Vox Populi

Po mokytojos pasisakymų Telšiuose rėžė, ką galvoja: žinau, iš kur ta neapykanta (116)

2017 balandžio mėn. 28 d. 13:37
Tikybos pamoka Telšiuose / Foto: Indrė Pabijonavičiūtė
Facebook
Štai ir dar vienas skandalas, suskaldęs Lietuvą. Telšiuose tikybos mokytoja pasakojo apie gėjus-hanibalus, vadino juos pedofilais ir prievartautojais. Dar dėjo kūjį su pjautuvu ant LGBT vėliavos.

Nenoriu nieko pažeminti – uždirbančio mažiau nei 900 eurų nepažįstu (738)

2017 balandžio mėn. 28 d. 10:12
Vis užsuku paskaityti straipsnių ir komentarų apie pinigus... Rašydamas ši straipsnį nenorėčiau kažko įžeisti ar pažeminti. Man 25-eri metai, dirbu samdomą darbą, ne pagal studijuotą specialybę (inžinerija), į rankas gaunu 1500 eurų.

Mokytojos atsiųstas ketvirtoko atsakymas suspaus širdį: kam klausinėjate tokių dalykų? papildyta specialistės komentaru (434)

2017 balandžio mėn. 27 d. 14:04
Esu mokytoja ir šiuo metu sukuosi standartizuotų testų ir kitokių man nelabai suprantamų veiklų rate. Tačiau šiuolaikinė švietimo sistema nesudaro galimybės ją bent kiek suprasti (bet čia atskirą straipsnį parašyti galėčiau, jei norėčiau). O šiandien tiesiog jūsų klausiu: pasižiūrėkite nuotraukas ir atsakykite, kur slypi šio ketvirtokams duodamo pildyti klausimyno prasmė?

Pavaduotojos skambutis perpildė kantrybės taurę: kaip pavadinti tokį elgesį? (127)

2017 balandžio mėn. 28 d. 14:15
Paskutinius metus mokausi mokykloje ir esu mačiusi daug neteisybės, mokytojų, kurie nekreipia dėmesio į mokinius, bet šiandien rašyti mane paskatino pavaduotojos išpuolis prieš man patį brangiausią žmogų – mamą.

Kritikuojate jus gydžiusius medikus? Pagalvokite apie pasekmes (25)

2017 balandžio mėn. 26 d. 16:00
Kritikuojate jus gydžiusius medikus? Pagalvokite apie pasekmes
DELFI / Valdas Kopūstas
Žodžio galybė – neišmatuojama ir nepervertinama. Jis gali iškelti į padanges, o gali... ir užmušti. Naujiena šiais laikais dažniausia telpa į kelias taupias eilutes. Tačiau vis tiek guodžiamės, kad tenka kapanotis neišbrendamame iš informacijos srauto, kuriame kai kada pasimeta tai, kas svarbiausia...

Graudi prognozė, kaip Lietuva atrodys po 2 metų (24)

2017 balandžio mėn. 26 d. 13:26
Atsikeliu 2019 metų liepos 17 d. rytą ir, iš anksto paruošęs pusryčius, išleidžiu vaikus į mokyklą. Liko tik dvi savaitės iki mokslo metų pabaigos, tad berniukai su džiugesiu skuba į paskutines etnologijos pamokas.

Dirbu Palangoje – man gėda pasakyti savo atlyginimą (144)

2017 balandžio mėn. 26 d. 10:41
Atlyginimas Palangoje. Foto / Šarūnas Mažeika ir Mindaugas Milinis
Foto / Šarūnas Mažeika ir Mindaugas Milinis
Gyvenimas susiklostė taip, kad po studijų gavau darbą sanatorijoje Palangoje. Svajonė išsipildė, nes dirbu tai, ko visada norėjau, padedu žmonėms reabilituotis po sunkių ligų. Tik labai liūdna, kad mano darbas yra labai menkai apmokamas.

Auklėtojos elgesys lopšelyje šokiravo: pabėgome tą pačią dieną (78)

2017 balandžio mėn. 25 d. 12:06
Norėjau papasakoti apie pirmą dieną viename darželyje. Atvykusios su dukryte, buvome maloniai sutiktos, tačiau kai nuėjome į lopšelio grupę, buvau nustebusi. Įėjusi išgirdau, kaip auklėtoja su šeimininke apkalbinėja mažus lopšelio grupėje esančius vaikus, kad neva kažkuriam vaikui iš jų grupės vystosi silpnaprotystė, o tėveliai nieko nedaro.

