Baisios vaiko mintys privertė susimąstyti: į kai kuriuos sveikus žmones reikia žiūrėti su gailesčiu

 (3)
„Ar kada nors slapta norėjai, kad pagaliau užspringtų tavo brolis, sesė? Aš – taip. Gal, kai tėtis nusisukdavo ir paprašydavo, kad pažiūrėtum ją sėdinčią ant stalo kampo, kad nenukristų, kaip tyčia paeidavai į šalį – gal išsilaikys ir pati? Kaip labai pakratydavai vežimėlį, kad tik ji nustotų verkti? Kokia sleeeegianti gėda išeiti i miestą, kai šalia ji. Praeivių žvilgsniai... Pagalvok apie bendrus gimtadienius“, – perskaičiau šešiamečio mintis. Tada pati išsigandau savo žvilgsnio į jo sesutę. „Golumas“, – pagalvojau!
Neįgali mergina
© Shutterstock nuotr.

Mano istorija kitokia. Turiu sesę, kuria nuo pat mažens didžiavausi. Dar ultragarsu ją pamatę jauni tėvai tikrai nesvarstė, ar darytis abortą. Kai ji juokiasi, žmonės į ją žiūri ne su gailesčiu, o nuoširdžiai juokiasi kartu. Ji neina anksčiau gulti, kad užmigusi susapnuotų kaip vaikšto ir pabudusi turėtų jėgų naujai dienai vežimėlyje. Nes ji – sveika.

Jos nereikia maitinti iš rankų, kąsnis niekuomet neiškrenta iš burnos, net vežimėlio stumti nereikia. Visi jos kaip bręstančios asmenybės poreikiai – psichologiniai, savarankiškumo, pagarbos, galimybių, intymumo ir kiti buvo išpildyti.

...

Esu per silpna tame dalyvauti kaip žiūrovas. Tą akimirką norėjau ją įsivaikinti, pasisavinti, paimti ją ant rankų ir taip apkabinti ir prisiglausti, kad nustotų verkti. Savanaudiška, žinojau, kad taip ji nuramins ir mane. Manau, ji pajuto, kad mano širdis daužėsi stipriau nei jos.

Su gailesčiu reikia žiūrėti į kai kuriuos sveikus žmones. Tokius, kaip aš, kurie nusisuko, bandė ignoruoti ir kurie kažkada neišdrįso pašokti kartu su invalido vežimėlyje sėdinčiu. Nes ne tik fizinė negalia daro mus neįgalius. Ir ne delfinų terapijos, manau, labiausiai tokiems vaikams ir jų artimiesiems reikia, o kitokių mūsų, aplinkinių.

Nežinau ir kaip prisibelsti. Kaip išgelbėti pasaulį. Rašinėlis juk puiki mintis. Ir ne mokytoja jį skaitys. Tai prašau. Beldžiuosi. Stengiuosi.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (64)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (97)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (67)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (43)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.