Vox Populi

Skaičiuojate, kad per mėnesį pakanka poros šimtų eurų? Pasižiūrėkite į mano išlaidas (761)

2017 vasario mėn. 19 d. 08:52
Nustačius, kad minimalių poreikių krepšelis, iš kurio žmogus per mėnesį galėtų išgyventi, yra 238 eurai per mėnesį, DELFI pasiteiravo skaitytojų, ar jiems tokios sumos pakaktų. DELFI Piliečiui parašė ne vienas skaitytojas, norintis išsakyti savo nuomonę. Pavyzdžiui, vieniša mama Erika tikina, kad gaudama didesnes pajamas negali sau daug ko leisti. Publikuojame jos mintis.

Lietuvišką filmą kine pasižiūrėjusi mergina priėmė rimtą sprendimą (292)

2017 vasario mėn. 17 d. 14:11
Lietuvišką filmą kine pasižiūrėjusi mergina priėmė rimtą sprendimą
A.Martinonytės nuotr.
Augau su amžinu klausimu. Likti ar palikti? Dilemos labai drasko širdelę. Ir aš esu blaškoma, nes nežinau, kur mano namai bus po trijų mėnesių, išlaikius paskutinį egzaminą. Nes vis dar nežinau kokiu būdu galėčiau tapti laiminga. Svetur lengvi pinigai, bet sunki dūšia. O Lietuvoje laisvą gyvenimą vis dar turi užsitarnauti.

Man gėda dėl Lenkijoje perkančių lietuvių (2794)

2017 vasario mėn. 17 d. 10:32
Man gėda dėl Lenkijoje perkančių lietuvių
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
Tikriausiai visiems pažįstamas jausmas – po švenčių ateina kažin koks liūdesys, širdgėla... Mokslininkai sako, kad tai normalu. Tačiau man liūdesys atėjo dar per pačią šventę ir su labai konkrečia priežastimi...

Laiškas tautiečiams: užteks gyventi vien dėl savęs (404)

2017 vasario mėn. 16 d. 08:13
Vasario 16-ąją Lietuvoje kasmet minima valstybės atkūrimo diena. Jau beveik 100 metų prabėgo nuo kiekvienam iš mūsų reikšmingo įvykio – Nepriklausomybės Akto pasirašymo 1918 m. Nuo to laiko mūsų šalyje įvyko daug pokyčių įvairiose srityse: politikoje, ekonomikoje, socialiniame bei kultūriniame gyvenime. O ar kada susimąstėme, ką mums kiekvienam asmeniškai reiškia nepriklausoma Lietuva? Kaip pasikeitimai padarė įtaką mūsų gyvenimui ir kokį indėlį įnešėme mes patys?

Sužinojusi, ką senelis padarė vaikui, mama jį skaudžiai pamokė (264)

2017 vasario mėn. 15 d. 09:52
Jau kurį laiką galvojau parašyti šia tema, ir pagaliau susikaupiau. Spekuliacijos smurto tema pasiekė kritinę ribą. Savo laišku nieko neagituoju, tiesiog pasidalinu savo istorija, kaip pavyko sutramdyti vyro tėvą.

Lenkijoje apsiperkanti moteris pasakė, kiek sutaupė per mėnesį: nėra viskas taip jau pigu (37)

2017 vasario mėn. 15 d. 11:55
Apsipirkinėjimas Lenkijoje
V. Danauskienės nuotr.
Važiuoju į Lenkiją kartą per pusmetį, perku mėsą, pieną, higienos, skalbimo produktus, na, ir jei randu ką akivaizdžiai pigesnio.

Kreipiuosi į išsigandusias „supermamas“: 3 priežastys vaikams į mokyklą eiti nuo 6-erių (89)

2017 vasario mėn. 14 d. 13:17
Norėčiau pareikšti nuomonę, kad siūlymas vaikams pradėti mokyklą nuo šešerių metų yra išties puikus. Argumentas yra ne vienas, ir baisus nebent supermamytėms.

Po jaudinančio susitikimo pasimatė vėl – pasimatymas baigėsi ligoninėje (21)

2017 vasario mėn. 14 d. 10:46
Už lango +2, geriu čiobrelių arbatą ir klausau britiško roko per vietinį radiją. Praėjo kiek mažiau nei pusė metų, o mano gyvenimas pasikeitė gana pastebimai – atsisakiau visų savo veiklų, mečiau darbą, persikrausčiau į kitą šalį ir atradau save iš naujo, kitokią – mylinčią ir mylimą.

