Vox Populi

Išvyko svetur supykęs ant darbdavių ir banko: kur teisingumas? (15)

2017 sausio mėn. 23 d. 09:54
Išvyko svetur supykęs ant darbdavių ir banko: kur teisingumas?
Vida Press
Pradėsiu nuo to, kad man 28-eri metai, pragyvenau Lietuvoje 22 metus. Dabar jau kelerius metus gyvenu ir dirbu svetur, nes Lietuvoje niekas vis dar nepasikeitė į gerąją pusę... Grįžtu į Lietuvą tik tam, kad tėvus aplankyčiau.

Paprastas atsakymas, kodėl žmonės emigruoja: išvažiuoja tie, kuriems trūksta vieno gabumo (367)

2017 sausio mėn. 22 d. 20:41
Paprastas atsakymas, kodėl žmonės emigruoja: išvažiuoja tie, kuriems trūksta vieno gabumo
Vida Press
DELFI publikavus kelių skaitytojų nuomones apie emigrantus, savo požiūriu diskusijų skiltyje panoro pasidalyti ir kiti. Vieno iš skaitytojų išsakytos mintys susilaukė itin didelio kitų žmonių palaikymo.

Skaitytojo nuomonė. Laisvės premija turėjo būti įteikta kitiems (55)

2017 sausio mėn. 19 d. 15:11
Štai ir sulaukėme 26-ujų Sausio 13-osios metinių, o su metinėmis iš paskos – ir klausimas, kam duoti arba kam neduoti Laisvės premiją. Na, pagaliau seimūnai nusprendė, kam šiais metais paskirti premiją – nepriklausomybės akto signatarui Vytautui Landsbergiui ir prezidentui Valdui Adamkui.

Šiuolaikinės kartos problema: ilgalaikiai santykiai lyg antras darbas (176)

2017 sausio mėn. 18 d. 16:32
DELFI Gyvenimo paviešintas straipsnis apie kartą, kuri atsisako dėti daug pastangų kuriant ilgalaikius santykius ir mieliau renkasi tik seksą, sulaukė DELFI skaitytojų dėmesio ir paskatino pasidalinti asmeniniais išgyvenimais. Jei jūs irgi svarstote, kad šiais laikais sunku užmegzti įpareigojantį ryšį ir norėtumėte paviešinti savo patirtį, rašykite el. p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Santykiai“.

Emigranto prisipažinimas: atsipeikėkit! (465)

2017 sausio mėn. 19 d. 11:50
Emigranto prisipažinimas: atsipeikėkit!
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
DELFI pasirodęs straipsnis apie lietuvį, kuris po penkerių metų nusprendė su šeima iš Norvegijos grįžti gyventi į Lietuvą, diskusijų skiltyje sukėlė gyvenančių gimtinėje ir užsienyje skaitytojų diskusiją, ar teisingai pasielgė istorijos herojus. Nors dauguma ir nepalaikė tokio tautiečio žingsnio, tačiau sutiko, kad ne visada materialinė nauda atstoja Tėvynės ilgesį. Kiti pasidalino ir asmenine patirtimi, tad pateikiame įdomiausias nuomones. Taip pat galite pasidalinti savo patirtimi rašydami adresu el. p. pilieciai@delfi.lt su prierašu „Mano sprendimas“.

Šauktinių kariuomenės grąžinimas: bijau būti palaikytas „vatniku“, bet noriu pasisakyti (245)

2017 sausio mėn. 16 d. 13:29
Šauktinių kariuomenės grąžinimas: bijau būti palaikytas „vatniku“, bet noriu pasisakyti
P. Čilinsko nuotr.
Kalbėti apie šauktinių kariuomenės grąžinimą tampa vis labiau beprasmiška ir nejauku. Beprasmiška, nes nuomonė, kuri neatkartoja mums siūlomos, t.y., nuomonė prieš šauktinių kariuomenės grąžinimą, yra kaip šuns balsas, kuris į dangų neina – šauktinių kariuomenė buvo grąžinta, visuotinis šaukimas bus ir šauktiniai iš išimties tapo taisykle. Tad koks tikslas sakyti, kad šio sprendimo nepalaikau, jei realiai jis yra priimtas ir nėra galimybių, kad bus atšauktas?

