Vox Populi

Dešimtokas: atsiprašau, kad per mane norima ilginti mokslo metus (74)

2017 kovo mėn. 29 d. 16:16
Esu paprastas dešimtokas-gimnazistas. Iš 30 mokinių klasėje mano visų dalykų bendras vidurkis mane pastato į 21 vietą, ir aš šiais mokslo metais esu praleidęs daugiau nei 150 pamokų. Po švietimo ir mokslo ministrės pasisakymų, kodėl esą norima ilginti mokslo metus, galiu drąsiai pasakyti, kad tai – dėl tokių kaip aš. Dėl to apgailestauju.

Ieškau darbo – darbdavių elgesys parodė, kad jiems esu nereikalinga (158)

2017 kovo mėn. 29 d. 11:14
Ieškau darbo – darbdavių elgesys parodė, kad jiems esu nereikalinga
Shutterstock
Labai sugraudino publikuota Žanetos istorija – net norėjau paprašyti jos kontaktų ir kažkaip pagelbėti. Šiuo metu esu bedarbė (turiu kuo užsiimti – yra marios knygų, kurių anksčiau negalėjau perskaityti, tai laiko neužtekdavo,tai buitiniai darbai), remontuoju viską pati, nes tik dabar man pradėjo mokėti bedarbio pašalpą, reikia kaip Žanetai taupyti kiekvieną eurą.

Gyvenu Vilniuje ir uždirbu tiek, kad kiti gali pavydėti: štai jums planas, kaip to pasiekti (227)

2017 kovo mėn. 28 d. 10:18
DELFI publikuotos 25-erių metų jaunuolio mintys apie jo uždirbamą atlyginimą paskatino pasidalinti savo patirtimi DELFI diskusijų skiltyje ir kitus panašaus amžiaus skaitytojus. Skelbiame vieno iš jų nuomonę, kuri galėtų suteikti paskatos dabartiniams moksleiviams, kaip siekti gerai apmokamo ir patinkančio darbo. Išsakytos mintys susilaukė didelio kitų skaitytojų palaikymo.

Esu mokytoja ir būsiu atvira – dailės pamokos mažiau svarbios nei lietuvių kalbos (191)

2017 kovo mėn. 27 d. 16:30
Šeštadienio rytą sėdėdama prie 23 dvyliktokų rašinių pasidarau pertraukėlę ir peržvelgiu žinias. Suerzino švietimo ministrės mintis: „Ar tikrai lietuvių kalbos mokytojas svarbesnis nei dailės mokytojas? Tikrai ne“ – teigė ministrė.

Merginą butas nuomai iškart sužavėjo – tik vėliau sužinojo gėdingą „šeimininkės“ planą (123)

2017 kovo mėn. 27 d. 10:42
Merginą butas nuomai iškart sužavėjo – tik vėliau sužinojo gėdingą „šeimininkės“ planą
Shutterstock
Esu studentė, kartu su draugu praėjusios vasaros rugpjūčio mėnesį pradėjome ieškoti vieno kambario buto nuomai. Kadangi tuo metu, sužinoję kur įstojo, į miestą atvyksta daug naujų studentų, jie pradeda ieškoti buto, rasti namus nuomai vasaros pabaigoje nėra lengva. Daugelis butų greit išnuomojami, kainos gana didelės, o visi bendrabučiai – užimti, tad bet koks naujas skelbimas iškart sudomina. Taip greit mažėjant butų pasirinkimui, atsirado vienas naujas skelbimas, kuris iškart patraukė akį.

Mokytoja pratrūko: ministre, padarykite namų darbus (624)

2017 kovo mėn. 24 d. 15:07
Į tamo.lt mokytojai gavo informacinius teiginius iš ŠMM. Kadangi teigiama, jog vyksta polemika atostogų ilginimo klausimu, pabandykime padiskutuoti (grotelėmis pažymėti teiginiai iš gautos žinutės).

