Dėl įstatymų vingrybių - jaunos mamos bėdos

 (9)
Dirbo, kol studijavo, todėl motinystės išmokos nepriklauso – į tokią situaciją pakliuvo DELFI skaitytoja Dovilė. Vaikelio susilaukusi moteris turi gyventi iš tėvų pinigų, nes jos darbos stažas išmokoms gauti per trumpas 25 dienomis – į darbo laiką, kai ji dar studijavo universitete, „Sodra“ neatsižvelgia.
© DELFI / Tomas Vinickas

Mano situacija - tokia pati kaip Gretos. Mokiausi universitete ir besimokydama paskutiniame kurse pradėjau dirbti padavėja, nes norėjau įgyti kažkiek darbo patirties, buvo sunku išsilaikyti, todėl darbas buvo į naudą.

Baigusi mokslus dar kurį laiką taip pat dirbau tame pačiame darbe ir po kiek laiko sužinojau, kad laukiuosi. Išėjusi dekretinių atostogų kreipiausi į „Sodrą“ dėl dekretinių išmokų ir man pasakė, kad aš jų negausiu, nes iki 12 mėn. darbo stažo man trūksta 25 dienų. Taigi, todėl išmokų negavau ir negausiu.

„Sodros“ puslapyje pradėjusi skaityti, kad galima gauti išmokas, nes mokiausi universitete, dieniniame skyriuje, vėl nuėjau į „Sodrą“, bet man ten pasakė, kad pirma įsidarbinau, o vėliau baigiau mokslus, tad išmokos man nepriklauso.

Aš šio reikalo, aišku, nepalikau, daug domėjausi, skambinau į Vilniaus „Sodros“ skyrių, aiškinausi, bet viskas baigėsi taip pat kaip ir Gretai – negausiu nieko, nes per anksti pradėjau dirbti...Aišku, šiuo metu taip pat neturiu jokių pajamų, padeda tėvai.

Nežinau, toks keistas įstatymas... Nebūtų Lietuva. Skaičiau apie tokį atvejį, kai kažkur mergina baigė 12 klasių, įsidarbino, padirbėjo mėnesį, pastojo ir gauna visas išmokas. Tai kur čia sąžiningumas? Moki mokesčius, mokaisi, dirbi, o kai tau reikia – nieko negauni.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Esate susidūrę su kurioziška situacija? Galite pasidalinti savo istorija?

Savo patirtimi pasidalinkite žemiau arba el.paštu pilieciai@delfi.lt:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.

Atostogavo Maltoje: jeigu jums tinka J. Basanavičiaus g. Palangoje, tada gal ir čia patiks (219)

Mes su žmona nemažai keliaujame ir bent du kartus per metus renkamės poilsines keliones į šiltus kraštus. Šį pavasarį nusprendėme aplankyti Maltą. Keliones paprastai planuojamės patys: ieškome viešbučių, bilietų, automobilių nuomų, renkamės viešbučius skirtinguose miestuose, kad per minimalų dešimties dienų laikotarpį galėtume aplankyti kuo daugiau vietų.