Studentę supykdė merginos skundas apie VU: kas kaltas? (6)

2017 vasario mėn. 14 d. 10:09
Nenoriu apginti Vilniaus universiteto filologijos fakulteto, kuriame mokausi, nes tikrai ne viskas ten auksu klota, bet ir negaliu pritarti straipsniui, kuris viską ten tik peikia.

Lietuvos reklamos šypsenos nesukėlė: čia tas pats, jei Aliaska viliotų Sočio žiemos vaizdais (14)

2017 vasario mėn. 15 d. 10:19
Lietuvos reklamos šypsenos nesukėlė: čia tas pats, jei Aliaska viliotų Sočio žiemos vaizdais
Facebook nuotr.
Originalios, gražios ir įdomios, paveikios ir juokingos, netikėtos, įspūdingos, kartais mielos, o kartais jaudinančios ir suvirpinančios net ne tokį jautrų žmogų kaip aš. Skatinančios pasididžiavimą, atjautą, šventinę nuotaiką ar norą pirkti. Daug gerų reklamų yra. Jos atkreipia dėmesį ir įsimena, kaip geri gero darbo pavyzdžiai. Įsimena ir kiti pavyzdžiai. Ne tokie geri. Internete tokių ne vienas.

16 priežasčių, kodėl iš Anglijos grįšiu namo (529)

2017 vasario mėn. 13 d. 15:09
16 priežasčių, kodėl iš Anglijos grįšiu namo
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Valstybinės šventės – tai metas, kai net labiausiai užkietėjusios emigrantų širdys vieną kitą viltingą dūžį nukreipia Tėvynės link. Kai nepaisant apmaudo dėl prastų ekonominių sąlygų, kurios nepaliko kitos išeities, kaip tik emigruoti, lietuvis prisimena Lietuvą. Tokios akimirkos – tai akistata su savimi, kai sprendžiamos didelės dilemos – patriotizmo, ekonominės naudos ir individualios bei šeiminės laimės.

Į pasimatymą pasiėmiau dujų balionėlį – pamačius vaikiną suvirpėjo širdis (50)

2017 vasario mėn. 13 d. 10:24
Susipažinome „Tinder“, jis atrodė paprastas vaikinas, parašė porą žinučių, apsikeitėme telefono numeriais ir vis nerasdavome laiko susitikti – tai jis buvo užsiėmęs, tai aš. Be to, jis gyveno už 40 km.

Dramatiškas vakaras Vilniaus centre: iš smurtaujančio vyro gniaužtų išgelbėjo merginą (29)

2017 vasario mėn. 10 d. 15:48
„Kartu buvusi Žydrūnė Vitaitė pastebėjo, kad moters akyse ašaros ir kad vyras kita ranka per jėgą tempia ją už plaukų. Ji neprašė pagalbos, ji neverkė balsu, tempimas už plaukų nebuvo akivaizdžiai matomas“, – savo feisbuko įraše siaubingą situaciją Vilniaus centre prisiminė Darius Tamauskas, kuris kartu su drauge tapo tikrais didvyriais. Jie nepabijojo suteikti pagalbos merginai, kuri iš pirmo žvilgsnio jos nė neprašė. Publikuojame D. Tamausko feisbuko įrašą DELFI Piliečio rubrikoje ir kviečiame visus nebūti abejingais.

Vilnietė perspėja: šiurpina per Neries ledą vaikštantys vaikai (3)

2017 vasario mėn. 10 d. 14:54
Vilnietė perspėja: šiurpina per Neries ledą vaikštantys vaikai
DELFI / Orestas Gurevičius
Į DELFI kreipėsi skaitytoja Veronika, norinti įspėti kitus apie galimą pavojų – moteris baiminasi, kad ant Neries vaikštinėjantys Vilniaus gyventojai elgiasi neatsargiai. Moteris tikėjosi, kad informacija apie pavojų paskatins tėvus, pedagogus pasikalbėti apie tai su vaikais, priminti jiems, kad vaikščiojimas per ledą tikrai pavojingas. Dalijamės jos laišku Vilniaus savivaldybei.

Su drauge šaipėmės iš vaikinų nuotraukų – toks žaidimas baigėsi kaip filme (37)

2017 vasario mėn. 10 d. 14:24
Istorija prasideda nuo mano gyvenimo pokyčių. Braukiau didelį brūkšnį ir dėjau tašką nevykusiuose santykiuose, mečiau nepatinkantį darbą ir pakeičiau gyvenamąją šalį. Pradžia nebuvo tokia lengva kaip tikėjausi, nes iliuzijos, kad anglų kalbą supranta visi žmonės, greitai subliuško, o ir darbą susirasti nebuvo lengva. Džiugino tik tai, kad lauke buvo geras oras, o vakarais galėjau ramiai pasivaikščioti paplūdimiu ir apmąstyti, ko gi aš noriu iš to savo gyvenimo.

