9 dalykai, kuriuos išmokau iš savo „eks“

 (47)
Į tą pačią upę bridau du kartus ir galiu pasakyti, jog trečio karto nebus. Ne todėl, kad trečias kartas nemeluoja!
© Shutterstock nuotr.

Taip, turėjau dvi draugystes, kurios manęs ramiai nepaleido. Pirmoji draugystė - pirmoji meilė, kuriai susvyravus, išsiskirta. Kodėl? Ambicijos, principai, jaunas amžius, patirties nebuvimas..? Bet tikriausiai būta meilės, nes sugrįžta į tą pačią upę net du kartus.

Dar dabar savęs kartais klausiu, kodėl taip padariau, bet galiu atsisukti atgal ir nusišypsoti, kas buvo - tas pražuvo. Manau, jog silpnumas būti vienai, vis rusenantys jausmai žmogui, samarietiškas gailestis tuo metu ir nugalėjo.

Su kita draugyste buvo panašiai - taip pat du kartus sugrįžta pas „eks“, bet situacija buvo truputį kitokia, nes nebūta stiprių jausmų, tikriausiai tik trumpalaikis žavesys, kerštas pirmajai meilei. Nesigailiu dėl savo iš šalies žiūrint tikriausiai spontaniškų ar kvailų sprendimų, nes išmokau daug gyvenimo pamokų ir viską dariau taip, kaip sakė širdis, tiesiog neapgaudinėjau savęs ir leidau gyvenimui tekėti sava vaga.

Taigi mano išmoktos pamokos su „eksais“...

1. Žmogus nesikeičia, nebent pradžioje stengiasi truputį pasikeisti, bet galų gale vis dėlto nugali genai, charakteris, sugrįžta jausmas - na ką, ir vėl tos pačios problemos;

2. Nereikia žemintis prieš partnerį, pirma pagalvoti 9 kartus, o 10 kartą gali parašyti, jei iš tikrųjų sunku be to „eks“;

3. Neleisti partneriui manipuliuoti tavimi, jei pastebi, jog galima naudotis tavo jausmais, gailestingumu, tu esi jau įnarpliotas „eks“ tinkluose;

4. Atskirk grūdus nuo pelų, reikia vis dėlto pajausti, ar tikrai tu myli ir esi mylimas, nes partneriui tiesiog gali būti tik naudinga būti su tavimi;

5. Nekerštauk dėl buvusių santykių praeityje - tai vaikiška ir negražu, tai parodo tik tavo silpnumą;

6. Jei tave erzina smulkmenos su tuo žmogumi ir tai jau yra ilgai, neverta tęsti santykių, nes kuo toliau, tuo būna blogiau;

7. Nebijok būti vienas! Reikia tobulėti, domėtis viskuo, bendrauti su žmonėmis, užsiimti savanoryste, sportuoti, keliauti, skaityti knygas - tai yra visavertis gyvenimas, kuris padės užmiršti visus „eks“ ir laukti to tikrojo, kuris tikrai yra vertas tavęs;

8. Nepulti į naujus santykius po „eks“ - dažniausiai tai būna tik žaizdų gydymas, kuris tęsiasi neilgai;

9. Būti savimi ir neapgaudinėti savęs, kai ateina metas - būti su žmogumi ir dirbti santykiuose laiku ir vietoje, kai ateina laikas - nebijoti išeiti ir pripažinti, kad tai dar ne tas žmogus, su kuriuo gali praleisti savo gyvenimą.

Taigi išmokusi šias pamokas kaip 10 Dievo įsakymų, esu labai laiminga, turiu nuostabius santykius su žmogumi, jie tęsiasi jau dvejus metus! Na ir ką, galiu dėkoti tik gyvenimui, „eksams“, kurie mane visko ir išmokė! Tad, manau, trečio karto tikrai nebus! Sėkmės nepaklysti meilės labirintuose.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Kai iš vienišumo jau norisi staugti, o naktį vienam paprasčiausiai nebepavyksta užmigti, ne vienas griebia į rankas telefoną ir puola skambinti savo buvusiajam ar buvusiajai. Žmogus, su kuriuo kadaise buvo tvirtai nuspręsta nutraukti santykius, tuomet nušvinta visai kitoje šviesoje. „Kodėl gi nutraukėme santykius? Gal verta pamėginti dar kartą?“, - rinkdamas telefono numerį galvoja vienišius. Pažįstama situacija?

DELFI skaitytojai jau rašė apie tai, kad užklupus liūdesiui, norisi paprasčiausiai kreiptis į savo „eks“. „Žvelgiant į jaunas, artimas man šeimas, pradedi svajoti apie savąją - apie šeimą, kurią galėjai sukurti - tuo pačiu idealizuoji ir „grauži“ save. Laikui ir mintims vis neduodant ramybės, bandai susisiekti su „eks“, turėdamas slaptą viltį, jog ji taip pat neranda ramybės“, - yra rašęs meilės nerandantis vyrukas.

Prašome Jūsų – pasidalinkite savo patirtimi. Ar jus yra užklupęs beprotiškas noras vėl susigrąžinti buvusįjį ar buvusiąją? Galbūt posakis „du kartus į tą pačią upę neįbrisi“ visai neteisingas ir galite papasakoti istoriją su laiminga pabaiga? Atvirkščiai? Laukiame Jūsų minčių!

Jūsų minčių laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Eks“ iki birželio 9 d. Įdomiausios istorijos autoriui įteiksime R. Mason knygą „Malonumų ieškotojas“ ir S. Green „Pusiau blogas“

Savo mintimis taip pat galite pasidalinti žemiau:


Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (91)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.