Devintokas rėžė: mokytis dešimtukais neįmanoma

 (166)
Sveiki, Lietuvos mokiniai, mokytojai bei DELFI skaitytojai. Šiuo metu vis garsiau kalbama švietimo sistemą, atostogas, namų darbus bei pačius mokinius. Manau, atėjo laikas išreikšti savo nuomonę ir man.
© DELFI / Domantas Pipas

Pats esu pirmos klasės gimnazistas, arba, kitaip tariant – devintokas. Nors ir norėčiau mokytis dešimtukais, tačiau tai praktiškai neįmanoma. Ir dėl to yra kalti visi – mes patys, mokytojai, pati švietimo sistema. Gaila, kad vaikų kartos keitėsi, tačiau mokymo metodai liko tokie patys. Dažnai išgirstu, kad dėl mūsų mokslų kalti tik mes patys. Pabrėžiama, kad mums, mokiniams, niekas, išskyrus šviečiantys ekranai, neįdomu...

Keisčiausia yra tai, kad atsiranda mokytojų, kurie gali mus sudominti, o mes galime pamiršti apie savo išmaniuosius telefonus. Tai jeigu gali vienas, kodėl to negali visi? Namų darbai – didžiausias mano priešas. Daugelis mokytojų tiesiog nesupranta, kad namuose daromi ne tik jų, bet ir kitų paskirti namų darbai. Juk be chemijos dar yra biologija, fizika, geografija, matematika ir t.t.

Jeigu už lango – saulėtas pavasaris, tai grįžus po mokyklos belieka rinktis: namų darbai arba kiemas. Šie du dalykai kartu yra tiesiog nesuderinami. Kas dėl to kaltas? Tiek mokytojai, tiek plati švietimo sistema. Mokytojai vangiai padeda silpnesniems mokiniams. Jų prioritetas – dešimtukininkai.

Tokiems mokiniams jie ir skiria didžiausią dėmesį. Gaila, tačiau turėtų būti atvirkščiai. Yra pasitaikę atvejų, kai visiškai nesupratau chemijos, bandžiau klausti mokytojos. Kaip manote, koks buvo jos atsakymas? „Dabar aš neturiu laiko, nes be tavęs klasėje dar dvidešimt aštuoni mokiniai, konsultuokis su klasės draugais.“ Konsultacijų šį pusmetį aš tai pat neturiu.

Mokytojų tikslas turi būti išmokyti mus, mokinius. Gaila, tačiau jie stengiasi tik kuo greičiau baigti pamoką ir jiems visiškai nesvarbu, supratome mes, ar ne. Istorijos faktai, svarbiausia įvykiai – sutinku, tai mes turime žinoti. Tačiau kodėl mums tenka kalti nereikalingas sąvokas, kurias parašę kontrolinį vis tiek užmiršime? Yra mokinių, kurie mintinai „iškala“ viską, kas bus reikalinga kontroliniam darbui. Yra mokinių, kurie grįžę iš mokyklas numeta kuprinę ir visą dieną praleidžia prie kompiuterio.

O ar žinote kas sieja šiuos du skirtingus žmonių tipus? Tokie žmonės nežino, kas yra vaikystė, nubrozdinti keliai, žaidimai lauke. Nes jie arba mokosi, arba sėdi prie ekranų. Laiko išeiti į lauką jiems nėra. Mes esame Lietuvos ateitis. Todėl, įtakingi asmenys, pagalvokite apie tai, kad kai jūs būsite pensininkai, į valdžią ateisime mes. Tačiau mes Jūsų nesigailėsime, kaip ir jūs dabar nesigailite mūsų.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo mintimis? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt ir išreikškite savo nuomonę!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (317)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (99)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (94)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (87)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.