Žinomo kulinaro pasisakymas atėmė žadą: kaip tai suprasti? (249)

2017 vasario mėn. 10 d. 10:17
Liutauras Čeprackas
Organizatorių nuotr.
Po mažylio tragedijos spaudoje kaip iš aruodo pasipylė straipsniai. Gaila, kad tai įvyksta tik tada, kai jau būna per vėlu. Tačiau vieno piliečio ir jį palaikančių bendraminčių požiūris į visa tai man atėmė žadą. Aš kalbu apie Liutauro Čepracko pamąstymus dėl vaikų „saikingo“ auklėjimo diržu.

Nerviniesi? Žinau, kad tau tai patinka (40)

2017 vasario mėn. 11 d. 18:10
Ar kada nors esate savęs paklausęs, kas jūsų nenervina? Mokesčiai – nervina, nes dideli. Atlyginimas – nervina, nes per mažas. Sutuoktinis – nervina, nes greičiausiai apskritai jo neturite, todėl nervinatės, kad neturite, dėl ko nervintis.

Taksisto pagalbos paprašiusią vilnietę supykdė vyro poelgis (104)

2017 vasario mėn. 11 d. 12:15
Taksisto pagalbos paprašiusią vilnietę supykdė vyro poelgis
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Supykti gyvenime žmogui gana paprasta dėl daug dalykų. Bet vis tik norisi, kad atlygio už pagalbą norintis žmogus bent jau pasistengtų padėti. Ir tai – net ne žmogus, kuris buvo tiesiog „pagautas“ gatvėje, o taksi vairuotojas, už iškvietimą turintis gauti 10 eurų, nes padėjo užvesti automobilį. Užsakymas juk visiškai aiškus? Pasirodo, ne visiems.

Sutikau draugės vyrą dviprasmiškoje situacijoje – dabar negaliu nusiraminti (196)

2017 vasario mėn. 9 d. 15:21
DELFI Pilietis sulaukė vardu nepasirašiusios skaitytojos laiško, kuriame pasakojama apie nemalonią situaciją. Pasak laiško autorės, ją kankina dvejones – ar pranešti draugei apie galimą jos vyro neištikimybę. Autorė prašo DELFI Piliečio skaitytojų patarimo, o mes klausiame – ar esate atsidūrę panašioje situacijoje? Kaip elgėtės ir ar tai buvo teisingas sprendimas? Jūsų minčių laukiame el.p. pilieciai@delfi.lt.

Pasiūlymas, kaip sutaikyti pirkėjus su pardavėjais (6)

2017 vasario mėn. 10 d. 13:24
Pirkėjams Lietuvoje vis dažniau pratrūkstant dėl senų mažesnių kainų, kurias jie randa po naujomis etiketėmis, DELFI skaitytojas Ramutis nusprendė pasiūlyti būdą, kuris galėtų sumažinti priešpriešą tarp prekybininkų ir jų klientų. Lietuvio pasiūlymas paprastas – jis siūlo pasinaudoti JAV verslininkų patirtimi.

Pažintis su keistu vyruku baigėsi netikėtai: iš pirmo pasimatymo grįžo 5 val. ryto (151)

2017 vasario mėn. 8 d. 15:07
Pažinčių programėlę parsisiunčiau pernai rugsėjį. Parsisiunčiau ne tam, kad rasčiau vienos nakties nuotykių ar gyvenimo meilę. Tiesiog buvo gyvenime toks laikotarpis, kai nieko nebenorėjau – nei dirbti, nei mokytis, nei tingėti. Vakarais, jau gulint lovoje, „Tinderis“ buvo lyg pramoga žiūrinėjant vyrų nuotraukas (...ir taip, žinau, kad pusė jų yra svetimos anketų savininkams, paimtos iš interneto, stengiantis sužavėti kitos lyties asmenį) ir pagalba negalvoti apie slegiančius rūpesčius.

Nusiimkite rožinius akinius – papasakosiu, ką man tenka patirti universitete (200)

2017 vasario mėn. 13 d. 10:14
Sekmadienis, 2017 m. vasario 5 diena, 22 val. Pirmadienį turėjo prasidėti naujas pavasario semestras. Deja, semestro tvarkaraščių Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto studentams, net preliminarių man nepavyko rasti (...).

