Vox Populi

Grožio salono darbuotoja papasakojo apie gaunamą uždarbį: kai klientai skundžiasi kainomis, norisi apsiverkti (144)

2016 spalio mėn. 20 d. 11:55
Esu kosmetologė baigiau labai išgirtą ir gerą vardą turinčią privačią profesinę mokyklą Vilniuje. Žvelgiant paprasto žmogaus akimis, investicija į dviejų metų mokslus buvo milžiniška. Ir čia dar ne viskas – kur dar pinigai, investuoti į kosmetikos priemones, vienkartines priemones, rankšluosčius ir t.t.

Moteris kreipėsi į mylimąjį, kuris grįžo pas savo žmoną (163)

2016 spalio mėn. 20 d. 13:43
Beveik prieš metus, tamsų ir šaltą rudens vakarą išvydau tas akis, kurios lydi mane iki šiol. Akis, kurių išvysti galbūt ir neturėjau, tačiau, kaip ten sakoma: „Nebūna atsitiktinių pažinčių ar atsitiktinių įvykių“. Matyt, tai tiesa... Matyt, taip turėjo nutikti. Likimas? Vis klausiu, ar tai gali būti likimas? Ir jei taip, kodėl mes turime tarti „sudie“?

Kirpėjai trūko kantrybė: pasižiūrėkite, kiek mes išleidžiame (438)

2016 spalio mėn. 22 d. 10:27
Lietuviai turi bjaurų įprotį – skaičiuoti svetimus pinigus. Žmonės mato, kiek kirpėjas paima iš kliento pinigų, tačiau nė vienas nepaskaičiuoja išlaidų. Soc. draudimo, verslo liudijimo ir sveikatos draudimo mokesčiai – tai toli gražu ne viskas.

Buvusiai meilužei atsibodo „auksinis narvelis“ – dabar turiu kęsti jos kerštą (64)

2016 spalio mėn. 18 d. 21:28
Nuo pat pirmos mūsų pažinties dienos ji žinojo visą mano istoriją. Apie tai, kad turiu šeimą, apie ambicijas dėl verslo ir apie tai, ką galiu jai pasiūlyti. Būti mano meiluže. Nemylėti manęs, nekurti ateities planų, neplanuoti vaikų ir vestuvių. Ir ji su viskuo sutiko. Taip, galite manyti, kad esu tipinis nuotykių ieškotojas, bet buvau atviras iki galo ir teisti mane gali tik neklystantis.

Mano mama dirba kirpėja – pasakysiu, kiek ji uždirba per mėnesį (563)

2016 spalio mėn. 19 d. 11:15
Sveiki, mano mama – kirpėja. Stažas – 25 m. Vilniuje. Ir žinokit, jei ne retkarčiais klientai namie, galima būtų mirti nuo bado. Žmonių mažėja. Kirpyklų – „belekiek“ tūkstančių. Tie, kas dirba prabangiuose salonuose, gal ir uždirba daug, bet ne eilinėje kirpykloje.

K. Jankus. Lietuva, saugok mūsų duomenis! (3)

2016 spalio mėn. 18 d. 10:29
K. Jankus. Lietuva, saugok mūsų duomenis!
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Trečiadienį žiniasklaida informavo apie dar vieną, jau trečiąją, saugumo spragą Vyriausiosios Rinkimų Komisijos sistemose. Ši, paskutinioji, yra pati rimčiausia, galimai leidusią atskleisti tūkstančių žmonių asmens kodus (tam tikrais atvejais ir adresus) vos manipuliuojant tinklapio nuoroda. VRK teko uždaryti tinklapį rinkejopuslapis.lt.

Moterį įskaudino autobuso vairuotojo elgesys: tokios nepagarbos aš dar nemačiau (172)

2016 spalio mėn. 18 d. 10:36
Norėčiau visiems papasakoti vieną nutikimą. Žinau, kad panašių istorijų yra labai daug ir žmonės tyli, galvodami, kad čia neįmanoma nieko pakeisti, bet manau, kad galima bent jau pabandyti pakeisti požiūrį į žmogų.

Apie motinas, kurių šiuo žodžiu vadinti nenoriu (23)

2016 spalio mėn. 18 d. 15:43
Apie motinas, kurių šiuo žodžiu vadinti nenoriu
Vida Press
Mūsų gyvenime vyksta visko: konfliktų, linksmų akimirkų, muštynių ar netekčių. Viena iš tokių svarbių akimirkų yra vaiko gimimas. Bet ne visoms motinoms tai yra džiaugsmas. Aš tiesiog pasišlykštėjau tomis motinomis, kurios žudo savo vaikus. Darosi „išvalymus“, skandina, dusina ar tiesiog išmeta sušalti. Šlykštu. Atrodo, lyg tas vaikas būtų kažkoks žaislas, kurį galima išmesti, kai jis nusibosta.

