Atvira mokinės nuomonė: ministre, klausykit ne tų, kuriems namų darbų per daug

 (12)
Kalbėsiu jau visiems seniai pabodusia tema – mokslo metų ilginimas. Nors dauguma su manimi nesutiktų, nemanau, kad tai bloga idėja, tačiau gal nereikėtų skubėti ir tiesiog apsvarstyti tai iki galutinių smulkmenų.
© DELFI / Domantas Pipas

Mūsų Seimo nariai nori pasiekti aukštesnį išsilavinimo lygį, tokį, koks yra Europoje. Tačiau ar jie bent buvo užsienio mokyklose? Į šį klausimą neatsakysiu, tačiau jei paklaustų manęs, aš atsakyčiau, kad užsienyje mokymosi programos lengvesnės, tai ką mes mokomės 11-12 klasėje, jie, manau, mokosi tik universitete. Taigi, ar Lietuvoje mokymosi lygis tikrai toks žemas? Tikrai ne.

Taip pat prailginus mokslo metus norima padidinti mokinių lankomumą. Tai tiesiog juokinga. Jūs manot, kad mokinys, nenorintis eiti į pamokas, pradės jas lankyti pailgėjus mokslo metams?! Nejuokaukit. Nenori ir nelankys, ir jūs tiesiog nepriversit.

Dauguma sako kad užduodama per daug namų darbų. Tai, mano nuomone, yra tik tinginių žodžiai. Namų darbų nauda yra tikrai didelė ir to niekas nepakeis. Gal prieš priimant įstatymus paklausykit mokinių, kuriems iš tiesų rūpi mokslai priekaištų, o ne tų, kurie tiesiog tingi kažką daryti ir temoka visiems pasakoti, koks sunkus jų gyvenimas. Norint kažką pasiekti reikia stengtis ir judėti pirmyn, o ne sėdėti vietoj ir sakyti, kaip viskas blogai.

Dabar įsivaizduokime, kad mokslo metai būna prailginti. Kiek, jūsų nuomone, mokinių eis į mokyklą? Lauke – šilta, gal net karšta, mokykloje nėra kuo kvėpuoti, tai kaip susikaupti? Gal pirmiausia padarykite taip, kad mokyklose būtų tinkamos sąlygos mokytis vasarą, o ne priimkime nereikalingus įstatymus jiems nė nepasiruošus.

Vertėtų nepamiršti ir egzaminų bei mokytojų. Kaip manot, kiek dienų reikėtų eiti į mokyklą birželį, jei egzaminai užims didžiąją dalį laiko, o mokytojai atiduos visą savo laiką tų egzaminų taisymui? Manyčiau, kad ir kaip ten bebūtų, birželį visi mokiniai atostogautų, net jei įsakymas sakytų kitaip.

Mokslo metų prailginimas padėtų tuo, kad pavyktų gilintis į įvairiausias temas ir tiesiog lėčiau, bet užtikrintai išmokti programą. Tačiau daugiau teigiamų priežasčių neįžvelgiu. Gal ir klystu, nežinau, bet jeigu taip, tai pasakykite kuo dar tai padėtų?

Užbaigdama galiu pasakyti, kad idėjų galime turėti visi, tačiau ne visas jas įgyvendinti vertėtų iš karto. Pirmiausia suteikime tam tinkamas sąlygas ir tik vėliau darykime tai, kas, mūsų nuomone, yra geriausia.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo mintimis? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt ir išreikškite savo nuomonę!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (87)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.