Vox Populi

Darbo ieškojusi moteris pasibaisėjo: pasityčiojimas (147)

2016 gruodžio mėn. 7 d. 11:14
„Vergovė“, – taip darbą pavadino jo Lietuvoje ieškanti 59-erių metų moteris. Ją papiktino tai, kad norėdama dirbti padavėja, buvo paklausta, ar moka anglų kalbą. Klausiame Jūsų – ar Jums sudėtinga šiuo metu Lietuvoje rasti darbą, kokių atlyginimo pasiūlymų paprastai sulaukiate? Rašykite el.p. pilieciai@deli.lt su prierašu „Darbas“. Skaitytojos istorija – žemiau.

Mokinės laiškas Švietimo ir mokslo ministerijai: tai darosi nepakeliama (106)

2016 gruodžio mėn. 7 d. 10:23
Mokinės laiškas Švietimo ir mokslo ministerijai: tai darosi nepakeliama
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Aš taip pat esu iš Panevėžio. Ir visiškai pritariu pirmosios gimnazijos klasės mokinei, kuri rašė apie tikrąją realybę. Aš esu tik aštuntokė, bet jau nuo septintos klasės jaučiamas labai didelis krūvis. Dar praėjusiais mokslo metais įstengiau lankyti bent vieną būrelį, o šiais mokslo metais jau laiko nepakanka. Jei pasakai mokytojams, kad nėra laiko būreliams, tai atsako: „Meskit būrelius, nes jei nespėjate atlikti namų darbų, popamokinė veikla turi būti atšaukta“.

Perskaičius, kaip mokomi vaikai, man sudrėko akys (49)

2016 gruodžio mėn. 6 d. 11:04
Perskaičius, kaip mokomi vaikai, man sudrėko akys
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Prisistatau: mokyklą baigiau pakankamai seniai, kad būčiau spėjęs įgyti gyvenimiškos patirties, paragavęs gyvenimo užsienyje, dirbęs keliose skirtingose sferose, taip pat ir mokytoju bei dėstytoju. Be to, pakankamai neseniai, kad gerai atsiminčiau, kaip jaučiausi mokykloje.

Prabilo gimnazistė: jei taip ir toliau, Lietuvos ateitis bus labai tamsi (342)

2016 gruodžio mėn. 5 d. 15:55
Prabilo gimnazistė: jei taip ir toliau, Lietuvos ateitis bus labai tamsi
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Esu pirmosios gimnazijos klasės mokinė iš Panevėžio. Sekmadienį darydama pirmadieniui užduotus namų darbus nebeištvėriau.

Vaiko susilaukti negalinti pora išsakė viską, ką galvoja: gėda dėl jūsų (115)

2016 gruodžio mėn. 5 d. 10:48
Būdama 24 metų susirgau vėžiu. Ši žinia buvo kaip griaustinis iš giedro dangaus, vieną dieną tavo savijauta puiki, o kitą tau jau diagnozuotas IV stadijos vėžys. Po tokių tyrimų rezultatų toliau viskas vyksta labai greitai ir tu galvoji tik apie tai, kaip pasveikti. Tomis sunkiomis akimirkomis tu išvis nesi tikras dėl nieko, tu nežinai, kas tavęs laukia, kaip viskas bus, ir nežinai, ar išvis pasveiksi.

Operoje apsilankiusi moteris pasijuto kaip parduotuvėje (187)

2016 gruodžio mėn. 5 d. 10:07
„Tosca“! Giacomo Puccini „Tosca“! Kai tik pradėjo anonsuoti, pradėjau laukti. Nusipirkau bilietą ir laukiau to vakaro. Ir jis atėjo. Susirinko pilni Kongresų rūmai gražių ponių ir ponų (be ironijos), – žmonių, mėgstančių ir vertinančių klasikinę muziką, mūsų simfoninį orkestrą ir „Bohemiečių“ pastatymus.

Jauna šeima kreipiasi į Lietuvą: tai, kas vyksta, labai žeidžia ir skaudina (501)

2016 gruodžio mėn. 3 d. 18:16
Jauna šeima kreipiasi į Lietuvą: tai, kas vyksta, labai žeidžia ir skaudina
Vida Press
Mes esame jauna, bet, deja, nevaisinga šeima. Su nevaisingumu kovojome kelis metus, atlikome visus rekomenduojamus diagnostinius tyrimus. Natūraliu būdu niekaip negalėtume susilaukti vaikų, nes aš turiu kiaušintakių nepraeinamumo problemą. Šiandien visi tie skausmo metai jau praeityje, nes po širdimi nešioju kūdikį.