Namų darbams skirtas matematikos uždavinys supykdė tėvą: klausimas, ar aš sugebėčiau išspręsti (413)

2017 balandžio mėn. 26 d. 12:33
Namų darbams skirtas matematikos uždavinys supykdė tėvą: klausimas, ar aš sugebėčiau išspręsti
DELFI koliažas
Pastaruoju metu vis rašoma apie suprastėjusius vaikų pasiekimus. Bet man pačiam kyla klausimas, ar aš sugebėčiau išspręsti sūnui paskirtą uždavinį, neatspėjęs, ko nori uždavinio autorius.

Chemijos mokytoja įvardijo didžiąją Lietuvos švietimo problemą (47)

2017 balandžio mėn. 24 d. 14:57
Kiekvienas iš mūsų tiesiogiai ar netiesiogiai esame susiję su švietimu: turime vaikų, anūkų, sūnėnų ar dukterėčių, kurie lanko mokyklą, mokomės patys ar mokome kitus. Gaila tik, kad tiek mažai žinome apie Lietuvos švietimą, ypač apie pagrindinį ir vidurinį ugdymą. Dažnai straipsniuose rašoma apie problemas sukeliančius mokytojus. O prie ko čia mokytojai?

Suomijos mokykloje apsilankiusios mokytojos pamatė, ko reikia Lietuvai: kai kurie daiktai sukėlė ir pavydą (181)

2017 balandžio mėn. 21 d. 14:58
Suomijos mokykloje apsilankiusios mokytojos pamatė, ko reikia Lietuvai: kai kurie daiktai sukėlė ir pavydą
DELFI skaitytojas
Pastaruoju metu viešoje erdvėje daug kalbama apie švietimo kaitą. Nuomonės pačios įvairiausios, bet atsakingų požiūrių ir kaitos krypčių įvardyti nedrįstama. Visiems aišku, kad keisti reikia, bet ką ir kaip? Marjo Kylonen, Helsinkio pradinio ugdymo kuratorė, uždavė prasmingą klausimą: „Ar eitumėte pas stomatologą, kuris naudoja praeito amžiaus įrankius?“

Nufilmuota patirtis kelyje: įpykęs vairuotojas nusprendė man atkeršyti? (123)

2017 balandžio mėn. 21 d. 11:03
Nufilmuota patirtis kelyje: įpykęs vairuotojas nusprendė man atkeršyti?
DELFI skaitytojas
Į DELFI kreipėsi pasipiktinęs skaitytojas Miroslavas, nusistebėjęs kito vairuotojo elgesiu kelyje. Vairuotojas pasakoja, kad užsitraukė pastarojo nemalonę, kai neva neleido persirikiuoti kitam automobiliui. Pateikiame skaitytojo atsiųstą vaizdo įrašą ir pasakojimą, kviečiame jus įvertinti situaciją bei dalintis savo patirtimi kelyje el. paštu pilieciai@delfi.lt.

Grįžti į Lietuvą emigrantui trukdo 3 klausimai: valstybė daro viską, kad neparvyktume (185)

2017 balandžio mėn. 20 d. 13:25
Norėčiau paklausti premjero ir kitų mūsų valstybės politikų, kodėl kasdien yra kalbama kaip emigrantai grįš į Lietuvą, bet iš tikrųjų daroma viskas, kad jie būtų paversti „blogiečiais“? Jau nebe pirmus metus kasdien skaitau, kaip daug bus padaryta pritraukiant žmones grįžti – tokie pažadai prisidėjo ir prie valstiečių išrinkimo. Bet viskas daroma atvirkščiai: ne tik nesudarytos padorios sąlygos grįžti, bet nuolat priimami sprendimai, užkertantys visus įmanomus kelius į tėvynę.

Buvusi dailės mokytoja sugėdino lietuvių kalbos mokančią kolegę (116)

2017 balandžio mėn. 20 d. 10:06
Gerbiama Lietuvių kalbos mokytoja, parašiusi, kad dailės pamokos yra mažiau svarbios nei lietuvių kalbos, man priimtinas Jūsų noras nedaugiažodžiauti, todėl iš karto einu prie esmės. Na, pažiūrėkime į Tamstos argumentus iš kitos pusės.