Sausio 13-oji praėjo: ar dar nepamiršote apie didvyrius? (34)

2017 sausio mėn. 16 d. 10:42
Sausio 13-oji praėjo: ar dar nepamiršote apie didvyrius?
DELFI / Kiril Čachovskij
Sausio 13-oji jaunam žmogui, kuriam neteko patirti, pamatyti, išgyventi tų įvykių, o jei ir teko, tai, ko gero, jie liko gilioje atminties gūdumoje, suteikia tą tikrąją kovos dvasią, kuria gyveno kiekvienas tą naktį gynęs mūsų visų laisvę. Kilusios diskusijos dėl simbolių, kas įprasmina pergalę, ir liūdina, ir iš dalies džiugina. Liūdina, nes ne simbolyje, o pačiame jausme yra visa pagrindinė esmė. Džiugina, nes giname, vertiname ir saugome tai, kas yra tradiciška ir mums visiems vienodai svarbu.

Vairuotojai, apie kuriuos nutylima: ar nereiktų jiems perlaikyti teisių? (303)

2017 sausio mėn. 13 d. 15:15
Vairuotojai, apie kuriuos nutylima: ar nereiktų jiems perlaikyti teisių?
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Visi žinome, kad neblaivus žmogus už vairo yra didelis blogis, nes yra sulėtėjusi jo reakcija, manevrai – nekoordinuojami ir t.t. ir t.t. Bet kokia yra pensinio amžiaus žmonių reakcija?

30-metį kankina darbo paieškos: nenoriu būti pasityčiojimo objektu (184)

2017 sausio mėn. 11 d. 10:38
Atviras laiškas – klausimas Seimui, Vyriausybei, LR prezidentei: dirbti ir gauti atlyginimą už darbą esi netinkamas, o atidirbti už socialinę pašalpą tinki. Kodėl?

Po A. Baukutės gesto tylėti nebegaliu: uždaryti laidos čia nepakaks (1272)

2017 sausio mėn. 7 d. 18:04
Asta Baukutė laidoje Atspėk dainą
Stop kadras
Lietuvoje šiandien turime daug ko: yra nuostabių dalykų, yra labai blogų. Yra protingų žmonių, yra kvailių. Yra praeitis, yra ir realybė, tokia, kokia yra. Ir tai normalu, taip ir turi būti. Bet mes negalime to tik priimti ir nekalbėti apie visuomenės skaudulius.

Emigravau į Angliją studijuoti – kai grįžęs pamačiau kainas, negalėjau patikėti savo akimis (262)

2017 sausio mėn. 11 d. 13:48
Emigravau į Angliją studijuoti – kai grįžęs pamačiau kainas, negalėjau patikėti savo akimis
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Esu Audrius, man 21-eri metai, gyvenu Londone. Šiuo metu dirbu ir studijuoju elektronikos, tinklų, robotikos ir kompiuterinių sistemų inžineriją.

Laiškas „viską žinančiam“ jaunimui: kažin, ar galite pakeisti senąją kartą (67)

2017 sausio mėn. 6 d. 14:45
Laiškas „viską žinančiam“ jaunimui: kažin, ar galite pakeisti senąją kartą
DELFI / Orestas Gurevičius
Šiandien plaukiame tokiu gyvenimo laivu, kurio vairas patikėtas jaunimui, o kelionės planas paliktas improvizacijai ir dar sunkiai tvardomoms emocijoms. Bet kur garantuota patirtis ir profesionalumas, gelbstintis laivą nuo dūžių ir skendimo? Po tokio sakinio visi jaunieji profesionalai turbūt mane norėtų nukryžiuoti arba užmėtyti supuvusiomis daržovėmis, arba dar geriau – išvadinti Sovietų Sąjungos liekana, o prakalbus apie „profesionalumą“ iškart atsigręžti į kiek nepavykusią vyriausybę.

Pamatęs, kiek sumokėjo bankui, klientas įsiuto (597)

2017 sausio mėn. 4 d. 13:42
Pamatęs, kiek sumokėjo bankui, klientas įsiuto
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Kadangi internetinės „Swedbank“ bankininkystės puslapyje man siūlo pirkti banko paslaugų krepšelį ir taip sutaupyti mokamų banko mokesčių, ėmiau nagrinėti savo 2016 metų sąskaitos išklotinę, o konkrečiai – kiek per metus sumokėjau bankui. Suma, mano nuostabai, susidarė artima 100 eurų.

Telefonu teikiau emocinę paramą – prakaitas sruvo ne kartą (20)

2017 sausio mėn. 15 d. 09:17
Telefonas
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Mano kelionė „Jaunimo linijos“ savanorio link prasidėjo 2015 metų rugsėjo mėnesį. Nežinau, ar teisinga teigti, kad tai įvyko būtent tada, tačiau tais metais gimė mintis imtis savanorystės. Braidydamas po internetą aptikau šios, prieš 25 metus įsikūrusios organizacijos, margą internetinį puslapį. Sėdėdamas prie mirguliuojančio monitoriaus, kol už lango gatves įvairiomis spalvomis tepliojo rudens lapai, pajutau entuziazmą.