6 metai kankynės: po to, ką patyrėme, pablogėjo ir mūsų santykiai (48)

2016 gruodžio mėn. 2 d. 15:02
Lietuvoje tikrai trūksta pagalbos poroms, negalinčioms susilaukti vaiko. Prieš 6 metus kreipėmės į vaisingumo kliniką, norėdami išsiaiškinti kliūtį/problemą/priežastį, kodėl jau šiek tiek ilgiau nei metus nepavyksta pastoti, nors, atrodo, abu esame sveiki, jokių žinomų ligų ar negalavimų nėra, žalingų įpročių abu neturim, pakankamai sveikai ir fiziškai aktyviai gyvenam.

Kokiems žmonėms darbdaviai kelia atlyginimą (33)

2016 gruodžio mėn. 2 d. 10:35
Kodėl vidutinis atlyginimas kyla, o Jūsų – ne? Atsakymas labai paprastas – atlyginimai kyla tiems, kurie pasitiki savimi arba kitaip tariant, tiems, kurie ir taip uždirba daugiau, ir kurių darbdaviai nenori „paleisti“.

Emigrantė išsakė, kas stabdo grįžti į Lietuvą (151)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 16:27
Emigrantė išsakė, kas stabdo grįžti į Lietuvą
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Kada galų gale atsikratysime tos emigranto etiketės? Judėjimas, keliavimas – natūralus globalizacijos procesas. Vertėtų įsisąmoninti, kad žmonės yra laisvi pasirinkti savo gyvenamąją vietą, nepriklausomai nuo to, kur gimė. O tos mintys, kad reikia susigrąžinti emigrantus bet kokiu būdu, yra nerealios. Neįmanoma kovoti su vėjo malūnais. Paskaitykite istoriją – apie tautų kraustymąsi, Amerikos atradimą ir pan. Žmonės migravo ir migruos.

Šventėje vyrą su meiluže pamačiusi moteris priėmė netikėtą sprendimą (209)

2016 lapkričio mėn. 30 d. 11:58
Aš – žmona, buvau ganėtinai laimingai ištekėjusi 10 metų. Tuo metu mūsų dukrai taip pat buvo beveik 10 metų. Buvo graži vasara, laukė daug žadančios atostogos. Pradėjau jausti, kad vyras nebesidomi manimi taip, kaip anksčiau, nebeskiria tiek dėmesio, vis dažniau užtrunka darbe, pastebėdavau užsisvajojusį, o kai bandydavau pakalbinti, tarsi grįždavo iš ano pasaulio.

Mylimosios neatrašyta žinutė vaikinui atvėrė akis: ir po 10 metų į santykius nebesiveliu (85)

2016 lapkričio mėn. 29 d. 16:28
„Būsi trečias”, „trys – tai jau kompanija“, „trečias kartas nemeluoja“, „kuo giliau į mišką, tuo labiau trečias nereikalingas“... Be penkių dienų ketvirto kurso pradžia. Užmetu akį į grupiokų sąrašą. Sutrumpėjęs. Emigracija, akademinės atostogos, vaikai... Bet yra ir naujos merginos vardas. Nauja mergina kolektyve – visada smalsu, kokia. Mano universitete buvo iš finansinės pusės svarbu, kelintas esi reitinge pagal balus. O naujokės balai – per milimetrą nuo maniškių. Todėl dvigubai smalsu. „Gūglinimas“ nepadeda. Žmogus vaiduoklis.

Giminaičio vestuvių šventę sugadino paštininko apsilankymas (106)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 11:26
Šeštadienis – ilgai lauktos sūnėno vestuvės! Pats ruošimosi pokyliui įkarštis. Staiga – skambutis į duris. Paštininkas įteikė registruotą laišką. Jis – nuo draudimo bendrovės „Compensa“.

Perspėja jaunas Lietuvos moteris: kažin, ar ši savybė patinka vyrams (97)

2016 lapkričio mėn. 29 d. 11:15
Turbūt dauguma sakys, kad šį straipsnį parašė vyras (ir, beje, nieko vertas) arba feministė. Bet tai visiškai ne tiesa ir manau, kad autoriaus asmeninės detalės neturi įtakos, jei kalbėsime apie straipsnį, nenuklystant į lankas. Tiesiog noriu išsakyti savo nuomonę, o ne priversti ją pritaikyti asmeniškai. Vis dėlto, jei kuri moteris pasijus įžeista, gink Dieve, to visai nesiekiu. Priešingai, norėčiau, kad moterys labiau save gerbtų ir vertintų.