Gimnazistės motina pasipiktino rinkliava: dukrai pinigų nedaviau (116)

2016 spalio mėn. 17 d. 11:36
Gimnazistės motina pasipiktino rinkliava: dukrai pinigų nedaviau
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Kalbėsiu apie mūsų skaudulį – švietimą. Esu dviejų vaikų mama: sūnus – studentas, dukra – gimnazistė. Ir realybė tokia: pinigai už tualetinį popierių, kopijas dalykų mokytojams, mokyklos renginiams, netgi už vardinį direktorės rašiklį geriausiam mokyklos abiturientui, buvo, yra ir bus renkami iš tėvų kišenės.

10 metų dirbu valstybės tarnautoju: mano asmeninė patirtis, paremta tikrais faktais (146)

2016 spalio mėn. 17 d. 09:22
10 metų dirbu valstybės tarnautoju: mano asmeninė patirtis, paremta tikrais faktais
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
„Sveiki, mano vardas Audrius ir aš esu valstybės tarnautojas jau dešimt metų. Labas, Audriau!“ Neatsitiktinai pradėjau rašinį fraze, labai jau primenančia anoniminių alkoholikų susirinkimą, nes jei save turėčiau vertinti pagal vyraujančią visuomenės nuomonę, tai turėčiau manyti, kad esu niekam tikęs, siurbėlė, parazitas, dykaduonis, kavos maukikas, šunvotė ant mokesčio mokėtojo užpakalio ir t.t.... (sąrašą prašau pratęskite patys), todėl aš, kaip tas žmogelis AA susirinkime, turėčiau atgailauti ir sakyti – taip, aš blogas ir noriu pasitaisyti.

Moteris mokėsi moteriškumo – siūlomi būdai įsiutino (38)

2016 spalio mėn. 12 d. 14:35
Populiariausiame socialiniame tinkle vieno renginio aprašas kvietė priimti iššūkį tapti moterimi, kurios vyrai akimis ieško gatvėmis. „Užmačiau“, kai pora mano kolegių, kurias tikrai vertinu ir gerbiu kaip puikias moteris, užsirašė dalyvauti ir dar mane pakvietė.

Paryžiuje apsigyvenęs lietuvis: 3 priežastys, kodėl man čia geriau nei Vilniuje (168)

2016 spalio mėn. 16 d. 13:15
Neseniai įsikūriau Paryžiuje, lyg tyčia visai greta rajono, kuriame karaliauja imigrantai. Iš pradžių buvo nejauku, bet vėliau supratau... kad be reikalo būgštauju.

Turkijoje lankančios draugės klausimas privertė susimąstyti: noriu patarti visoms jaunoms mergaitėms (47)

2016 spalio mėn. 12 d. 15:13
Neseniai Stambule mane aplankė draugė. Mes abi – iš to paties universiteto, tačiau nesimačiusios buvome jau kurį laiką. Kalbėjomės apie gyvenimą ir apie visus tuos kitus reikalus ir kažkur tame pokalbyje pastebėjau, kad mano draugė akylai mane stebi, tiksliau, apžiūrinėja mano kūną, ir jos žvilgsnis seka mane aukštyn ir žemyn, ir taip bent keletą kartų.

Emigravo į šalį, apie kurią dažnas nepagalvoja: vidutinis atlyginimas – didesnis, kainos – nedidelės (291)

2016 spalio mėn. 11 d. 14:35
Norėčiau pasidalinti mintimis apie šalį, apie kurią tikrai nėra dažnai rašoma. Jau kurį laikas gyvenu Čekijoje. Kai pasakau žmonėms, nustemba: kodėl ne Didžioji Britanija, Norvegija ar kita emigrantų pamėgta šalis? Galiu pasakyti, kad tiesiog taip susiklostė aplinkybės, bet gyvendamas čia atrandu vis daugiau pliusų.

Valstybės tarnautojas griauna mitus apie tingų darbą: neinu į tualetą, nes nenoriu gaišti laiko (134)

2016 spalio mėn. 11 d. 10:29
Teko skaityti, kaip viena ministerijos darbuotoja neturi darbo ir per dienas naršo socialiniuose tinkluose ir stumia laiką. Ar galima vadovautis šita kliše apskritai visai valstybės tarnybai? Tikrai ne.

