„Chorų karų“ superfinalas: popsas laimėjo! Tegyvuoja menas!

 (17)
„Eurovizijoje“ balsuojama už šalis, „Chorų karuose“ balsuojama už miestus. O kurgi menas? Jis arba yra, arba jo nėra. Jis ir neturėtų būti parduodamas. „Balsuojam už Alytų, kad nors kartą Kaunas nelaimėtų“ – girdėjau tokių nuomonių. Mielieji, mūsų požiūris šiek tiek ne toks – ne miestas turi laimėti, o muzika. Ji čia valdovė, be jos nė vienas choras nebūtų vertas dėmesio.
© DELFI

Kiek žmonių, tiek ir nuomonių. Kam vis dar norisi popso ir linksmybių, balsavo už Alytų, kuriems pagaliau prireikė vertingos muzikos ir meno, balsavo už Kauną. Pralaimėjusių nėra. Yra du chorai, kurie abu puikiai žinojo, ką daro. Vienas, manau, nuo pirmosios laidos žinojo, kad laimės šį projektą, kitas, dar projektui neprasidėjus, svajojo patekti į finalą, kad galėtų parodyti tai, ko Lietuva dar nematė. Abiems pasisekė ir nuoširdžiai tuo džiaugiuosi!

Štai dėl ko vertėjo žiūrėti šio sezono „Chorų karus“ – kad muzika atimtų žadą. Taip taip, muzika, o ne lazeriai. Šou yra gerai, jis reikalingas, bet kai klausai muzikos ir rieda ašaros – tai tobulybė! Ir jokios sintetikos, jokios elektros čia nė su žiburiu nerasi. Nors yra žmonių, kurie už pinigus tikriausiai galėtų sielą velniui parduoti, jeigu sugebėjo po bene geriausio visų „Chorų karų“ pasirodymo tokią nesąmonę pasakyti. Nukirskit man galvą, nenoriu patikėti, kad nuoširdžiai žmogus kalbėjo.

Eric Whitacre „Fly to Paradise“ – šis kūrinys ir jo atlikimas buvo tiesiog fantastiškas. Ir dar sužinojome, kad Lietuvoje turime aukso grynuolį. Manote, kad sopraninų pilna visame pasaulyje, tik Lietuvoje jis vienas? Ne, pasaulyje jų yra labai mažai. Viktoro Gerasimovo balsas skambėjo dieviškai. Choras buvo toks stiprus - kaip niekad, nes kūrinys sukurtas daugiabalsiam chorui. Tikriausiai ne visi tai išgirdo.

Nors choras ir įrašytas (kaip, beje, ir visi kiti chorai) nepamirškime, kad norint įrašyti, vis tiek tai reikia padainuoti ir ne bet kaip, o gerai. Muzikiniai potvyniai ir atoslūgiai bangavo kaip milžiniškas vandenynas, privertęs užgniaužti kvapą ir skristi kartu.

Norėčiau pasakyti „Fly to Paradise“ (liet. skristi į rojų) ir „Chorų karams“, nes tokio (...) ne meno, o tik bet kokia kaina aukštų reitingų siekiančio prie bedugnės krašto nusiritusio projekto nereikia Lietuvai. Bent jau man asmeniškai reikia tikro, nuoširdaus, skaidraus muzikinio projekto, kuriame nebūtų vietos melui, pažeminimui ir korupcijai. Ir nesvarbu, kas laimės. Juk vis tiek visada laimi Muzika.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (31)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (96)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.