Man 30-imt – atsibodo psichologinis aplinkinių spaudimas (732)

2017 vasario mėn. 12 d. 08:59
Nėra nieko gražiau visame pasaulyje negu motinos žvilgsnis į naujagimį. Ta besąlygiška meilė yra tas jausmas, kuris keičia visatą ir pasaulio suvokimą.

Atviras laiškas mylimajam: niekada nepamiršk to, ką parašysiu (3)

2017 vasario mėn. 14 d. 15:54
DELFI Piliečiui parašė skaitytoja Sandra, Valentino dienos proga panorusi pasidalinti savo ir mylimojo draugystės istorija. Dalijamės jos laišku ir kviečiame norinčius papasakoti savo meilės istoriją rašyti el.p. pilieciai@delfi.lt!

Skaitytojo laiškas VMI: kodėl aš nemokėjau mokesčių (174)

2017 vasario mėn. 8 d. 11:50
Neseniai mane „prigriebė“ VMI dėl nesumokėtų pajamų mokesčių už buto nuomą ir paprašė atsiųsti pasiaiškinimą. Aš jį parašiau... Ir nusiunčiau... Ir jau susimokėjau skolas. Bet taip pat pamaniau, kad būtų gaila tokį „literatūrinį šedevrą“ palikti užmirštą tarp krūvos visų kitų pasiaiškinimų, tad siunčiu jį Jums. Pasiaiškinimo tekstas – visiškai autentiškas, o jame parašyta visiška tiesa be jokių išsigalvojimų. Ir būtent toks laiškas ir buvo nusiųstas VMI.

Ieškau ekonomisto, galinčio paaiškinti agurko kainą Lietuvoje (699)

2017 vasario mėn. 6 d. 11:16
Ieškau ekonomisto, galinčio paaiškinti agurko kainą Lietuvoje
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Mūsuose žmogus, protingai pasisakantis apie agurko kainodaros skirtumus Lietuvoje ir Vokietijoje, yra vadinamas ekonomistu. Ypač tas, kuris nekalba skaičiukų ir logikos kalba. Toks tikras profesionalas, dirbantis privataus kapitalo banke ir vaidinantis viską išmanantį, nors nežinia, kas jam daro įtaką. Judesiai ir kalba sklandi, bet atitolusi nuo realybės.

Grįžau gyventi į Lietuvą – vėl pradedu gailėtis (270)

2017 vasario mėn. 3 d. 14:38
Prieš pusmetį grįžau į Lietuvą po beveik 3 – ejų metų emigracijos. Nekalbėsiu apie tai, kokie atlyginimai ir maisto kainos užsienyje. Grįžau į Lietuvą. Parvežiau anūką seneliams.

Emigrantės laiškas: aš su jumis, kėdainiškiai (8)

2017 vasario mėn. 3 d. 12:29
Šiuo metu esu ne Lietuvoje, kaip ir daugelis tautiečių, bet esu labai sukrėsta tagedijos Kėdainiuose. Manau, nereikia daug aiškinti, kodėl rašau Jums, nes esu Kėdainių krašto žmogus, moteris, mama, močiutė. Visa tai mane labai sukrėtė ir negaliu tylėti.

Jauna mergina: tikėjausi darbdavių būti sutikta išskėstomis rankomis (231)

2017 vasario mėn. 4 d. 08:28
Daugelis tėvų nuo mažens skiepija savo atžaloms, jog mokslas yra labai svarbus. Visų pirma, reikia pabaigti vidurinę mokyklą, o jau paskui įstoti į aukštają. Ir nelabai svarbu kokia ta aukštoji, svarbu, kad gausi „popieriuką“ įrodantį, jog turi išsilavinimą. Labai gerai, jeigu abiturientas tvirtai žino ko nori iš gyvenimo, tačiau juk dauguma dabar mokosi dėl spaudimo ten, kur įstojo.

Palygino Vilnių ir Taliną: Lietuvos sostinei reikia pasitempti (97)

2017 vasario mėn. 5 d. 10:17
Mano dėdė Antanas, kuris gyveno Niujorke, mėgdavo pasakoti apie savo gyvenimą. Ypač mėgdavo pasakoti apie tai, kaip į Ameriką atvyko po karo su dvidešimt dolerių, bet daug dirbo, stengėsi, mokėsi, kilo karjeros laiptais, tapo inžinieriumi ir pasistatė didelį namą, kuriame užaugino tris puikius vaikus.