Emigrantą pribloškė Seimo narių pasiūlymas: neduoda ramybės, ką daro valdžia (37)

2017 kovo mėn. 24 d. 14:27
Nors jau ne vienerius metus esu toli nuo Lietuvos, bet kasdien atidžiai seku įvykius savo gimtinėje. Ir kasmet, grįžęs atostogų, pastebiu, kad tiek politinė, tiek ekonominė padėtis čia tik blogėja. Žmonės vis labiau nepatenkinti gyvenimu, atlyginimu ir valdžia.

Vyrą papiktino keista Kauno vairuotojų savybė (179)

2017 kovo mėn. 25 d. 12:17
Eismas Kaune visiškai paralyžiuotas: susidūrė dar keturi automobiliai
Kas vyksta Kaune
Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė pasipiktinusio skaitytojo Igno informacija. Kauno gatvėse vyras esą pastebi keistą vairuotojų elgesį. Pasak jo, daugelis automobilių važiuoja antrąja kelio juosta, nors pirmoji dažniausiai ir būna laisva. Ignas teigia, kad toks neapgalvotas vairuotojų elgesys blogina eismo sąlygas ir gali tapti avarijų priežastimi. Portalas „Kas vyksta Kaune“ kviečia diskusijai šia vairuotojams svarbia tema.

Agresyvaus persekiotojo kelyje vyras negali pamiršti iki šiol: baimės buvo daug (115)

2017 kovo mėn. 24 d. 11:32
2009 m. iš „Dotnuva – Akademija“ per Kėdainius link Cinkiškio automobilio priekaboje vežiau brangius baldus: 5 gražaus dizaino svetainės kėdes (vienai daugiau nei 200 metų) ir odinių baldų komplektą: du minkštasuolius ir sofą. Baldus nuo lietaus buvau apdengęs permatoma polietilenine plėvele. Už Kėdainių pasivijo „Mersedes-Benz“ vairuotojas (numerio neprisimenu). Kartą bandė lenkti, bet nelenkė, matyt, pasižiūrėjo, įvertino ir laukė akimirkos. Važiavo gal kilometrą, gal du iš paskos per 50 metrų. Matyt, laukė.

Perskaičiau 25-mečio skundus – mano pensija už tavo atlyginimą mažesnė (173)

2017 kovo mėn. 24 d. 10:31
Perskaičius laišką „Atsipeikėkite: papasakosiu, kaip gyvena ir kiek uždirba 25-mečiai Lietuvoje“ man kilo minčių. Suprantu, kad laišką parašė žmogus, kuriam šiuo metu yra labai blogai. Todėl negalima ant jo pykti, tačiau aš papasakosiu apie save.

Ministre, pakelkit akis nuo asfalto – pamatysit, ko nori mokiniai (316)

2017 kovo mėn. 25 d. 16:48
Gerbiama švietimo ministre, šiuo metu mokausi antroje gimnazijos klasėje, taip pat norėjau pasakyti savo nuomonę apie mokslo metų ilginimą.

Mokyklos realybė: kai mokytoja nenori dirbti, dainuojame V. Šiškausko dainas (105)

2017 kovo mėn. 23 d. 17:21
Esu 8 klasės moksleivė ir norėčiau kreiptis į gerbiamą švietimo ministrę dėl mokslo metų ilginimo. Labai daug moksleivių piktinasi, kad bus ilginami mokslo metai, bet nepagrindžia, kodėl tai yra blogai. Todėl aš norėčiau išsakyti savo nuomonę.

Atsipeikėkite: papasakosiu, kaip gyvena ir kiek uždirba 25-mečiai Lietuvoje (446)

2017 kovo mėn. 23 d. 10:31
Pastaruoju metu vėl pasigirdus kalboms apie tai, kaip visuomenei dera solidarizuotis su pensininkais, nepaliauju galvoti apie tai, kad tam, kad sulauktum visuomenės solidarumo, turi priklausyti kažkokiai socialinei grupei: būti pensininkas, mama, neįgalusis, bedarbis ar dar kas nors. Būdamas „normalus“, jaunas ir dirbantis turi tik vieną pasirinkimą – solidarizuotis pats, ir užmiršti, kad kažkam valstybėje rūpi. Esi tas, kuris išlaiko, moka mokesčius ir „suka“ ekonomiką.

