Atsibodo etiketės dėl specialybės: po to neapgailestaukite dėl emigravusios Lietuvos

 (17)
Pastaruoju metu skaičiau daug straipsnių apie garsųjį mokslo ir studijų įstatymo 70 straipsnio pakeitimą (vadovaujantis juo, nuo šiol gerai besimokančiu studentu bus vadinamas tas asmuo, kurio pažymių vidurkis yra 7 ir jis neturi akademinių skolų. Tokiems studentams taip pat atsiras galimybė iš valstybės finansuojamų studijų vietų išstumti besimokančius prasčiau – DELFI).
© DELFI / Tomas Vinickas

Patys įdomiausi komentarai tekstuose buvo apie humanitarinius ir socialinius mokslus. Pati esu humanitarinio mokslo atstovė. Netgi baisiau – esu filologiją studijuojantis jaunas žmogus, kuriam, panašu, nėra vietos Lietuvoje. Kodėl taip manau? Nes humanitariniai mokslai mūsų šalyje yra nuvertinti ir apverktinoje situacijoje. Ne dėl studentų, o dėl visuomenėje susidariusių stereotipų. Dėl dažno nuvertinimo ir pabrėžimo, kad humanitarai nėra naudingi šaliai, kurios pagrindinė ir labiausiai eskaluojama mokslo kryptis yra tikslieji mokslai.

Nustebtumėte išgirdę, kad studijuojame ketverius metus, turime paskaitas ir rašome bakalaurinius darbus, kurie apibendrina mūsų per studijų metus sukauptas žinias. Taip pat nemiegame per sesiją ir taip pat jaudinamės prieš egzaminus. Taip pat turime dėstytojus, kurie yra savo srities specialistai ir savo moksliniais darbais garsina Lietuvą pasaulyje.

Paklausus daugumos kritikuojančiųjų, net nesugebėtumėte pasakyti, ką studijuoja filologas, be to, kad „daug skaito“. Konkretinu kritikuojantiems: mokomės apie kultūrą, kalbas (visais įmanomais jų aspektais), gilinamės į literatūros teoriją ir antikinės literatūros subtilybes. Sakote, kad nereikia daug talento išmokti šias disciplinas? Tuomet aš sakau jums: nereikia daug talento „iškalti“ matematikos formules, fizikos dėsnius ar pritaikyti kompiuterinę programą inžineriniams skaičiavimams.

Akimirkai įsivaizduokime pasaulį be humanitarų ir menininkų. Valstybes be istorijos, miestus be gyvybės, paveikslus be spalvų ir bendravimą be dvasios. Virtualus bendravimas, kuris vyksta pagal griežtus matematinius šablonus, niekada neatstos pilnavertės komunikacijos su gyvu žmogumi. Juk su juo nekalbėsime formulėmis. Galbūt, skaitytojau, susidarei nuomonę, kad mano požiūris vienpusis, bet tai yra atsakas į tokį patį vienašališką puolimą. Nereikėtų lipdyti etikečių pagal specialybes, kad vėliau netektų apgailestauti dėl emigravusios Lietuvos ateities.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (329)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (101)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (98)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (86)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.