6 patarimai, abejojantiems savo ateitimi

 (13)
Verslo vadyba, reklama, komunikacija ir visos kitos debesėlinės specialybės! Juk nuo darželio esame programuojami siekti mokslo aukštumų, ne kūrybos, dvasinio tobulėjimo, o mokslo. Visi žino, kad po darželio eis į mokyklą, po to, jei pasiseks, mokysis siekdami bakalauro, gal net magistro laipsnio ir t.t.
© DELFI / Valdas Kopūstas

Kol tie investuoti 18 - 20 metų atsipirks dirbant darbą pagal specialybę, neretai, net už minimumą. Ups.

Jei už mokslus susimokėjai, pavyzdžiui, 35 tūkst. Lt, tai gali lengvai pasiskaičiuoti, kad po mokslų prireiks dar gerų trejų metų skoloms grąžinti. Neturintys paramos dažnai paskaitas praleidžia dėl darbo, o dirba norėdami susimokėti už mokslus. Atsakykit. Kodėl diplomas yra toks svarbus?!

Galima surasti žmonių, kurie turi du aukštuosius. Kartais – net porą magistro laipsnių, bet, deja, pranašumo darbo rinkoje jiems tai nesuteikia. Visi ieško žmonių su patirtimi, ypatingai su sėkminga patirtimi. Tad patenkam į absurdo teatro ciklą, kuriame viskas paprasta: neturi patirties – reikia darbo, neturi darbo – reikia patirties.

Gerai, tau pasisekė ir tu puikus IT specialistas, daktaras, gal teisininkas, ar nano technologijų specialistas, bet jei prieš 10 - 20 metų baigei debesėlinę specialybę?

Turi suprasti, kad 100 skambučių technika jau negalioja, kad tavo klientas nėra Dievas, kad vėl populiaru nusiųsti laišką ranka, kad visi teoriniai dalykai kuriuos tau kišo į galvą, jau paseno!!!

Ir po tiek kančių, teorijos valgymo, bemiegių naktų dėl rašomųjų darbų atėjo laikas, kai tavo bakalauras reikalingas tik tam stalčiui, kuriame jis guli.. O Tau vėl reikia žinių, kad būtum įdomus, novatoriškas, madingas.

Tad kreipiuosi į tuos, kurie dar tik svajoja apie savo ateitį. Leiskit sau pažinti save, pasaulį prieš stodami bet kur ir dažnai tik dėl to, ką pasakys giminė ir kaimynai. O tie, kurie jau praleido savo gražiausius metus pasenusiai teorijai, pasirinkit vieną iš punktų ir pirmyn į šviesų rytojų:
1. Darykit tai, kas patinka;
2. Darykit tai, kas labiausiai pavyksta;
3. Lavinkit tai, ką turite savyje geriausio;
4. Nebeapsikraukit skaitydami, kai viską žinote patys;
5. Emigruokite;
6. Dar kartą perskaitykite 1.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Ištekėjau už klasės gražuolio – po 20 metų sutiktas „moksliukas“ sukėlė nostalgiją (93)

DELFI Gyvenimo straipsnis, kuriame aiškinamos priežastys, kodėl sunku pamiršti pirmąją meilę, sukėlė prisiminimus ir DELFI skaitytojai. Ji pasidalino istorija, kai jaunystėje klasės „moksliukas“ visai netraukė jos dėmesio, bet sutikus jį po 20 metų, privertė viską permąstyti iš naujo.

Aplankytas Gardinas nuteikė maloniai: plačiai naudojamos prekės ten perpus pigesnės (72)

Smalsumas ir noras susipažinti su artimuoju užsieniu nuvedė į Gardiną, esantį Baltarusijoje. Nuo namų Lietuvoje iki Gardino centro vos 135 kilometrai.

Įvertino muzikos festivalį Lenkijoje: įėjimas nemokamas, bet vargiai kartočiau (49)

Po skandalingai pasibaigusio „Granatos Live“ festivalio, daugelis skaitytojų pradėjo žiūrėti skeptiškai į masinius renginius. Taip jau sutapo, kad prieš savaitę pats buvau nuvažiavęs į vieną didžiausių pasaulio festivalių – „Woodstock“ Lenkijoje, kuris turėjo priminti legendinį koncertą tokiu pačiu pavadinimu JAV. Skaitykite toliau ir sužinosite, ar verta ten važiuoti.

Leidimas vedžioti augintinius paplūdimiuose papiktino: jei šuo su skafandru, tuomet pritariu (159)

DELFI paskelbta informacija, kad Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino naują tvarką, kai leidžiama eiti į paplūdimį su augintiniais, sukiršino DELFI skaitytojus. Gyvūnų mylėtojams džiūgaujant, skeptikai, deja, išsakė priešingą nuomonę.

Nusifotografavo prie Sosnovskio barščio – augalo dydis stebina (23)

DELFI skaitytojas Ričardas Suslavičius užfiksavo rekordinio dydžio Sosnovskio barštį ir pasidalino nuotrauka su redakcija.