72 valandos moters apsisprendimui – žingsnis atgal

 (36)
Klausimas nėra, už abortus ar prieš abortus. Nėra tokių abortų šalininkų, kurie sakytų: „bėk, darykis, nes tai puiku“. Klausimas yra apie teisę rinktis. Klausimas yra apie žmogaus teises, apie biurokratizaciją – net tokios intymios gyvenimo srities, apie valstybės kontrolę ir valstybės sekuliarumą.
© Reuters/Scanpix

Nesvarbu, ar esi vyras, ar homoseksualus asmuo, ar moteris, išgyvenanti menopauzę, ar nėščioji, nesvarbu, jei tau asmeniškai abortas moraliai nepriimtinas. Abortų klausimas yra simbolinis kaip ir žmogaus laisvės klausimas. Jei manai, kad valstybė neturėtų kontroliuoti moterų kūnų, turėtum pasakyti ne 72 valandų privalomajam laukimo laikotarpiui.

Primenu, kad visos žmogaus teisės ir laisvės yra trapios ir sunkiai iškovotos. 1817-ais Britanijoje kilo judėjimas už 8 valandų darbo dieną, tačiau dar ilgai Europoje tai tebuvo svajonė. Mažiau nei prieš 100 metų moteris gavo teisę balsuoti Lietuvoje, o Nigerijoje – tik 1960-aisiais. Tie, kas šiandien siūlo 72 priverstines valandas, vargu, ar sustos prie šio siūlymo.

Jie nori žaisti mūsų gyvenimais, nori avių bandos, kuri nekelia reikalavimų, kurią lengva valdyti gąsdinant krikščioniško pragaro liepsnomis. Šiandien 72 valandos, o ryt galbūt tam, kad „moterys būtų apsaugotos“, reikės, pavyzdžiui, uždrausti joms rašyti daktaro disertacijas? Juk dauguma studentų pripažins, kad doktorantūra sukelia daug streso ir gali pakenkti sveikatai, o moterų sveikatą reikia saugot, ar ne? Juk jos visos valstybei yra potencialios motinos, mokesčių mokėtojų „gamintojos“.

Šis pavyzdys gali pasirodyti absurdiškas, bet dabartinė valstybės politika ne kartą įrodė, kad negerbiamos žmonių teisės, laisvės, o gyvenimo gerovė tampa itin riboto žmonių skaičiaus privilegija. Tad net jei manai, kad šis klausimas visai su tavimi nesusijęs arba yra tau moraliai nepriimtinas, įstatymiškai patvirtintos 72 valandos priverstinio laukimo yra pavojingas žingsnis atgal žmogaus teisių atžvilgiu.

Šis valandų skaičiumi įvertintas „didžiojo brolio“ auklėjimas demonstruoja, kad mūsų gyvenimo autonomija slysta mums iš rankų. Rašau šį komentarą, nes bjauru žiūrėti, kaip elgiasi Lietuvos politikai. Ar jiems išties rūpi Lietuvos žmonių gerovė? Panašu, kad seimūnai, nesugebėdami kelti žmonių gyvenimo lygio, tiesiog ieško užnugario ir gelbėtis bando bažnyčios glėbyje.

Jie žaidžia abortų klausimu, „gėjų sąmokslu“ kaip kortomis, skirtomis masėms hipnotizuoti ir jų dėmesiui valdyti. Lietuvoje abortų skaičius ir taip mažėja kasmet. Kaip ir pačių piliečių, kurių vis daugiau ieško geresnio gyvenimo svetur.

72 valandos neatneš jokios realios naudos nei Lietuvos moterims, nei vyrams, nei vaikams. Kol valdininkai spręs abortų klausimą, o liaudis „žegnosis“ ir koliosis, nebus kam iškelti klausimo dėl darželių stygiaus, nemokamo mokslo, minimalaus atlyginimo dydžio, šildymo kainų, lytinio švietimo mokyklose, smurto namuose, prostitucijos, perpildytų vaikų namų, nedarbo lygio. Tad, lietuve/i, prieš pasiduodama(s) šiai raganų medžioklei paklausk savęs, ką realiai valstybė tau duoda ir ką nori atimti?

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (93)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.