Dviejų mėnesių sulaukęs Domas: ačiū, kad gimiau be kyšių!

 (58)
Sveiki, aš – Domas. Neseniai įžengiau į trečiąjį savo gyvenimo mėnesį ir noriu padėkoti visiems, vasarį padėjusiems man ateiti į pasaulį ir pavertusiems šią kelionę nuoširdumo žmogui ir atsidavimo savo darbui kupina diena.
© Shutterstock nuotr.

Būtent šių dalykų aš išmokau gimdamas.

Ypač didžiuojuosi tuo, kad atidumas, dėmesys, pagalba ir visi patarimai, kurių aš, mama ir tėtis sulaukėme pirmosiomis dienomis ligoninėje, kilo iš profesinio entuziazmo, šypsenos buvo tikros, o ne sušildytos užantyje slepiamo vokelio.

Deja, bet būtent vokelis buvo pagrindinė tema, kuria su mama artėjant mano gimimui norėjo kalbėti didžioji dalis artimųjų, draugai ir pažįstami. Visi turėjo patarimų, kurių pagrindinė mintis – bus labai blogai, jei neduosi. Skyrėsi tik siūlomi būdai ir sumos.

Noriu nuvilti skeptikus – gimdymą priėmusi atsitiktinė gydytoja ir dvi akušerių pamainos buvo puikiausi ir švelniausi žmonės, kokius buvo galima sutikti. Jų gera nuotaika užkrėtė mamą, o profesionalumas lėmė, kad gimiau sveikas ir stiprus.

Buvau visai mažytis ir turėjau keliauti į naujagimių skyrių, tačiau mane nors trumpam uždėjo mamai ant krūtinės ir leido mudviem susipažinti. Vėliau, tėčiui paprašius, šiltai apklotą palydėjo į palatą – arčiau mamos, nors tai budinčiam personalui reiškė papildomų žingsnių koridoriuje vis patikrinant, ar man viskas gerai.

Ir nė viena per kelias dienas sutikta, naktį pažadinta ar kvailiausiu klausimu užklupta akušerė neatsisakė padėti – nesvarbu, ar tai buvo užpakaliuko plovimas vidurnaktį, ar pagalba prižadinant mane paryčiais pažįsti, ar kitos jaunuosius tėvelius užklupusios bėdos ir iššūkiai.

Ir netgi išvykstant, kai vėlavome užleisti savo privačią palatą (ją taip pat gavome tiesiog paprašę, kai atsilaisvino, be jokių paslėptų dovanų, tiesiog sumokėję reikiamą sumą į ligoninės kasą), niekas neskubino ir netgi atnešė mamai vėlyvus pietus, kad nereikėtų namo tuščiu skrandžiu keliauti. Tad po penkių dienų ligoninėje atsisveikinome su personalu kaip su geriausiais bičiuliais.

Tikiu, kad ir ateityje man ir mano kartos žmonėms kyšių nebereikės. Aš greitai augu – netrukus į darželį, mokyklą, o kur dar mažos ligos ir vizitai į polikliniką. Dar parašysiu, kaip man sekasi naujame pasaulyje be kyšių!

Noriu padėkoti VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir ginekologijos klinikos pirmojo gimdymo skyriaus ir Naujagimių skyriaus personalui. Neminėsiu konkrečių pavardžių, jas tegul linksniuoja mamų forumų dalyvės. Tikiu, kad jei likimas būtų lėmęs patekti kitu metu, pas kitą gydytoją, patirtis būtų tokia pat šauni. AČIŪ ir gražių Jums visiems dienų!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Savo patirtimi galite pasidalinti žemiau arba el.paštu pilieciai@delfi.lt:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (93)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.