2,5 Lt per dieną už vaiką darželyje: kam skiriami pinigai?

 (23)
Vilniaus miesto gyventojai, vedantys į darželius vaikus, ugdymo reikmėms už dieną moka 2,5 Lt mokestį ir maitinimo mokestį. Tačiau iškyla klausimas, kur tie pinigai nukeliauja?
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Vilniaus miesto gyventojai, kurie leidžia savo atžalas į darželius, moka 2,5 Lt mokestį už vaiko ugdymą, nepriklausomai, ar vaikas lanko darželi, ar jis serga. Taigi, susidaro per mėnesį apie 55 Lt. Vidutiniškai grupėje būna apie 22 vaikus - taigi susidaro 1210 litų per mėnesį garantuotų pajamų.

Iškyla klausimas, kur Vilniaus savivaldybė ar darželiai tuos pinigus padeda, kam panaudoja, kaip panaudoja, ar tos lėšos skaidrios? Vilniuje - didelis darželių trūkumas, dalis darželių yra tragiškos būklės, jiems reikia remonto. Darželiai, savo ruožtu, daro rinkliavas ir remontuos už tėvų pinigus arba prašo rinktis į talkas ir suremontuoti.

Žinoma, tėvai laimingi, kad jų atžala lankys darželį - susirenka pinigus ir daro patys remontus. Ar tokios rinkliavos teisėtos, ar čia darželiai ir savivaldybė naudojasi tėvų gerumu ir žino, kad tėvai nieko nepagailės ir sutvarkys grupes savo lėšomis? Nes džiaugiasi gavę vietą darželyje - kiti išvis negauna vietos.

Na, suprantama, reikia žaislų, knygų, piešimo priemonių, kitų kanceliarinių reikmių, bet ar tokiomis sumomis - kas mėnesį ir ištisus metus? Vilniuje darželį lanko apie 27 tūkst. vaikų. Jei taip, Vilniaus savivaldybė surenka apie 67,5 tūkst. per dieną, apie 1,48 mln. litų per mėn. ir apie 17,8 mln. litų per metus. Sumos tikrai didelės: už tokius pinigus, manau, galima pastatyti ir darželį, o ką jau kalbėti apie darželio remontą. Juk knygutės ir kanceliarinės priemonės tikrai nekainuoja tokių didelių pinigų. Tuo labiau, kai viskas perkama centralizuotai, už mažiausia kainą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Vilniaus savivaldybės internetinėje svetainėje, Mokesčio už vaiko išlaikymą Vilniaus miesto savivaldybės švietimo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarkos apraše nurodyta, kad nustatytas 2,5 Lt mokestį visoms šeimoms ir 1 Lt mokestį socialiai remtinoms šeimoms už kiekvieną mėnesio dieną (išskyrus šeštadienį, sekmadienį ir švenčių dienas) mokestis yra naudojamas ikimokyklinio amžiaus vaiko ugdymo reikmėms tenkinti ir darbuotojų darbo apmokėjimui.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Dešimtokas: atsiprašau, kad per mane norima ilginti mokslo metus (74)

Esu paprastas dešimtokas-gimnazistas. Iš 30 mokinių klasėje mano visų dalykų bendras vidurkis mane pastato į 21 vietą, ir aš šiais mokslo metais esu praleidęs daugiau nei 150 pamokų. Po švietimo ir mokslo ministrės pasisakymų, kodėl esą norima ilginti mokslo metus, galiu drąsiai pasakyti, kad tai – dėl tokių kaip aš. Dėl to apgailestauju.

Ieškau darbo – darbdavių elgesys parodė, kad jiems esu nereikalinga (158)

Labai sugraudino publikuota Žanetos istorija – net norėjau paprašyti jos kontaktų ir kažkaip pagelbėti. Šiuo metu esu bedarbė (turiu kuo užsiimti – yra marios knygų, kurių anksčiau negalėjau perskaityti, tai laiko neužtekdavo,tai buitiniai darbai), remontuoju viską pati, nes tik dabar man pradėjo mokėti bedarbio pašalpą, reikia kaip Žanetai taupyti kiekvieną eurą.

Gyvenu Vilniuje ir uždirbu tiek, kad kiti gali pavydėti: štai jums planas, kaip to pasiekti (227)

DELFI publikuotos 25-erių metų jaunuolio mintys apie jo uždirbamą atlyginimą paskatino pasidalinti savo patirtimi DELFI diskusijų skiltyje ir kitus panašaus amžiaus skaitytojus. Skelbiame vieno iš jų nuomonę, kuri galėtų suteikti paskatos dabartiniams moksleiviams, kaip siekti gerai apmokamo ir patinkančio darbo. Išsakytos mintys susilaukė didelio kitų skaitytojų palaikymo.

Esu mokytoja ir būsiu atvira – dailės pamokos mažiau svarbios nei lietuvių kalbos (191)

Šeštadienio rytą sėdėdama prie 23 dvyliktokų rašinių pasidarau pertraukėlę ir peržvelgiu žinias. Suerzino švietimo ministrės mintis: „Ar tikrai lietuvių kalbos mokytojas svarbesnis nei dailės mokytojas? Tikrai ne“ – teigė ministrė.

Merginą butas nuomai iškart sužavėjo – tik vėliau sužinojo gėdingą „šeimininkės“ planą (123)

Esu studentė, kartu su draugu praėjusios vasaros rugpjūčio mėnesį pradėjome ieškoti vieno kambario buto nuomai. Kadangi tuo metu, sužinoję kur įstojo, į miestą atvyksta daug naujų studentų, jie pradeda ieškoti buto, rasti namus nuomai vasaros pabaigoje nėra lengva. Daugelis butų greit išnuomojami, kainos gana didelės, o visi bendrabučiai – užimti, tad bet koks naujas skelbimas iškart sudomina. Taip greit mažėjant butų pasirinkimui, atsirado vienas naujas skelbimas, kuris iškart patraukė akį.