Su 15 metų jaunesniu mylimuoju suvedė sutuoktinis (142)

2016 spalio mėn. 13 d. 16:03
Su 15 metų jaunesniu mylimuoju suvedė sutuoktinis
shutterstock
Su savo draugu, kuris jaunesnis buvo 15 metų, mus suvedė, galima sakyti, kvailas mano buvusio vyro poelgis. Jie kažkur drauge buvo – ar pas draugus, ar pas pažįstamus, o tuo metu aš skambinau savo vyrui. Jis garsiai pasakė: „Gal nori pašnekėti su mano žmona? Aš tingiu“.

Atsakas dėl rinkliavos mokykloje pasipiktinusiai mamai: tikiuosi, kad už tuos 2 eurus nusipirksite tualetinio popieriaus (81)

2016 spalio mėn. 13 d. 10:27
„Vaikai keliaus tik tiek, kiek numatyta programoje – du kartus per pusmetį. Ačiū Tau, pirmokės motina.“, – rašė DELFI skaitytojas, perskaitęs portale publikuotą tekstą „Vos atėjus į mokyklą – šokas tėvams: direktorė dievagojasi, kad taip negali būti“. Pasak tėvelio, situacija, kurią straipsnyje apie pinigų rinkimą papasakojo DELFI skaitytoja, jam žinoma, nes jo atžala mokosi aprašytoje klasėje. Vis dėlto, jo teigimu, buvę kitaip ir savo poziciją vyras panoro išdėstyti.

Atsakas ministerijoje (ne)dirbančiai merginai: turiu jums vieną patarimą (101)

2016 spalio mėn. 10 d. 11:20
Šį laišką, priešingai nei skaitytoja, rašiusi apie darbą ministerijoje, rašau iš asmeninio įrenginio, jau gana vėlų penktadienio vakarą, kadangi darbe neturiu laiko skaityti DELFI Piliečio ar, apskritai, įsijungti asmeninio el. pašto.

Mano nuotykiai rinkimų dieną: ar aš tikrai balsuoju Lietuvoje? (35)

2016 spalio mėn. 10 d. 09:40
Mano nuotykiai rinkimų dieną: ar aš tikrai balsuoju Lietuvoje?
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Visa tai įvyko vienoje apylinkėje, per vieną valandą. Atėjau atiduoti savo balsą apie 12 val. Vos atvykus prie apylinkės, matėsi, kad balsuotojų nemažai, automobiliui vietos reikėjo palaukti. Įėjus į patalpą pamačiau būrį žmonių ir dvi eilės. Sudvejojau, kur stoti, bet, atsistojau arčiausiai įėjimo esančioje eilėje.

Pirmasis 18-metės balsavimas virto nusivylimu (70)

2016 spalio mėn. 9 d. 23:56
Skaudu, skaudu ne už partijas ir ne už kandidatus, kurie žarstosi pažadais į kairę ir į dešinę, o už jaunimą. Žmonės, kurie su pakelta galva ir jaudulio kupina širdimi šiandien ėjo į rinkimus, o grįžo su panieka ir plyštančia širdimi.

Moters laiškas buvusiam vyrui: nepasakysiu tau, kaip stipriai myliu (122)

2016 spalio mėn. 17 d. 14:10
Šitas laiškas adresuotas mano vyrui. Šiuo laišku paleidžiu Tave, Brangusis, visam laikui. Paleidžiu ne todėl, kad nustojau mylėti, paleidžiu tam, kad Tu taptum laimingas, kad atrastum laimę, laisvę šitam pasaulyje. Paleidžiu prisimindama Tavo žodžius: jeigu myli iš visos širdies, paleisi žmogų, linkėdama jam laimės. Taip ir elgiuosi.

Totalinis išvarymas arba kodėl emigrantai ir vėl nebalsavo (318)

2016 spalio mėn. 7 d. 16:35
Totalinis išvarymas arba kodėl emigrantai ir vėl nebalsavo
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Per 25-erius nepriklausomos Lietuvos metus emigravo apie 870 tūkst. Lietuvos gyventojų arba trečdalis Lietuvos. Dėl įvairiausių priežasčių. Artėjant Seimo rinkimams, emigracija ir vėl eskaluojama kaip viena rimčiausių Lietuvos bėdų, kurią reikia nedelsiant spręsti.

Norvegijoje gyvenantys lietuviai plačiau atvėrė namų duris: uždirbame ne milijonus... (152)

2016 spalio mėn. 8 d. 13:44
Norvegijoje gyvenantys lietuviai plačiau atvėrė namų duris: uždirbame ne milijonus...
DELFI skaitytojo nuotr.
Parodžiusi, kaip atrodo šeimos būstas Norvegijoje, DELFI skaitytoja sutiko su susidomėjusiais portalo skaitytojais pasidalyti savo pasakojimu apie emigraciją ir, paraginta vaikų, plačiau atverti savo namų duris. Dalijamės didesne nuotraukų galerija, kaip atrodo lietuvių namai Norvegijoje, ir atsakymais į klausimus apie gyvenimo svetur pradžią.