Renginyje pasibaisėjo mokytojų elgesiu: A. Tapinas buvo teisus (280)

2017 balandžio mėn. 19 d. 14:19
Perskaičiau Andriaus Tapino straipsnį, šįkart jis man labai artima tema – apie mokytojus, „Kokie šventi mokytojai, kokie baisūs tėvai, kokie baisūs vaikai“. Kad ir kaip nesmagu bebūtų, teko viduje pritarti jo pastebėjimams. Greičiausiai tas pritarimas ir būtų likęs tik viduje, jei nebūčiau paskaičiusi „nuskriaustųjų ir įžeistųjų“ mokytojų komentarų, kur piktinamasi, kad Andrius Tapinas nepabuvęs mokytojams skirtuose seminaruose drįsta juos taip šmeižti.

Pasidalijo įspūdžiais iš Lenkijos parduotuvių: tas pats „š...“, tik daug pigiau (76)

2017 balandžio mėn. 19 d. 11:21
Pasidalijo įspūdžiais iš Lenkijos parduotuvių: tas pats „š...“, tik daug pigiau
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
Perskaičiau DELFI skaitytojos Karolinos straipsnį „Įvardijo, kokias kainas matė Lenkijoje: vargu, ar dar ten važiuosime“ ir radau įdomių dalykų.

Iškvietęs taksi keleivis tokios kelionės nesitikėjo: buvo baisu važiuoti (22)

2017 balandžio mėn. 20 d. 11:02
Neseniai teko naudotis taksi paslaugomis – paskambinau vienu nuo reklamos ant automobilio nuskaitytu telefono numeriu. Buvau labai nustebęs dėl kelių priežasčių.

Didelės šeimos norėjusi moteris pasijuto apgauta valstybės: vis sunkiau auginti vaikus patriotais (30)

2017 balandžio mėn. 20 d. 10:57
Esu trijų mažylių mama. Labai norėjome didelės šeimos, todėl apsisprendėme turėti tris vaikučius. Taip jau nutiko, kad ėjau dvejų dekretinių atostogų iš eilės. Mes – ne ta šeima, kuri gyvena iš pašalpų. Iki atostogų darbe stengiausi, kad būčiau pakelta pareigose ir uždirbčiau didesnį atlyginimą savo ir vaikučių poreikiams patenkinti.

Per šventes grįžęs į Panevėžį nuliūdau – pastebėjau tik dviejų tipų parduotuves (214)

2017 balandžio mėn. 19 d. 10:12
Norisi sušukti arba rėkti: „Atsibuskite, Panevėžio valdžia, mere Ryti Račkauskai, verslininkai, kol dar neišsilakstė likusieji panevėžiečiai!!!“ Grįžęs Velykoms į gimtąjį miestą, Panevėžį, kaip visada važiuoju tradicine Algirdo gatve – norisi pamatyti, kas pasikeitė nuo Kalėdų. Beveik nieko.

Vienuoliktokė – atvira: norite trumpesnių mokslo metų? Esate tinginiai (92)

2017 balandžio mėn. 23 d. 19:52
Esu 11-okė ir nuolat skaitau aktualijas, susijusias su mokslo metų ilginimu. Protestai, nepatenkinti moksleivių, mokytojų laiškai – viskas tiesiog atrodo juokingai. Ką galiu pasakyti? Mokslo metų ilginimui nepritaria tik tinginiai ir tie, kuriems kaip tik reikėtų dar papildomų poros savaičių pasimokyti, gal tada bent išmoktų taisyklingai gramatiškai rašyti ar kalbėti...

Garsaus bankininko žodžių gydytojas negali pamiršti iki šiol: pasijutau nejaukiai (73)

2017 balandžio mėn. 18 d. 12:57
„Gerb. profesoriau, neįsižeiskite, bet Jūsų darbas tikrai sudėtingas ir sunkus, o Jūsų alga tikrai tik simbolinė, todėl mes, kurie galim, turim Jums kompensuoti tai, ko neduoda valstybė“, – tokius bankininko žodžius prisimena Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas prof. Julius Kalibatas. Gydytojas panoro pasidalyti savo nuomone apie kyšius ir sprendimu, kaip reiktų spręsti kyšininkavimo problemą.

Įvardijo, kokias kainas matė Lenkijoje: vargu, ar dar ten važiuosime (799)

2017 balandžio mėn. 18 d. 10:15
Pasiklausę per žinias ir prisiskaitę naujienų portaluose tautiečių liaupsinamų produktų kainų Lenkijoje, sugalvojome iš Vilniaus nuvykti apsipirkti prieš šventes. Negalėjome patikėti lietuvių gausa. 95 proc. žmonių prekybos vietose buvo lietuviai, jų Suvalkuose tą dieną buvo tūkstančiai. Ar vyktume dar kartą? Vargu.

