Egzaminais besiskundžiantiems abiturientams: kalti tik jūs patys

 (34)
Mieli abiturientai, kurie užuot džiaugęsi pavasario saule liejate ašaras dėl piktų dėdžių ir tetų suregztų pinklių nuvertinti niekais jūsų tobulas anglų kalbos žinias pragarišku klausymo testu, turiu jums nuostabių naujienų - toliau bus dar blogiau!
© DELFI / Kiril Čachovskij

Suprantat, gyvenime taip jau yra - niekas ant lėkštutės jums nebus padėta ir geri pažymiai nekris iš dangaus kaip dangiška mana. Maža to, tokiu pat principu jūsų banko sąskaitose nenusės milijonai ir nekeliausit degintis pilvų į Kanarus - ne, viską reiks užsidirbti ir nusipelnyti. Sveiki atvykę į suaugusiųjų pasaulį.

Kadangi jūs jau brandžios asmenybės (vis dėlto laikote brandos egzaminus, o ne stumiate laiką sodininkystės būrelio sąskrydyje), tai kodėl jums nepapasakojus, kas jūsų lauks universitete, į kurį taip norite įstoti, ir kuris jums taip nutolo dėl to, kad kažkas per greitai kalbėjo - ir net ne tuo akcentu!

O bus taip. Įstoję į norimą specialybę,jau pirmą paskaitą sužinosite, kad jūsų vėl laukia egzaminai - ir ne vienas, ir net ne du. Maža to, juos laikysite reguliariai iki pat studijų pabaigos. Bet egzaminai lieka egzaminais - štai po kokių dviejų mėnesių universitete rašysite koliokviumus - tokius tarpinius atsiskaitymus, kuriems – taip, atspėjote - reiks ruoštis. Man jau dabar smalsu, kokia dalis vargšų anglų kalbos VBE sugniuždytų būsimų pirmakursių užvers katedras ir dekanatus (o gal netgi visokius naujienų portalus, taip juk būtų daug įdomiau) skundais ir priekaištais apie milžiniškus krūvius ir piktus dėstytojus, kurie reikalauja skaityti visokią profesinę literatūrą, lankyti seminarus ir dar žinias pritaikyti praktiškai.

Net nereikia labai pasistengti ir prieš akis iškyla tokio tad turinio laiškelis kokiam nors vadovui ar plačiajai auditorijai, pasirengusiai užjausti kiekvieną, kankinamą piktos institucijos: „Per koliokviumą, destitojes lepe atsakiti i gausibe klausymu, bet aš vysa nakti mokeusi, bet nia tai ka reike, todel atsakeu nia i vysus ir gavau prasta pazimi, bet aš tajp stengeusy... emigrosiu iš Letūvos. Mes bandomejy triūšei. Ar del tokios Letūvos mias kovojom? Kūr žiuri prezydente??? Rejke kažka keisti“.

Taip, reikia keisti jūsų pačių požiūrį, kad visa gyvenime turi būti lengva ir paprasta. Jei neišlaikysite egzamino ar gausite kokį apgailėtiną balą, kalti tik jūs patys. Taip, ne mamytė, ne tėvelis, ne mokytojas ir ne demonai užduočių sudarinėtojai, kurie tikisi, kad per aštuonerius metus anglų kalbą išmokote bent B2 lygiu. Kalti tik jūs patys.

Skundai jums čia niekuo nepadės, tik duos tą nepaprastai nuostabų kolektyvinės savigraužos jausmą ir apsimestinę paguodą, kad padarėt jau viską, ką galėjot, bet va ėmė ir nepavyko. Ir nepavyks jums viskas, nes esate pernelyg išlepinti ir nė velnio nemokat tos anglų kalbos. Kas moka - tas išlaikys. Ir netgi jei turite tą nuvalkiotą dešimtuką, bet užduotys jums pasirodė per sunkios, tai reiškia, kad to dešimtuko nesate verti ir štai, visas jūsų gyvenimas dabar turi byrėti į šipulius.

Nėra nieko blogiau, nei saviguoda ir užuojautos prašymas - juk to ir siekiate dienų dienas virkaudami naujienų portaluose ir socialiniuose tinkluose. Visa bėda - kai kurie abiturientai loja, o karavanas eina. Ir eis kaip ėjęs. Tad užuot skundęsi, skundęsi ir dar kartą skundęsi, geriau pasiruoškite kitiems egzaminams, nes jie irgi nebus lengvi tiems, kurie „labai daug mokosi“ ir tikisi stebuklo. Arba gal Dievuliui pasimelskit, tik neburbėkit it seniai, pupas išpylę.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo mintimis ir patirtimi:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (31)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (96)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.