Aštuntokė svarsto apie išvykimą iš Lietuvos: pagalvokite, ką mums reiks sakyti savo vaikams

 (82)
Esu nusivylusi Švietimo ir mokslo ministerija, todėl pagaliau pasiryžau išreikšti savo nuomonę dėl mokslo metų ilginimo ir kitų švietimo problemų.
© DELFI / Domantas Pipas

Galiu pradėti tuo, kad esu tik aštuntoje klasėje, tačiau jau dabar mokslams skiriu daugiau nei pusę savo laiko. Nesu iš tų, kuriems nerūpi mokslai ir ateitis, kiekvieną dieną namų darbams skiriu nuo trijų iki penkių valandų. Man darosi baisu, kokį didelį krūvį turėsime patirti vyresnėse klasėse, o jei dar ir vasarą iš mūsų atimsite? Kas tada mums beliks?

Iš tikrųjų manau, kad nors Jūs ir prailginsite mokslo metus, tai nieko nepakeis. Tuo metu mokiniai bus priversti žiūrėti įvairius filmukus ar tiesiog daryti projektinius darbus, sėdėdami karštą vasaros dieną įkaitusiose patalpose, svajodami apie įvairias laisvas veiklas, tokias kaip maudynės, buvimas su draugais, atostogos su šeima, įvairios stovyklas ir t.t. Be to, tie vaikai, kurie nesimokė prieš tai, nesimokys ir dabar. O kai kurie visai neis į mokyklą.

Norėčiau Jūsų paklausti, ar patys prisimenate, kaip laukdavote vasaros? Tuomet kodėl norite atimti pačias laukiamiausias atostogas iš mūsų? Mes esame jauni ir tai – geriausias mūsų laikas. Ką galėsime savo vaikams ir kitiems apie tai papasakoti? Tai, kad Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija nė neatsižvelgusi į mokinių norus atėmė iš mūsų vasarą, dėl to, kad turėjome ilgas atostogas, kurios ir buvo mūsų motyvacija mokytis, o tuomet – gerai pailsėti.

Kaip tik šiuo metu ruošiuosi standartizuotiems ir diagnostiniams testams. Ar bent įsivaizduojate, koks stresas sukeliamas mokiniams? Turiu dar vieną klausimą. Kodėl standartizuotus testus rašo antrokai? Kai buvau ketvirtoje klasėje ir man reikėjo rašyti testą, labai jaudinomės. Be galo džiaugiausi, kai dar nebuvo vykdomi šeštos klasės standartizuoti testai. Dabar bijome dar labiau. Kodėl? Todėl, kad jie nulemia mūsų tolesnius pasiekimus. Nuo to priklauso į kokią klasę pateksime ir t.t. Tai yra dar viena problema: mes negalime tinkamai mokytis, nes reikia bent truputį pasiruošti, norint gauti geresnius rezultatus.

Taip pat esu girdėjusi, kad kai kurie tėvai yra už atostogų trumpinimą, nes neturi galimybės dirbdami prižiūrėti vaikus vasarą. Todėl manau, kad galėtų būti sukurtos kokios nors nemokamos grupės mokyklose, ir dėl to nenukentėtų vyresniųjų atostogos. Mes tikrai turime pakankamai veiklos. Kai kurie mūsų vasarą leidžia, padėdami savo seneliams ar tėvams, kiti savanoriauja, ir apskritai pailsime, įgyjame naujos patirties, kuri gali praversti ateityje, kuria grįžę visi pasidaliname ir einame toliau.

Kaip suprantame, iš Lietuvos emigruoja ne vien vyresnio amžiaus žmonės, bet ir jaunimas, o mes ir esame šios šalies, Jūsų, ateitis. Lietuvoje labai sunku įstoti į nemokamas universitetų vietas, ypač kai vis daugiau valstybinių egzaminų tampa privalomi. Todėl ir toliau stengiuosi išmokti kuo daugiau kalbų, nes galbūt ir aš ateityje iš čia išvyksiu, žinoma, jei Jūs ir toliau nekreipsite dėmesio į aplinkinių nuomones ir problemas, kad gyventi čia būtų geriau.

Be to, daugelio, kaip ir mano tėvai, neuždirba tiek pinigų, kad galėtų apmokėti studijas, o šalis, aišku, nori protingų, išsilavinusių ir gabių žmonių.

Pasaulyje išrandama vis daugiau naujovių, ateities kartos turės mokytis žymiai daugiau, o aš, deja, nenoriu tokios ateities savo vaikams bei anūkams, nenoriu, kad jie dirbtų lyg robotai, lyg jiems nereikėtų poilsio.

Noriu pasakyti, kad turite atkreipti dėmesį ne į tai, kiek laiko mes mokomės, o į tai, kaip veikia mūsų švietimo sistema ir kad darosi vis sunkiau. Neatimkite bent šio mūsų džiaugsmo – vasaros atostogų. Rašau tam, kad mes pagaliau būtume pastebėti.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo mintimis? Rašykite el.paštu pilieciai@delfi.lt ir išreikškite savo nuomonę!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.