Laiškas moteriai, išvadinusiai vegetarus išblyškusiais ir nemandagiais (147)

2017 balandžio mėn. 18 d. 10:46
Negatyvios reakcijos į vegetarizmą ir veganizmą yra pažįstamas reiškinys kiekvienam šiuos kelius pasirinkusiam žmogui. Tai natūralu – juk atsargiai žiūrima į tai, kas atrodo mažai pažįstama ar net svetima. Tačiau tai nėra paprasčiausiai mada.

Kreipimasis į A. Verygą: papasakosiu jums, kas dedasi mūsų poliklinikose (223)

2017 balandžio mėn. 14 d. 11:41
Noriu pasidalinti, kaip Lietuvoje veikia sveikatos sistema. Esu dirbantis ir mokantis PSD Lietuvos pilietis. Prieš savaitę suskaudus rankos sąnariui kreipiausi į šeimos gydytoją, kuris nustatė alkūnės nervų šaknelių uždegimą. Išrašė vaistų, papildų ir tikėjomės, kad per savaitę praeis.

Nežinau, kaip gyventi, – po mylimosios poelgio pasaulis suvirpėjo po kojomis (125)

2017 balandžio mėn. 13 d. 15:37
Rašau, norėdamas išsipasakoti, mat niekam daugiau negaliu. Jaučiuosi lyg gyvendamas kambaryje, kurio sienos artėja viena prie kitos ir tik laiko klausimas, kada mane sutraiškys... Kaip sakoma, gerais norais pragaras grįstas...

Pakelkime taurę už valdžios meilę draudimams! Kai sukaks 20 metų. (55)

2017 balandžio mėn. 13 d. 13:51
Man yra 18 metų. Atšvenčiau gimtadienį ir, sulaukusi pilnametystės, įgavau visas civilines teises ir pareigas: galimybę spręsti tautos likimą rinkimuose, atlikti karinę tarnybą. Valstybė pasitiki manimi kaip suaugusiu žmogumi, kuris gali prisiimti atsakomybę už įvardintus veiksmus. Tačiau nemano, kad galiu spręsti apie savo sveikatą ir ateitį. Šį sprendimą politikai pasilieka sau.

Vilniečių šeima apsilankė Lenkijos parduotuvėse: viskas kitaip, nei visi sako (1557)

2017 balandžio mėn. 14 d. 08:59
Lietuviai šluoja Suvalkų parduotuves
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
„Iš to, ką mačiau, vykti ten apsipirkti verta tik pasienio gyventojams, nes važiuojant 200 km, eikvojamas ir kuras, ir brangus laikas, kurį galiu skirti šeimai“, – su DELFI Piliečiu savo įspūdžiais apie apsilankymą Lenkijos parduotuvėse sutiko pasidalinti vilnietė. Moteris išsakė požiūrį, kuris skiriasi nuo daugelio viešų pasisakymų apie apsipirkimą Lenkijoje. Pasak jos, tikrai ne visos kainos – mažesnės, o kai kurių prekių kokybė įspūdžio visai nepadarė.

Su kunigu kalbėjusią moterį pribloškė jo ištarti žodžiai (337)

2017 balandžio mėn. 12 d. 15:06
Mūsų mylima tetulytė Birutė merdėjo ligoninėje. Mano dukrytė Rūtelė kreipėsi į Pilaitės kunigą, prašydama suteikti paskutinį patepimą (ligonio patepimo sakramentą).

Vegetarams nepatiks: pardavėja išsakė, kuo mėsos nevalgantys klientai skiriasi nuo kitų (317)

2017 balandžio mėn. 13 d. 13:26
Veganizmas ir vegetarizmas – temos apie kurias plačiai kalbama ypač paskutinį dešimtmetį. Kyla nuolatinės diskusijos, ar tai sveiko gyvenimo būdo pasirinkimas, ar mados reikalas. Visuomenė skyla į dvi stovyklas, o aš noriu pasidalinti tuo, ką stebėjau kelerius metus.

Mokiniai, norit iškeliauti gyventi į užsienį? Jūs taip klystate! (53)

2017 balandžio mėn. 11 d. 17:12
Mieli mokiniai, kreipiuosi į jus. Pastaruoju metu labai daug kalbama apie švietimą ir mokslą Lietuvoje. Žinoma, daugiausiai kalbate jūs – mokiniai, tie, kuriems ši tema yra aktualiausia. Verkšlenate dėl ilginamų mokslo metų, dėl privalomojo valstybinio matematikos egzamino, kurį reikia laikyti, norint studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje, pasakojat, kaip sunku yra mokytis Lietuvoje. Šiame straipsnyje ir norėčiau tai aptarti.