Dvyliktokę anglų egzaminas pravirkdė

 (704)
Esu dvyliktokė. Norėjau paklausti, kodėl tokie sunkūs egzaminai? Aš ir mano bendraklasiai, taip pat kiti dvyliktokai socialiniame puslapyje „Facebook“ vienas kitam skundžiamės dėl to, jog jaučiamės it kokie bandomieji triušiai.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Klausymo užduotis buvo ypatingai sunki. Nieko nesuprasdama ir nevilties apimta ėmiau verkti, bet toliau darėsi tik blogiau. Aš nežinau, ar Jums įdomūs jauni žmonės, kaip mes jaučiamės, atleiskit, jei įžeisiu, bet pasikartosiu - jaučiuosi kaip bandymo triušis.

Šio egzamino daugumos atžvilgiu suspėti parašyti buvo net fiziologiškai neįmanoma. Sakiniai per ilgi, per daug neaiškių sąvokų... Net lietuviškai išsivertus, daugybės žodžių su klasiokais nežinojome. Ir ne tik anglų... Panašu, kad ir kituose egzaminuose mūsų laukia staigmenos.

Šis egzaminas puikiai atspindėtų vieno mokinio citatą, kuriai dauguma pritarė: „...tai pačiu laiku pakeitė, nes bandomasis buvo kitoks. Čia tas pats, kas mokytis vairuoti automatu ir nulėkt į „Regitrą“ laikyti teisių su mechanine“.

Nesitikiu Jūsų atsakymo (skaitytojos laiškas buvo siųstas NEC - DELFI). Tačiau labai gaila, kad verčiate mus taip jaustis. Tikiuosi, į tai atsižvelgsite. Ir galbūt kitais metais pagalvosite labiau ne apie finansus, o apie jaunus žmones, kuriuos tokia politika dažniausiai ir atbaido nuo lietuviško gyvenimo ir jo supratimo.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pasidalinkite savo mintimis ir patirtimi. Taip pat galite susisiekti su DELFI el. paštu pilieciai@delfi.lt


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (83)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.