Su žmona iš JAV tėvynėje apsilankęs emigrantas kaip reikiant nustebo: viskas labai pasikeitė (436)

2017 sausio mėn. 3 d. 16:05
Su žmona iš JAV tėvynėje apsilankęs emigrantas kaip reikiant nustebo: viskas labai pasikeitė
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Šiais metais ir mes su žmona atvykome į Lietuvą pasidžiaugti šventine nuotaika ir pabūti su artimaisiais. Gyvenu Jungtinėje Karalystėje jau daugiau nei 6 metus, dvejus iš jų – kartu su savo antrąja puse iš JAV.

Darbo ieškantis vaikinas – neviltyje: erzina vienas darbdavių keliamas reikalavimas (286)

2017 sausio mėn. 4 d. 11:16
Perskaičiau straipsnį, kaip merginai nesiseka rasti darbo. Noriu ir savo patirtimi pasidalinti.

JAV gyvenantis lietuvis: pasižiūrėkite, kiek atsieina apsilankymas maisto parduotuvėje (588)

2017 sausio mėn. 2 d. 15:49
JAV gyvenantis lietuvis: pasižiūrėkite, kiek atsieina apsilankymas maisto parduotuvėje
DELFI montažas
Norėčiau pasidalinti su DELFI skaitytojais savo gyvenimo istorija. Prieš daugiau nei 20 metų išvykau iš Lietuvos. Įgijęs išsilavinimą tėvynėje, Austrijoje, Olandijoje ir JAV, nusprendžiau pasilikti pastarojoje šalyje.

Laiškas ieškantiems įkvėpimo, ką sau pažadėti Naujais metais (23)

2016 gruodžio mėn. 30 d. 17:24
Praėjusius naujuosius metus sutikau su mama, nes tėtis dirbo naktinėje pamainoje, o aš žinojau, kad ji liks namie. Žiūrint iš dabartinės perspektyvos tai gan simboliška, nes per šiuos metus mano ir šeimos santykiai pasikeitė neatpažįstamai.

Atsiliepė Latvijoje rasto laiško autorė: išmetus butelį į jūrą įvyko stebuklas (93)

2016 gruodžio mėn. 30 d. 14:52
Atsiliepė Latvijoje rasto laiško autorė: išmetus butelį į jūrą įvyko stebuklas
DELFI montažas
Po to, kai DELFI Pilietis paviešino latvio Ivaro Papėje rastą lietuvės laišką, įvyko tai, ką ne vienas pavadintų Naujųjų metų stebuklu – žinią pamatė ir su redakcija susisiekė jį parašiusi mergina. Pasirodo, kad į jūrą butelyje įmestas laiškas jo autorei ir jos vyrui „atnešė“ ypatingą dovaną.

Metus CV siunčiau dukart per savaitę – rezultatas liūdina (312)

2017 sausio mėn. 2 d. 10:13
Vieni žmonės baigia mokslus, kurie jiems patinka. Kiti – tuos, kurie jiems atneš daugiau naudos (pelno). Aš esu iš tų, kurie pabaigė mokslus, kurių norėjo ir kurie jiems patiko. Esu baigusi vienos, ne pačios populiariausios specialybės bakalaurą ir tos pačios specialybės magistrą. Į šią specialybę įeina ir mokytojo kvalifikacija. Pavadinkime tą specialybę istorija. Tačiau esmė – ne specialybė...

Išgirdęs, kas darosi Lietuvoje, pasijutau kaip 1985-aisiais (48)

2016 gruodžio mėn. 30 d. 13:38
Išgirdęs, kas darosi Lietuvoje, pasijutau kaip 1985-aisiais
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Buvau nusprendęs sulaukti teismo sprendimo ir nereikšti savo minčių, tačiau po šiandienos Marijampolės savivaldybės posėdžio (daugiau apie jį paskaityti galite čia) nebegaliu susilaikyti.

„Leon Somov & Jazzu“ koncerte apsilankiusi mergina pasibaisėjo publika: vakaras buvo sugadintas (160)

2017 sausio mėn. 12 d. 13:56
Jazzu koncertas Kauno Žalgirio arenoje
DELFI (R. Achmedovo nuotr.)
Pastebėjau, kad dauguma itin laisvai gali reikšti savo nuomonę tiek aktualiomis, tiek galbūt brutaliomis temomis, tad noriu prabilti ir aš. Taip bėda, apie kurią rašysiu – alkoholio pardavinėjamas masinių renginių metu, galbūt bent šiek tiek iškils į paviršių, nes tai virsta problema.

