Atsakas ministerijoje (ne)dirbančiai merginai: turiu jums vieną patarimą

 (101)
Šį laišką, priešingai nei skaitytoja, rašiusi apie darbą ministerijoje, rašau iš asmeninio įrenginio, jau gana vėlų penktadienio vakarą, kadangi darbe neturiu laiko skaityti DELFI Piliečio ar, apskritai, įsijungti asmeninio el. pašto.
© DELFI / Valdas Kopūstas

Mano patirtis kitokia. Man 26-eri ir aš dirbu valstybinėje įstaigoje, kuri yra pavaldi vienai iš ministerijų. Mano požiūris – kitoks ir man natūraliai skauda širdį, kad tokie kaip skaitytojos pasisakymai formuoja požiūrį apie absoliučiai visas valstybines įstaigas.

Šioje įstaigoje dirbu šiek tiek daugiau nei vienerius metus, tačiau jau pusmetį nesu iš darbo išėjusi 17 val. arba dar anksčiau. Ne, ne todėl, kad negebėčiau planuoti savo laiko. Darbų, kuriuos privalau atlikti, yra tiek, kad, galbūt, labai pasistengdama spėčiau juos padaryti iki 17 val. Tačiau kaip jaunas, iniciatyvus ir idėjų nestokojantis žmogus stengiuosi kuo daugiau prisidėti prie efektyvesnės įstaigos veiklos ir dažnai imuosi naujų iniciatyvų.

Mano entuziazmas kažką keisti man beveik kiekvieną vakarą kainuoja kelias valandas mano asmeninio laiko, kuris nėra apmokamas. Tačiau matydama rezultatą aš nesiskundžiu, nes pastebiu, kad po darbo lieku ne viena. Dažnai su kolegomis pasijuokiame, kad panašėjame į privatų sektorių, tačiau matydami, kaip keičiasi organizacija, galime džiaugtis savo darbo rezultatais.

Labai liūdna, kad mergina, dirbanti vienoje iš ministerijų, niekuo nesiskiria nuo kolegų, apie kuriuos pasakoja. Nereikia stebuklo, norint kažką pakeisti, tereikia imtis iniciatyvos ir daryti. Sako, vienas lauke ne karys? Karys, jei turi tvirtą nuomonę, kitokį požiūrį, idėjų ir geba apginti savo nuomonę.

Prieš einant dirbti į valstybinę įstaigą, apskritai reikėtų savęs paklausti – kodėl? Atsakyme neturėtų būti linksniuojamas žodis „aš“.

Žmonėms, kurie kankinasi savo darbo vietoje, nesvarbu, valstybiniame ar privačiame sektoriuje, turiu vieną patarimą: padarykite paslaugą sau ir organizacijai, kurioje dirbate. Užleiskite darbo vietą tiems, kurie nebijo kažką keisti. Darbo yra, tik ne kiekvienas tinka Jums ir ne kiekvienam tinkate patys.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Klausiame jūsų – ar esate dirbę valstybinėje įstaigoje? Pasidalykite įspūdžiais – ar buvo sudėtinga, galbūt patirtis visiškai priešinga, nei parašė skaitytoja? Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Darbas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (31)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (96)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.