Pamačiusi draugės mylimajam rašytas žinutes atkeršijo: iki šiol nebendraujame (44)

2016 spalio mėn. 10 d. 13:56
Pamačiusi draugės mylimajam rašytas žinutes atkeršijo: iki šiol nebendraujame
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Noriu papasakoti savo trumputę nusivylimo istoriją, kuri jau seniai pamiršta, nuoskaudos užgijusios, bet pasekmės liko iki šiol. Pasekmės tos, kad netekau ir draugo, ir draugės vienu metu. Bet jei tikėsim liaudies išmintimi, jie ir nebuvo tikrais draugais.

Paskutinis patarimas: kaip atsirinkti, ką palaikyti rinkimuose? (9)

2016 spalio mėn. 7 d. 13:30
Su kolega iš Laborantų-filosofų sąjungos (kiti ją vadina Grafomanų-snobų klubu) esame nuolatiniai DELFI straipsnių, o ypač diskusijų skilties skaitytojai. Kolega (jis labiau filosofas, negu laborantas) iš komentarų padarė globalią (lietuviškai – bendrą) išvadą, kad diskutuojančiųjų savivertė maža. Esą, jei anoniminiame komentare keiki kitus ar siūlai „juos visus ant šakių pakratyti“, parodai pasąmonėje glūdintį suvokimą, kad esi visiškas menkysta.

Laikai, kai meilė – reta (63)

2016 spalio mėn. 15 d. 20:15
Išgirdus žodį „meilė“, kiekvieną iš mūsų aplanko skirtingi prisiminimai: vienus – verčiantys vemti pykčiu, kitus – saldūs, o treti paprasčiausiai prisimena Utopiją – neįvykusią svajonę. Eidamas gatve kartą atkreipiau dėmesį į tai, kaip vizualiai skirtingai atrodo poros: kas laikosi susikibę rankom, kas nenuilsdami plepa, o kas žygiuoja kaip per gedulą nuleidę galvas ir neprataria nė žodžio.

Iškeikė darbdavius: gerbiamieji, nejuokinkit (541)

2016 spalio mėn. 15 d. 09:23
Pritariu parašytam straipsniui „Lietuvoje dirbanti moteris nebeturi kantrybės: darbdavių elgesys verčia mane emigruoti“. Pyktis ima ne tik dėl tokio elgesio, bet dar ir dėl garsių pareiškimų, kad „Nėra gerų darbuotojų“, „Sunku rasti gerą darbuotoją“ ir t.t.

Kodėl jums nereiktų emigruoti svetur (22)

2016 spalio mėn. 14 d. 14:00
Kodėl jums nereiktų emigruoti svetur
Vida Press nuotr.
Ruošiatės emigruoti į Vakarų Europą? O gal grįžote po nenusisekusios emigracijos? Norėčiau, kad perskaitytumėte šį laišką. Gyvenu Vakarų Europoje jau 13 metų. Rašau dėl asmeninių pažįstamų ir kai kurių komentarų tokių kaip „nepavyko integruotis Europoje“.

Apie tai, kas vyko jai už nugaros, žmonai papasakojo kita moteris (51)

2016 spalio mėn. 6 d. 17:00
Niekas nežadėjo, kad poroje gyventi bus lengva. Dviejų žmonių santykiai nuolat patiria įvairių išbandymų. Galbūt flirtas tarp vyro ir draugės taps romanu, pasibaigsiančiu skyrybomis, galbūt tik prieskoniu dar karštesniems jausmams šeimoje. Galbūt laimingesnė ta naivuolė, kuri nesikankina galvodama, kad visos draugės nori nuvilioti jos vyrą.

Pusmetį ministerijoje dirbanti mergina papasakojo apie savo darbo dieną: pirmą savaitę daug ką supratau (585)

2016 spalio mėn. 7 d. 10:25
„Skauda širdį žiūrint, kaip švaistomi valstybės pinigai“, – rašo DELFI skaitytoja, prisistačiusi ministerijos darbuotoja. Nepanorusi atskleisti, kurioje vietoje dirbo, mergina parašė laišką ir jame papasakojo, kaip savo akimis mato darbą valstybinėje įstaigoje. Darbo dienomis ji sako žiūrinti filmus ir naršanti socialiniuose tinkluose.