu modelis.

Detalė Nr. 2

Kaip rašo dienraštis „Lietuvos rytas“, naujai Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei nepatiko Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistės Ritos Miliūtės elgesys – dėl to politikė užsimojo iškviesti ant kilimo šios televizijos vadovą Audrių Siaurusevičių, o keli Seimo valdybos nariai „Lietuvos rytui” patvirtino, kad karingai nusiteikusi L.Graužinienė pareiškė, esą R.Miliūtei – ne vieta iš valstybės kišenės išlaikomoje televizijoje ir darbo ji turėtų paieškoti komerciniame kanale.

Galima būtų suprasti, kad tokie akibrokštai vyktų tokiose valstybėse kaip Rusija, Nikaragva, Venesuela ar net, tikėtina, ir Vanuatu, Ramiajame vandenyne stūksančioje mums paslaptingoje, galbūt net moteriškai, Tuvalu (priminsiu, kad ši viena mažiausių pasaulio valstybių stojo greta išvardintųjų pripažindama Pietų Osetijos nepriklausomybę, arba kitaip, pripažindama Rusijos invaziją į Gruzijos teritoriją ir jos dalies okupaciją). Bet ar mėginimas gauti konkrečius atsakymus ir replikuoti, kai vengiama atsakyti konkrečiai ir yra kalbami „vėjai“ gali būti pagrindas kėsintis pažeisti Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių 10 straipsnyje įtvirtintą žodžio laisvės principą?

Tai štai, leiskite kreiptis kaip Viktoras, mielieji, kaip analogija vulgaris aritmetikai, kuri sako, kad vienas plius vienas lygu du, taip detalė Nr. 1 plius detalė Nr. 2 lygu Vanuatu plius Tuvalu. Kuo ne egzotiškas moteriškai paslaptingas pirmąją Seimo damą įkvepiantis valdymo modelis? Vis dėlto, ar nevertėtų dar kiek pasiirti per Polinezijos salyną savo valtele ir pasiekti bent jau 50-tąją valstiją – egzotikos pakaks, bet valdymo principai jau bus gerokai mažiau paslaptingi, o asmenybės tiesiog laisvos... Dedikuoju Israel "IZ" Kamakawiwoʻole dainą „Somewhere over the Rainbow“.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Po mokytojos pasisakymų Telšiuose rėžė, ką galvoja: žinau, iš kur ta neapykanta (109)

Štai ir dar vienas skandalas, suskaldęs Lietuvą. Telšiuose tikybos mokytoja pasakojo apie gėjus-hanibalus, vadino juos pedofilais ir prievartautojais. Dar dėjo kūjį su pjautuvu ant LGBT vėliavos.

Nenoriu nieko pažeminti – uždirbančio mažiau nei 900 eurų nepažįstu (716)

Vis užsuku paskaityti straipsnių ir komentarų apie pinigus... Rašydamas ši straipsnį nenorėčiau kažko įžeisti ar pažeminti. Man 25-eri metai, dirbu samdomą darbą, ne pagal studijuotą specialybę (inžinerija), į rankas gaunu 1500 eurų.

Mokytojos atsiųstas ketvirtoko atsakymas suspaus širdį: kam klausinėjate tokių dalykų? papildyta specialistės komentaru (434)

Esu mokytoja ir šiuo metu sukuosi standartizuotų testų ir kitokių man nelabai suprantamų veiklų rate. Tačiau šiuolaikinė švietimo sistema nesudaro galimybės ją bent kiek suprasti (bet čia atskirą straipsnį parašyti galėčiau, jei norėčiau). O šiandien tiesiog jūsų klausiu: pasižiūrėkite nuotraukas ir atsakykite, kur slypi šio ketvirtokams duodamo pildyti klausimyno prasmė?

Pavaduotojos skambutis perpildė kantrybės taurę: kaip pavadinti tokį elgesį? (126)

Paskutinius metus mokausi mokykloje ir esu mačiusi daug neteisybės, mokytojų, kurie nekreipia dėmesio į mokinius, bet šiandien rašyti mane paskatino pavaduotojos išpuolis prieš man patį brangiausią žmogų – mamą.

Kritikuojate jus gydžiusius medikus? Pagalvokite apie pasekmes (25)

Žodžio galybė – neišmatuojama ir nepervertinama. Jis gali iškelti į padanges, o gali... ir užmušti. Naujiena šiais laikais dažniausia telpa į kelias taupias eilutes. Tačiau vis tiek guodžiamės, kad tenka kapanotis neišbrendamame iš informacijos srauto, kuriame kai kada pasimeta tai, kas svarbiausia...