Dirbančiai moteriai – vyro priekaištai dėl samdomos tvarkytojos

 (53)
Kol sėdžiu A klasės biure, mano namus tvarko valytoja. Ne todėl, kad esu baltarankė, anaiptol... Todėl, kad tapus mamyte, nieko nespėju.
© Shutterstock nuotr.

Nuolat vėluoju į darbą, nes mano darželinukui ryte netiko pusryčiai, netiko kojinių spalva, jis norėjo rengtis tą, o ne aną megztinį, negalėjo atsikelti, norėjo tik to žaisliuko, užtiško vandens lašas ant kelnių (čia pasaulinio masto tragedija), o mama nusprendė, kad nieko tokio.

Nuolat vėluoju susitikti su draugais, nuolat vėluoju pas gydytojus, nuolat vėluoju visur. Bet jau įpratau. Įpratau prie ožių ir zyzeninimų. Įpratau keltis 6-6.30 val., kad spėčiau aptvarkyti aukštyn kojomis pakeltus namus, nes vakare migdydama savo rūpestėlį užmigau greičiau nei jis.

Įpratau prie nuolat žaislais nuklotos svetainės. Įpratau prie koše, jogurtu, grietine ir šokoladu išteptų rūbų, sofų ir kilimų. Įpratau skalbti kiekvieną mielą dieną. Įpratau visur lėkti ir skubėti. Tačiau prie naujos manęs jau įprato ir mano aplinka – ir darbdaviai, ir draugai.

Esu dirbanti mama. Esu mama. Todėl turiu suorganizuoti buities reikalus taip, kad bent truputį palengvinčiau savo ir taip apkrautą grafiką. Todėl be jokių sąžinės priekaištų naudojuosi „papildomai samdomo personalo“ ir giminių paslaugomis.

Vyras? Kadangi jis prie buities reikalų neprisideda, manau, kad turiu visą teisę spręsti šiuos klausimus pati. Net kai jis nepritaria ar išeidamas susitikti su draugais „pastebi“, kad juk aš ir pati galiu visą tai padaryti. Taip, galiu, pavyzdžiui, naktį, kai visi normalūs žmonės miega...

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

„Dirbu. 24 valandas per parą. Esu mama ir pasiūlyčiau visiems šyptelėjusiems ar pasišaipiusiems pažiūrėti, kiek ištvertumėte Jūs.“ – būtent taip tikrai galvoja ne viena atžalas namie prižiūrinti moteris, karjerą iškeitusi į šeimą.

Manote, lengva? Straipsnį „Ką nutyli supermamos?“ DELFI portale anksčiau rašiusi Giedrė buvo atvira – nelabai. „Pabandyk išgyventi, kai nuo šeštos valandos ryto iki dešimtos vakaro - lakstymai, šokinėjimai nuo palangių, rietynės, muštynės, ožiai. Be savaitgalių. Be išeiginių. Be švenčių.“, – motinos kasdienybe dalijosi ji.

Mamos, prašome Jūsų – pasidalinkite: ar lengviau atžalas palikti auklei ir lėkti į darbą, ar visą dieną būti namuose? Ar iš tiesų net ir tuomet sunku viską spėti? Papasakokite, kaip nusprendėte, kokia mama – dirbančia ar ne – būsite? O kaip į tai reaguoja tėtis? O gal norite sugriauti mitą, kad vienas kūdikis sugeba dviejų žmonių gyvenimuose sukelti chaosą?

Vieno rašinio autoriui įteiksime tris knygas – Č. Milošo „Abėcėlė“, M. Gessen „Putinas. Žmogus be veido“, „Piešimas buvo tarsi durys“.

Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Mama“. Taip pat rašinius galite siųsti naudodamiesi ir žemiau esančia nuoroda arba čia:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.