Norėjome Vilniuje nusipirkti butą – du pasiūlymai privertė sudvejoti realybe (70)

2017 kovo mėn. 23 d. 11:10
Norėjome Vilniuje nusipirkti butą – du pasiūlymai privertė sudvejoti realybe
Shutterstock
Su vyru dairomės buto, todėl beveik kasdien tikrinu nekilnojamo turto (NT) skelbimų portalus. Nuolat domintis, kas vyksta šioje rinkoje, bet koks nuokrypis nuo normos sukelia daug klausimų. Taip atsitiko ir šį antradienį: viename iš populiariausių NT puslapių pastebėjau du naujus 3 k. butų Vilniuje skelbimus: vienas A. J. Povilaičio gatvėje, kitas – Tuskulėnų. Įtarimų sukėlė tai, kad abiejų nenormaliai žema kaina: abu analogiško išplanavimo, iš nuotraukų sprendžiant, padoraus remonto, tačiau abu tekainuoja po 30 tūkst. eurų.

Moteris prisiminė šiurpų persekiojimą kelyje: gailiuosi tik vieno (157)

2017 kovo mėn. 22 d. 15:35
Noriu pasidalyti savo patirtimi. Viskas įvyko prieš 7 metus... Važiavau iš Vilniaus pro Nemenčinę link Pabradės, pravažiavus Nemenčinės tiltą per upę ir sankryžą, kur baigiasi miestelis (dabar ten – žiedinė sankryža), pastebėjau, kad „prisikabino“ automobilis, važiuojantis labai nesaugiu atstumu.

Gavusi atsakymą iš „Sodros“ besilaukianti moteris apsiverkė: ką aš pavogiau iš Lietuvos? (295)

2017 kovo mėn. 22 d. 10:33
Šiuo pasakojimu noriu perspėti būsimas mamas, kad jos tik atidžiai suskaičiavusios išdirbtas dienas, sutiktų su gydytojos siūlymu eiti dekretinių atostogų.

Norite trumpinti atostogas? Žinau, kurių klasių moksleiviams tai būtų naudinga (68)

2017 kovo mėn. 21 d. 16:36
Norėčiau pakalbėti apie švietimo sistemą ir ministrę. Mano nuomone, mokslo metus reikėtų ilginti. Na, o kol nepradėjot peikti, paskaitykite iki galo. Mokslo metus reikėtų ilginti ne tiems, kurie ir taip turi minimaliai atostogų (kalbu apie klases nuo septintos iki dvyliktos), o trumpinti atostogas pradinukams. Juk nuo jų viskas ir prasideda.

5 priežastys, kodėl aš džiaugiuosi, turėdama ypatingą draugę

2017 kovo mėn. 21 d. 12:52
Marta ir Nikita. Foto / Asmeninis archyvas
Foto / Asmeninis archyvas
Dar prieš metus aš visiškai nieko nežinojau nei apie kovo 21-ąją, nei apie žodžių trumpinį DS (Dauno sindromas). Tačiau tikiu, kad susipažįstame vieni su kitais ne šiaip sau, tikiu, kad kiekvienas žmogus, esantis šalia, užima tam tikrą vietą gyvenime, jis tarsi vaidina tam tikrą vaidmenį. Galbūt ne pagrindinį, galbūt tik labai laikiną ir bjaurų, tačiau vis tiek vaidmenį. Tuo dar kartą įsitikinau, susipažinusi su Nikita, kuri iškart užėmė labai svarbią vietą mano gyvenime. Dėl jos ši kovo diena man tapo ypatinga. Tad šiandien aš noriu bent šiek tiek jus supažindinti su mūsų ypatinga draugyste.