Ar verta perkelti ministerijas į Kauną? Suskaičiavau (217)

2016 gruodžio mėn. 30 d. 11:15
Nors Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijų perkėlimo iniciatyva sulaukė didelio žiniasklaidos dėmesio ir visuomenės palaikymo, valdžios kuluaruose netyla diskusijos dėl tokio perkėlimo tikslingumo. Ne visuomet tokios diskusijos yra grindžiamos racionaliais argumentais, dažnai pamirštama, kad tolygus Lietuvos ir jos regionų vystymasis yra kur kas svarbiau nei vieno ar kito asmens asmeniniai prioritetai, emocijos ar pageidavimai.

Verslininkui Lietuvoje trūko kantrybė: man gėda, kad gyvenu tokioje šalyje (266)

2016 gruodžio mėn. 29 d. 10:48
Verslininkui Lietuvoje trūko kantrybė: man gėda, kad gyvenu tokioje šalyje
DELFI / Šarūnas Mažeika
Neseniai perskaičiau straipsnį „Verslininkas atvėrė širdį: kodėl aš svarstau palikti Lietuvą“ – norėčiau pratęsti šią temą ir pasidalinti savo mintimis dėl neteisybės Lietuvoje.

Į Lietuvą grįžusi emigrantė apstulbo: lietuviai – labai turtingi žmonės? (928)

2016 gruodžio mėn. 29 d. 13:29
Į Lietuvą grįžusi emigrantė apstulbo: lietuviai – labai turtingi žmonės?
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Augant pasipiktinimui dėl kainų skirtumo Lietuvoje ir Europos Sąjungos šalyse, norisi pasisakyti ir man. Nesu dažnas svečias Lietuvoje, tačiau taip jau nutiko, kad šiemet tris kartus lankiausi savo gimtojoje šalyje. Deja, vis labiau tenka nusivilti ir suprasti, kad tų apsilankymų tik mažės.

Norvegijoje gyvenantis lietuvis paatviravo: kiek uždirba, išleidžia ir galėtų gauti ateityje (244)

2016 gruodžio mėn. 28 d. 13:29
Andenesas, Norvegija
K. Cemnolonskio nuotr.
Gyvenu Norvegijoje 4 metus. Tik 3 dienas per savaitę dirbu „McDonalds“. Nuskaičiavus mokesčius į rankas gaunu apie 15 tūkst. Norvegijos kronų (apie 1646 eurų) per mėnesį (tokia suma – dėl čia taikomų progresinių mokesčių).

Telefonu su klientais bendraujanti darbuotoja papasakojo, ko prisiklauso (110)

2016 gruodžio mėn. 28 d. 11:15
Telefonas
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Nemažai teko skaityti įvairių profesijų atstovų išpažintis apie savo darbo ypatumus, malonius ar nemalonius dalykus. Pasidalinsiu ir aš savo įžvalgomis.

Verslininkas atvėrė širdį: kodėl aš svarstau palikti Lietuvą (180)

2016 gruodžio mėn. 27 d. 10:17
Verslininkas atvėrė širdį: kodėl aš svarstau palikti Lietuvą
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Nežinau net nuo ko pradėt, bet, panašu, suprantu, kodėl tiek jaunų žmonių emigruoja. Esu 27 m. vaikinas, kuriu savo verslą, moku nelogiškai didelius mokesčius, neprašau pašalpų ir panašių išlaikymų. Bet, po truputį kyla noras tiesiog palikti Lietuvą. Kodėl? Todėl, kad kuo toliau, tuo labiau Lietuva ir jos valdžia su savo sprendimais ir taip nedidelę šalį padaro narvu, kuriame nėra nei dėmesio žmonėms, nei lygybės, nei pagarbos, nei oro kvėpuoti.

Kalėdinę dovaną įvynioti norėjęs vilnietis pasibaisėjo verslininkų atsakymu (127)

2016 gruodžio mėn. 23 d. 11:31
Aš norėjau parašyti jums, nes nebežinau, kur kreiptis jau. Tokio absurdo žmogus XXI amžiuje tikėtis negalėjo, bet, pasirodo, tai įmanoma. Vilniuje. 2016-ųjų pabaigoje.

Nuomonė. Mums nereikia švietimo reformų – mums reikia naujos švietimo sistemos (12)

2016 gruodžio mėn. 22 d. 14:53
Nuomonė. Mums nereikia švietimo reformų – mums reikia naujos švietimo sistemos
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Mūsų penkiolikmečių mokinių labai prastas pasirodymas 2015 m. PISA (kas trejus metus atliekami Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) angl. Programme for International Student Assessment) tyrimai švietimo ekspertus, politikus ir socialinius partnerius turi priversti rimtai susirūpinti.