Dirbančio gydytojo atsakas jauniesiems medikams: nesiskųskite – vaikus gimdyti jums dar per anksti

 (367)
Sveiki, būsimieji kolegos. Tikiuosi, kad tokių zirziančių ir nepatenkintų, kaip autorė, kuri parašė tekstą „Jaunojo mediko kančios: rinkosi svajonių profesiją – sako atsidūrusi košmare“ yra mažuma. Štai – keli komentarai apie minimas gydytojų ruošimo problemas.
© DELFI / Kiril Čachovskij

1.Nejaugi Jūs norite išmokti sudėtingos, įdomios, susijusios su didžiule moraline ir juridine atsakomybe, reikalaujančios didžiulių psichologinių bei fizinių pastangų gydytojo specialybės, nepaskirdami tam maksimalių savo gebėjimų? Nebent jų trūksta – tada buvo apsirikta, renkantis specialybę;

2.Visi, norėdami pasiekti profesinio meistriškumo, tam skiria daug bemiegių parų, išlieja tonas prakaito, sutelkia savo atkaklumą ir kantrybę. Taip elgiasi ir sportininkai, menininkai, mokslininkai, kariūnai, ir kiti. Kitaip negalima tapti profesionalu;

3. Darbo užmokestis: jūs, dar netapę gydytojais, jau norite daug uždirbti ir nelabai ilgai dirbti. Trūksta barams, automobiliui ar garsių firmų drabužiams? Dviračiui užsidirbsite. Vaikus gimdyti dar per anksti.

Atėjusio įsidarbinti jauno gydytojo pirmi du klausymai yra tokie: kiek uždirbsiu ir iki kelintos valandos reikės dirbti? Sutinku, jums galėtų mokėti daugiau. Tačiau nelyginkime mūsų valstybės su tokiomis seniai nepriklausomomis, gerai ekonomiškais išsivysčiusiomis ir mažiau vagiančių piliečių turinčiomis valstybėmis kaip Anglija, Danija, Norvegija, JAV ar kitomis, kur labiausiai emigruoja mūsų piliečiai;

4. Mediko, pedagogo, kunigo profesiją gali turėti atkaklūs, savo darbą fanatiškai mylintis, ne materialistai, psichologiškai laisvi ir stiprūs žmonės. Kitiems šiuos darbus dirbti tėra sunki pareiga;

5. Iš naujo įvertinkite savo norus ir galimybes. Vis dėlto, siekti geresnių ir teisingesnių studijų ir darbo sąlygų yra būtina.

Sėkmės Jums, būsimi kolegos!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pareikšti savo nuomonę? Rašykite pilieciai@delfi.lt

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (91)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.