Galvojau, kad jis princas, o išgyvenau pragarą – santykius bijau kurti iki šiol (135)

2017 kovo mėn. 20 d. 19:48
Dauguma merginų jau nuo mažens svajoja apie princą ant balto žirgo. Viena iš tokių svajotojų buvau ir aš... Buvau baigusi pirmą universiteto kursą. Nenorėjau gyventi tėvams ant sprando, todėl vasarą išvažiavau padirbėti į užsienį. Laisvai kalbėjau angliškai, turėjau darbo kavinėje patirties, tad iš karto buvau priimta dirbti į vieną iš Londono kavinių.

Lietuvoje gyvenantis vokietis pasidalijo įspūdžiais: turite 3 tarptautinės scenos vertas dainininkes (179)

2017 kovo mėn. 21 d. 13:58
Prieš dešimt metų buvau „Erasmus“ studentas Liverpulyje. Liverpulis – garsus bitlų miestas. Ar ne įdomu, kad nesvarbu iš kur tu, nesvarbu kad bitlai jau 46 metus nebeegzistuoja, bitlų nežinoti yra praktiškai neįmanoma? Na, ir aš gyvenau ten, kur viskas prasidėjo.

„Emilija iš Laisvės alėjos“ kaunietės akimis: tai vienintelis toks filmas (43)

2017 kovo mėn. 20 d. 16:15
Ieva Andrejevaitė
A.Martinonytės nuotr.
Ir aš pasižiūrėjau „Emiliją iš Laisvės alėjos“. Paskui perskaičiau kelių kitų žiūrovių atsiliepimus ir daugybę komentarų po jais... Ilgai galvojau, ar verta kišti savo trigrašį, vis dėlto, kadangi Brigita Sabaliauskaitė apkaltino filmo kūrėjus melu ir sovietmečio neišgyvenusio jaunimo apgaudinėjimu, galiausiai apsisprendžiau, kad reikėtų.

Kelyje į Klaipėdą širdis nusirito į kulnus – sutiko labai keistą vairuotoją (156)

2017 kovo mėn. 20 d. 10:20
Magistralinis kelias Vilnius - Klaipėda ties Mega
DELFI / Rafael Achmedov
Norėjau pasidalinti istorija apie eismo įvykį, į kurį 2005-2006 m. patekau magistralėje „Vilnius-Klaipėda“. Tuo metu aš dirbau vienos bendrovės Klaipėdos padalinio vadove ir turėjau vykti į vadovų susirinkimą.

Baisitės Gedimino kalnu? Tai – mūsų galimybė išgarsėti (22)

2017 kovo mėn. 17 d. 13:10
Baisitės Gedimino kalnu? Tai – mūsų galimybė išgarsėti
Foto/ Scanpix ir Domantas Pipas (DELFI)
Kaip sakė didis vokiečiu tautos filosofas Nyčė – kas mūsų nenužudo, tas mus sustiprina. Per tiek amžių nuo Adomo ir Ievos mes tapome tikrais milžinais. Stipriausi planetoje vyrai – lietuviai, merginos – gražiausios, o bulvės – skaniausios. Na, minties ir dvasios galybe mus šiek tiek lenkia lenkai ir anglosaksai, bet mes tvirtai klibam savo žemėje Europoje.

Po I. Strazdauskaitės tragedijos išgirdau policijos patarimą – man jis naudos neatnešė (79)

2017 kovo mėn. 21 d. 11:54
Mane kaip ir visą Lietuvą sukrėtė žinios apie Ievos Strazdauskaitės nužudymą – liūdna žiniasklaidoje papasakota istorija taip pat priminė vieną įvykį, kuris, laimei, man pasibaigė geruoju. Nenoriu lyginti šių dviejų atsitikimų, tik noriu parodyti, kad policijos raginimai po avarijos ne lipti iš automobilio, o kviesti pareigūnus ne visuomet gali atnešti kokios nors naudos.

Pirmą kartą apsilankė Lenkijos turguje: parodė įsigytus drabužius ir jų kainas (408)

2017 kovo mėn. 17 d. 11:04
Lithuanians shopping in Suwalki
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
Ir mes, kaip ir kitas DELFI skaitytojas, kovo 11 d. buvome Lenkijoje. Važiavome ne maisto, o drabužių į turgų ir muges. Drabužiai – tikrai pigūs, aišku, pavyzdžiui, „Adidas“, „Nike“ ir kitų garsių gamintojų ten nerasi.

