Atostogas numylėtoje Palangoje sugadino vaizdelis paplūdimyje

 (309)
Paskutinę kovo savaitę teko atostogauti Palangoje. Šios mano atostogos pajūryje buvo pirmos „ne sezono“ metu. Nors pūtė šiaurės vakarų vėjas, dienos buvo saulėtos, jūra graži ir viskas būtų labai šaunu toje mano numylėtoje Palangoje, jei ne vienas „bet“.
© DELFI skaitytojas

Palangos pliaže – daugybė šunų. Apstulbau... Viduryje baltos dienos – nuo mažiausio iki didžiausio! Ir nors prie įėjimo į pliažą aiškiai matomi ženklai, draudžiantys vesti šunis, vietos gyventojams ir poilsiautojams tai – nė motais.

Pakalbinau vieną kitą, bandžiau sudrausminti ir sugėdinti. Beprasmiška. Šunų vedžiojimas yra masiškas, o atsakymas abejingiausias: o kas čia blogo, juk „ne sezonas“… Kai kurie kalbinti žmonės piktinosi, tačiau dauguma numojo ranka, atseit, nieko čia bloga.

Po mėnesio prasidės vasara, „sezonas“. Poilsiautojai plūstelės į pliažą basomis kojomis, o vaikai žais šunų išmatomis užterštame smėlyje. Apie kokį švarų pajūrį mes kalbame?

Palangoje daug gražių viešbučių skoningai sutvarkyta aplinka, prie jų stovi prabangūs automobiliai, tačiau prie jūros vaizdas tikrai nemalonus. Po to, ką pamačiau „ne sezono metu“, man jau nebus noro „sezono metu“ mėgautis saule ant balto mūsų pajūrio smėlio.

Ar nevertėtų Palangos savivaldybei šunų mylėtojams paskirti atskirą vietą pliaže ar tolėliau tokiems pasivaikščiojimams? Tuomet ir pagrindinis pliažas būtų švarus, ir poilsiautojai su augintiniais turėtų savo vietą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Tai – ne pirmas kartas, kai skundžiamasi šunimis Palangos paplūdimyje. Kaip dar praėjusią vasarą rašė GRYNAS.lt, Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas tąkart pats pripažino, kad ši problema yra aktuali Palangoje, jis nurodė, kad gelbėtojai įspėja šunų šeimininkus: „Mes įspėjame žmones ir pasakome, kad išvestų iš paplūdimio. Jeigu jie nepaklūsta gelbėtojų reikalavimams, mes tiesiog kreipėmės į policiją. Atvažiuoja policijos pareigūnai ir baudžia.“

Klausiame jūsų – kas jus nustebino, nuvylė, su kokiomis gudrybėmis atostogaudami susidūrėte, ko patartumėte vengti, kur važiuoti, o ką praleisti? Papasakokite ir padėkite kitiems susiorganizuoti svajonių atostogas! Pasidalykite patirtimi, papasakokite, kiek išleidote, ir atskleiskite, kokią sumą vis dėl to reiktų skirti skirtinguose pasaulio kraštuose ir Lietuvoje.

Už geranoriškumą dalijantis patirtimi su kitais, trims jūsų skirsime po prizą – po V. Papievio knygą „Vienos vasaros emigrantai“. Savo patirtis siųskite spausdami pilką mygtuką žemiau arba el. paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Atostogos“ iki gegužės 18 d.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (56)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (97)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (161)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.