2,5 Lt per dieną už vaiką darželyje: kam skiriami pinigai?

 (23)
Vilniaus miesto gyventojai, vedantys į darželius vaikus, ugdymo reikmėms už dieną moka 2,5 Lt mokestį ir maitinimo mokestį. Tačiau iškyla klausimas, kur tie pinigai nukeliauja?
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Vilniaus miesto gyventojai, kurie leidžia savo atžalas į darželius, moka 2,5 Lt mokestį už vaiko ugdymą, nepriklausomai, ar vaikas lanko darželi, ar jis serga. Taigi, susidaro per mėnesį apie 55 Lt. Vidutiniškai grupėje būna apie 22 vaikus - taigi susidaro 1210 litų per mėnesį garantuotų pajamų.

Iškyla klausimas, kur Vilniaus savivaldybė ar darželiai tuos pinigus padeda, kam panaudoja, kaip panaudoja, ar tos lėšos skaidrios? Vilniuje - didelis darželių trūkumas, dalis darželių yra tragiškos būklės, jiems reikia remonto. Darželiai, savo ruožtu, daro rinkliavas ir remontuos už tėvų pinigus arba prašo rinktis į talkas ir suremontuoti.

Žinoma, tėvai laimingi, kad jų atžala lankys darželį - susirenka pinigus ir daro patys remontus. Ar tokios rinkliavos teisėtos, ar čia darželiai ir savivaldybė naudojasi tėvų gerumu ir žino, kad tėvai nieko nepagailės ir sutvarkys grupes savo lėšomis? Nes džiaugiasi gavę vietą darželyje - kiti išvis negauna vietos.

Na, suprantama, reikia žaislų, knygų, piešimo priemonių, kitų kanceliarinių reikmių, bet ar tokiomis sumomis - kas mėnesį ir ištisus metus? Vilniuje darželį lanko apie 27 tūkst. vaikų. Jei taip, Vilniaus savivaldybė surenka apie 67,5 tūkst. per dieną, apie 1,48 mln. litų per mėn. ir apie 17,8 mln. litų per metus. Sumos tikrai didelės: už tokius pinigus, manau, galima pastatyti ir darželį, o ką jau kalbėti apie darželio remontą. Juk knygutės ir kanceliarinės priemonės tikrai nekainuoja tokių didelių pinigų. Tuo labiau, kai viskas perkama centralizuotai, už mažiausia kainą.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Vilniaus savivaldybės internetinėje svetainėje, Mokesčio už vaiko išlaikymą Vilniaus miesto savivaldybės švietimo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarkos apraše nurodyta, kad nustatytas 2,5 Lt mokestį visoms šeimoms ir 1 Lt mokestį socialiai remtinoms šeimoms už kiekvieną mėnesio dieną (išskyrus šeštadienį, sekmadienį ir švenčių dienas) mokestis yra naudojamas ikimokyklinio amžiaus vaiko ugdymo reikmėms tenkinti ir darbuotojų darbo apmokėjimui.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Vox Populi

Norime įspėti poilsiautojus: žygis baidarėmis po liūčių virto košmaru (285)

Praėjusį savaitgalį patirtą košmarą plaukiant baidarėmis mūsų draugų grupelė prisimins dar ilgai. Tad savo pareiga laikau įspėti kitus šalies gyventojus nekartoti mūsų klaidų ir gerai pagalvoti, ar esate pajėgūs plaukti Lietuvos upėmis, kurių vandens lygis po rekordinių liūčių smarkiai pakilo. Visiškai to nenorėdami, mes ne tik smarkiai rizikavome savo gyvybe, bet ir patuštinome pinigines labiau nei planavome.

Palangiškio nuomonė: ir taip suprastėjusiam sezonui kenkia ne laiku vykdomi statybos darbai (13)

Seniai, oi kaip jau seniai šviesios atminties maestro Stasys Povilaitis savo išlavintu balsu dainavo, o gražuole Palanga! Šiam straipsniui, manau, labiausiai tinkamas pavadinimas būtų, o nesiliaujančių statybų Palanga!

Kiaulių maras Lietuvoje: ar mums jau nereikia savų gyvulių? (51)

Kaip nesidžiaugti – veterinarai puikiai dirba, kiaulių marą tuoj pat nustato, kiaules į žemę užkasa. Taip gerai dirba, kad kiaulieną jau iš Kinijos perkame.

G. Sereikaitė. Kaip musulmonams suderinti darbą ir penkias maldas per dieną (83)

Po varginančios kelionės lėktuvu, valandos praleistos autobuse ir valandos viešbučio registratūroje dėl pasimetusių kambario registracijos dokumentų, pagaliau kritome į lovas ir, jau artėjant pirmajam sapnui, iš miegų, lyg šaltu vandeniu perliejus, pabudino iš minareto sklindantis muedzino šaukimas dar prieš aušrą vykstančiai pirmajai dienos maldai.

Abiturientas po dalies studijų programų panaikinimo: gali tekti atsisakyti vaikystės svajonės (36)

Galbūt Jums jau nusibodo visi abiturientų laiškai, visosdėjonės, tačiau kiek galima tylėti?