Žinau, kaip Lietuvoje atsiranda I. Strazdauskaitės tragedijoje dalyvavę žudikai (194)

2017 kovo mėn. 16 d. 14:48
Žinau, kaip Lietuvoje atsiranda I. Strazdauskaitės tragedijoje dalyvavę žudikai
Rinkos aikštė, G. Minelgaitės nuotr.
Tiesiog nuomonė diskusijai: iš kur atsiranda žudikai, kurie dalyvavo Ievos Strazdauskaitės egzekucijoje? Juk jie dažniausia yra tokie patys LR piliečiai kaip mes visi. Bet yra skirtumų...

Svarstau apie skyrybas: vienintelės mane erzinančios savybės jis nenori pakeisti (43)

2017 kovo mėn. 16 d. 12:51
Ilgą laiką galvojau, kaip pradėti šį laišką. Galiausiai nutariau tai padaryti iš psichologinės pusės – iš ko kyla pavydas? Iš nepasitikėjimo savimi, nelaikymo savęs vertu ko nors gero. Gaila, kai žmonės nesprendžia savo problemų, o maskuoja jas, bet yra kaip yra, suaugusiam žmogui nepaaiškinsi. Taigi, įsivaizduokite. Gaunate žinutę. Viskas prasideda nuo juoko – „Kas, meilužis rašo?“ Toliau – anketos socialiniuose tinkluose. „Ką, manęs negana?“

Žiūrėjau „Emiliją iš Laisvės alėjos“ – nustebino kine buvusio jaunimo reakcija (78)

2017 kovo mėn. 16 d. 10:36
Žiūrėjau „Emiliją iš Laisvės alėjos“ – nustebino kine buvusio jaunimo reakcija
A.Martinonytės nuotr.
Brigita Sabaliauskaitė pataria jauniems žmonėms nežiūrėti filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ ir savo ilgame rašinyje neva argumentuoja, kodėl jiems to nereikėtų daryti. Viena laimė, kad jaunimas turi savo galvą ir jau labai nemažai jaunų žmonų šį filmą matė, o dar daugiau jį, tikėkimės, pamatys. Kaip ir tie jaunuoliai, su kuriais kartu „Emiliją“ pilnoje Klaipėdos „Forum Cinemas“ salėje teko žiūrėti šių eilučių autorei, vos tik filmas pasirodė ekrane.

Sūnaus namų darbai veda mamą iš kantrybės: nepavyksta suprasti net su „Google“ (211)

2017 kovo mėn. 16 d. 10:44
Aš auginu du sūnus. Vienas eina į pirmą klasę, kitas – jau septintokas. Ne kartą esu pastebėjusi, kad pirmokėlio pratybose yra tokių užduočių, kurios net man sunkiai suprantamos. Vaikams duodami atsiskaitymai, kur neretai užduotys mano akimis – ne pirmoko lygio. Jie ką tik išmoko skaityti, bet sąlygų ilgumas juos verčia tiesiog spėti prašomą atlikti užduotį. Vaikas pamiršta sąlygos pradžią, kol perskaito uždavinį iki pabaigos.

Atrodėme darni pora – tik aš žinojau jo nuodėmę (72)

2017 kovo mėn. 15 d. 17:02
Dabar, kai pagaliau išsilaisvinau, galiu pasakyti: pavydas žmogų paverčia bepročiu ir siaubūnu. Ir būtent su tokiu žmogumi man teko (ne)laimė gyventi ištisus dešimt metų. Tiesa, būdama jauna, kartu buvau ir labai naivi – galvojau, kad mano mylimasis taip labai mane myli, kad net mintis, kad užmečiau akį į kitą vaikinuką, arba kad kas nors kitas nužvelgė ar užkalbino mane, jam yra nepakeliama.