Jeruzalę lankę Vilniaus krašto gyventojai stebino ir gidę, ir vienuoles (11)

2016 lapkričio mėn. 29 d. 14:20
Matyti svetimas šalis, o ypač jose gyvenančius žmones – visada įdomu. Mes, žmonės, gyvenome tūkstantmečiais vieni nuo kitų toli ir labai toli, o elgiamės panašiai, branginame tas pačias vertybes. Visur ir visada su visais susišnekame be kalbų žinojimo. O jeigu šiek tiek mokame kurią iš didesnių tautų kalbų, galime pasikalbėti ne tik apie „How much is it?“ (angl. kiek tai kainuoja). Tada sužinome daug įdomių dalykų apie čiabuvių įpročius ir gyvenimo taisykles (kalbų žinojimas taip pat naudingas darbui ir uždarbiui savo šalyje).

Mitas, kurį apie Lietuvą kuria valdžia (144)

2016 gruodžio mėn. 1 d. 09:18
Tai, kad Lietuvoje yra sudarytos nuostabios sąlygos auginti vaikus, yra valdžios palaikomas mitas. Dažniausiai pabrėžiamas ilgiausias Europoje dvejų metų laikotarpis, tačiau ar kas nors aprašė, kaip mamos tuo laikotarpiu gyvena? Spėju, kad moterys, kurios taps mamomis ar jomis jau yra, garsiai apie tai nekalba dėl nuovargio, energijos kovoti už save trūkumo ir galbūt nevilties.

Žmonos skambutis meilužei sukėlė juoką (352)

2016 lapkričio mėn. 28 d. 13:08
„Juokiausi viduje iš jos nenumaldomo noro pamatyti mane, išklausiau telefonu įvairiausius įžeidinėjimus...“ – pokalbį su mylimojo žmona prisiminė DELFI skaitytoja, prisipažinusi, kad jai yra tekę būti „trečiuoju“ žmogumi santykiuose. Apie šeimą moteris sakė nežinojusi, tačiau po to, kai paaiškėjo visa tiesa, ant mylimojo supyko visai ne dėl melo.

Emigravau svetur ne dėl pinigų – Lietuvoje negalėčiau dirbti ir laimingai gyventi (11)

2016 lapkričio mėn. 30 d. 11:31
Kauno klinikos, Santariškės, Antakalnis. Tai vietos, kurios buvo labiausiai lankomos, kol gyvenau Lietuvoje. Pamenu vienos puikios gydytojos pasiūlymą keltis gyventi į salą dėl alerginės astmos ir alerginio rinito. Tačiau tą sykį gydytojos mintį priėmiau kaip juoką.

Emigranto gyvenimas Vokietijoje: dirba nepilnu etatu, atlygis – viliojantis (336)

2016 lapkričio mėn. 27 d. 12:33
Emigranto gyvenimas Vokietijoje: dirba nepilnu etatu, atlygis – viliojantis
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
Mano vardas Antanas, šiuo metu gyvenu ir dirbu Vokietijoje, NRW (Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje). Klausiate, koks atlyginimas mane tenkintų, kad grįžčiau į Lietuvą? Atsakymas paprastas – daugiau nei dabar.

Mūsų šeima emigravo ne dėl pinigų – pasibaisėjome tuo, ką mums siūlo (30)

2016 lapkričio mėn. 25 d. 14:55
Mūsų šeima emigravo ne dėl pinigų – pasibaisėjome tuo, ką mums siūlo
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Perskaičiau šios dienos straipsnį apie „pagrindinę“ emigracijos priežastį – atlyginimą. Taip, pinigai be abejo yra svarbus faktorius. Tačiau ne pats svarbiausias buvo bent jau mūsų šeimai. Noriu pasidalinti pasvarstymais, kurių „ten“ sėdintys ponai, nepabuvę emigranto kailyje, nė velnio nesuvokia.

Emigrantė nurodė, kokia suma ir pareigos ją parviliotų į Lietuvą (399)

2016 lapkričio mėn. 25 d. 10:07
Emigrantė nurodė, kokia suma ir pareigos ją parviliotų į Lietuvą
DELFI (M. Ažušilio nuotr.)
„Laukiame, kai galėsime uždirbti mažiausiai 1500 eurų per mėnesį“, – rašė DELFI skaitytoja Agnė, atsiliepusi į kvietimą pasidalyti mintimis po emigracijos svetur. Mergina papasakojo apie karjerą užsienyje, uždarbį ir viltis – į Lietuvą ji norėtų grįžti jau kitąmet.

