Ačiū tau už Lietuvą

 (18)
Lietuvos Respublika – valstybė Europoje, Baltijos jūros pietrytinėje pakrantėje. Ji ribojasi su šiomis valstybėmis: Latvija, Baltarusija, Lenkija, Rusija (Kaliningrado sritis). Būtent tokią pirmą pastraipą apie Lietuvą perskaitome „Vikipedijoje“ – didžiausiam pasaulyje žinyne. Bet ar nors kartais apmąstom, kaip, jau dabar atrodytų nenuginčijama ir savaime suprantama, pastraipa tenai atsirado?
© DELFI / Tomas Vinickas

Po daugelio metų priespaudos, lenkinimo, vokietinimo, rusinimo atsirado žmonių, kurie matė Lietuvą ne tik kaip gražų, širdžiai mielą žodį grožinėje literatūroje ar kokiam nors istoriniame, moksliniame straipsnyje. Atsirado žmonių, kurie matė Lietuvą kaip atskirą administracinį, ekonominį, autonominį vienetą.

Dabar net sunku įsivaizduoti nuo ko Lietuvos kūrejai pradėjo kurti Lietuvą. Gerai, kad atsirado vienodai padarytom galvom, panašiai mąstančių žmonių, kurie ryžosi sunkiam, mano manymu, kiek naiviam ir avantiūristiškam žingsniui. Neturint žemių, istorinių sienų, daugeliui apskritai nesuprantant, kas tai yra laisva ir nepriklausoma Lietuva, kaip ir iš ko ji gali gyvuoti, savo tikėjimu, atsidavimu ir darbu sukūrė šalį. Nors tada, pirmą kartą, euforija truko neilgai, vos 22 metus, bet per tą laiką Lietuva spėjo pagimdyti ir išugdyti atminimo ir pagarbos vertus piliečius. Piliečius, iš kurių ir apie kuriuos mes mokomės mokyklose ir kurie net po pusės amžiaus priespaudos vis dar atsiminė, ir kitiems priminė, kas tai yra Lietuva. Žmonės, kurie sugebėjo kovoti, siekti ir atkurti šalies nepriklausomybę.

Nebe taip svarbu dabar, kas valdo mūsų šalį. Ne taip svarbu ir tai, kad prieš kiekvienus rinkimus prisakoma gražiausių žodžių, auksu tviskančių pažadų, prirašoma šauniausių programų, iškilmingai prisiekiama, o atėjus laikui dirbti, dulka visos programos. Galbūt iš baimės pervargti, o gal dėl vitaminų trūkumo užmirštami visi pažadai. Jei ir judama, tai tik vėžlio greičiu ir tai tik dėl to, kad neužmigtume.

Šiandien svarbiausia, kad mes galime valdyti savo Lietuvą, turime galimybę kurti savo, geresnę ar blogesnę, bet savo istoriją, turime galimybę klysti, mokytis ir ateityje viską atlikti geriau. Nors fiziškai nebeįmanoma padėkoti tiems, kas sukūrė mūsų šalį, vis dar įmanoma padėkoti tiems, kas ją atkūrė. Ačiū, ačiū ne tik tiems, kurie buvo nepriklausomybės „viršelis“ ir kalbėjo iš televizorių ekranų, radijo, ačiū tiems, kurie reiškėsi teatro, estrados scenose, spaudoje, meno galerijose. Ačiū tiems, kurie nepabūgo „idealų“ tarybinį gyvenimą, kai ant degtinės „užsidirbi“, o maistui pasivogi, iškeisti į nežinomybę. Ačiū dar ir tiems, kurie nesipriešino ir riedėjo pavėjui. AČIŪ.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Kauno pokyčiai: net latviai ar estai klausia, kas čia vyksta (328)

Rašau kaip Kauno pilietis, kuris didžiuojasi vykstančiomis pertvarkomis mieste. Beveik neabejoju, kad tai yra Visvaldo Matijošaičio nuopelnas.

Patarimai nuo ko pradėti verslą: labai svarbus aplinkinių palaikymas (67)

Matyti ir girdėti nusivylusiųjų gimtąja šalimi veidus Lietuvoje tapo taip įprasta, jog nenuostabu, kad beveik kas antras Lietuvos pilietis mintimis žemėlapyje jau skrenda „svajonių“ šalies link.

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (101)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Žmonių nuomonė pašiurpino: nesuprantu, kaip galima palaikyti eutanaziją (98)

Neseniai skaičiau apie moterį, kuri papuolė į Antakalnio ligoninę ir jos pakraupimą persipildymu. Daug komentatorių pasisakė už eutanaziją. Iš karto prisiminiau veterinarą, kuris 17 metų gydė mūsų katiną. Jis pasakė, kad gyvūnų buvimas paremtas komfortišku gyvenimu, tad kai buvo išsiaiškinta, kad serga vėžiu, pasiūlė užmigdyti.

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (86)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris nebetraukia? Rekomenduoju aplankyti Lenkijoje esančius Aukštuosius Tatrus.