Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės

 (72)
Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.
© DELFI skaitytojas Marius

Ten dabar galima nuvykti be vizų ir įsitikinti, kad tai yra europietiškas, turistams draugiškas ir turtingas savo istorija miestas. Formalumai muitinėje užėmė tik keletą minučių, pareigūnai paslaugūs ir mandagūs, jokių nereikalingų klausimų ar neaiškumų.

Gardinas, panašus į Vilnių miestas, turi nedidelį, bet jaukų senamiestį, centre stovinti pilis mena Vytauto Dižiojo ir LDK laikus. Muziejai mieste tikrai nelūžta nuo turistų antplūdžio, todėl nereikia į eksponatus žiūrėti per kažkieno petį.

Įpūdžiai tik geri, o labiausiai maloniai nustebino kainos parduotuvėse ir muziejuose. Ten viskas dvigubai pigiau. Taip, dvigubai. Už 1 eurą bet kuriame banke gausite šiek tiek daugiau nei du rublius. Ir kuras degalinėse dvigubai pigesnis, ir pirmo būtinumo prekės, ir net tarptautiniai ženklai, tokie kaip „Coca-cola“ ir panašūs – dvigubai pigesni.

Tad pasakykite man, kaip jie ten dar ir pelną iš to turi, jei tas pačias prekes dvigubai pigiau pardavinėja? Skaičiuokite ir sakykite ką norite, bet man Gardinas ir Baltarusija savo kainomis pasirodė šalimi į kurią turėtų lygiuotis Lietuva. Taip, žinau, tai skamba mažiausiai keistai ir nepopuliariai, bet ten aš pasijutau galintis dvigubai daugiau sau leisti už tuos pačius pinigus, nei galiu savo Tėvynėje.

Tikrai nenoriu sumenkinti savo Tėvynės, bet kol galite – nuvykite ten ir patys įsitikinsite.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Gerbiami DELFI skaitytojai, gal ir jūs šią vasarą aplankėte vietas, kurios jus nustebino ir įkvėpė pasidalinti įspūdžiais su kitais? Rašykite el. p. piliečiai@delfi.lt su prierašu „Mano atostogos“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (56)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (97)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (161)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.