61-erių metų vyras papasakojo, kaip planuoja balsuoti

 (94)
Pirmą kartą per visus nepriklausomos Lietuvos gyvavimo metus esu pasimetęs. Man 61-eri, bet pirmą kartą nežinau, už ką balsuoti ir ar iš viso balsuoti.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Visą gyvenimą – ir okupacijos laikais, ir nepriklausomais – buvau aktyvus pilietis, savo darbais skatinęs ir siekęs skaidrumo, pilietiškumo, padorumo. Visada domėjausi socialine ir politine padėtimi mano šalyje. Pažįstu daugelį politikų nuo Sąjūdžio laikų, sekiau ir domėjausi jų karjeromis, politiniais pareiškimais, veikla.

Deja, esu nusivylęs visais fizikais, restauratoriais, muzikais, ekonomistais, etc. Jų atitrūkimas nuo realijų, nematymas, negebėjimas keisti žlungančios šalies padėties, piliečių, liekančių užribyje ir atskirtyje ignoravimas baugina. Amžius jau neleidžia spjauti į Tėvynę ir garbingai gyventi svetur. Todėl lieka tik iš paskutiniųjų priešintis, keisti situaciją mano šalyje (valstybėje – negaliu pasakyti).

Norėjau ignoruoti rinkimus, anot vienos žurnalistės, – boikotuot. Ranka nekyla tokiam poelgiui. Todėl eisiu į rinkimus. Balsuosiu, bet... reitinguosiu. Brauksiu iš sąrašo visas senbezdas, apkerpėjuosius kandidatus. Balsuosiu už tuos, kuriems ne daugiau nei 45-eri. Juk yra labai daug protingų ir talentingų jaunų politikų, ekonomistų, teisininkų, vadybininkų, kurių senasis klanas neprileidžia prie Valstybės valdymo. Gal ir tarp jų yra niekšelių, bet dauguma, manau, įneš naujų vėjų, pasaulietiškų pažiūrų Seimo darbe.

Gal jiems bus sunku pirmaisiais darbo metais, bet jaunystė – ne komunistinis genetinis požiūris, kažką galų gale gal pakeis mano Šalyje. Tiesiog pavargau ir nebenoriu, kad mano interesus dar vieną/dvi kadencijas atstovautų susikompromitavę, beveik nieko piliečių, Valstybės labui nenuveikę žmogeliai.

Gal tarp senosios kartos seimūnų yra ir padorių žmonių, bet, mano manymu, geriau rinkti naująją kartą, nei vėl likti baisioje padėtyje. Eikit visi, balsuokit ir reitinguokit. Braukit senienas iš sąrašo, kelkit ir palaikykit jaunimą. Manau, jie sugebės pasirūpinti Valstybe, nes jiems teks joje gyventi. O tokio amžiaus žmonėms kaip aš jau laikas žiūrėti link kalnelio, ramiai dirbant ir netrukdant jaunajai kartai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (1)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.