Nujaučiau, kad mane apgaudinėja – kantrybė trūko vėlų vakarą pamačius jo automobilį (79)

2016 lapkričio mėn. 23 d. 14:59
Susipažinau su vaikinu netikėtai, per draugus. Susitikom, vienas kitam patikom. Kiekvieną kartą, kai susitikdavom, jis mane vis veždavosi tai pas draugus, tai pas gimines. Kartu būdavom tik savaitgaliais, nes mokiausi kitame mieste, o jis gyveno kaime.

JAV gyvenanti lietuvė pasakė, kodėl laimėjo D. Trumpas (25)

2016 lapkričio mėn. 23 d. 11:15
„Pastaruoju metu ėmė atrodyti, kad jei esi baltasis ir dar vyras, tu jau esi nusikaltėlis“, – sako Birutė Butėnas, JAV gyvenanti lietuvė, paaiškindama šalyje vykusių prezidento rinkimų baigtį. Moteris sutiko su DELFI Piliečiu pasidalyti mintimis apie JAV įvykusius rinkimus.

Mano mamos draugas – 17 metų jaunesnis (95)

2016 lapkričio mėn. 24 d. 15:26
„Jei taip nutiko, kad jūsų gyvenime atsirado jaunas vyras, nedvejokit ir negalvokit, ką pasakys kiti“, – svarsto Monika (tapatybė DELFI žinoma), feisbuke išdrįsusi pasisakyti pikantiška tema – apie vyresnių moterų ir jaunesnių vyrų santykius. Po jos pasisakymo šia tema, mergina sutiko DELFI Piliečiui papasakoti apie tai, kaip reagavo, kai jos mama pradėjo susitikinėti su 17 metų jaunesniu vaikinu. Dalijamės Monikos atsakymu į DELFI Piliečio klausimus ir kviečiame jus pasisakyti tema, ar amžius svarbus santykiams.

Daugiabučio gyventoja – neviltyje: kaimynas tyčiojasi iš visų (207)

2016 lapkričio mėn. 22 d. 10:48
Daugiabučio gyventoja – neviltyje: kaimynas tyčiojasi iš visų
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Kai perskaičiau straipsnius apie įžūlius kaimynus ir automobilių statymą daugiabučių kiemuose, nusprendžiau ir aš papasakoti savo istoriją. Tikriausiai rašau iš nevilties, tikėdamasi, kad kažkas pasikeis... O situacija, kuri vyksta mano namo kieme – išskirtinė. Ji tęsiasi daugelį metų.

Apie vietą, kur karaliai pėsti vaikšto: kuo lietuviški tualetai skiriasi nuo prancūziškų (36)

2016 lapkričio mėn. 21 d. 13:10
Apie vietą, kur karaliai pėsti vaikšto: kuo lietuviški tualetai skiriasi nuo prancūziškų
D. Zaliecko nuotr.
Lapkričio 19 d. buvo minima Tarptautinė tualetų diena. Šios dienos proga, kuri skirta ne tik pralinksminti, bet ir atkreipti dėmesį ir paskatinti apvalyti aplinką nuo infekcijų plitimo, DELFI skaitytojas Danas pasidalijo pastebėjimais tema, kuria paprastai nutylima – apie Lietuvoje įrengtų viešųjų tualetų tvarką ir jų skirtumus lyginant su Prancūzijoje pastebėtomis vietomis, į kurias „karaliai pėsti vaikšto“.

Dvyliktoko akimis. Norite pažaboti alkoholizmą Lietuvoje? Pradedate ne ten (93)

2016 lapkričio mėn. 21 d. 11:10
Dvyliktoko akimis. Norite pažaboti alkoholizmą Lietuvoje? Pradedate ne ten
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Nesenai DELFI naujienų portale teko skaityti septintokės parašytą laišką, iš kurio antraštės buvo galima spręsti, kad jis skirtas visai Lietuvai. Jame buvo keliama viena opiausių nūdienos Lietuvos problemų – alkoholizmas, bei siūloma su juo kovoti keliant alkoholio kainas. Norėčiau pateikti antitezę šios septintokės pasiūlymui bei išsakyti savo, kaip pilnamečio dvyliktoko, gyvenančio viename didžiųjų Lietuvos miestų, nuomonę apie šios problemos pažabojimą.

Laukiau susitikimo su vyro meiluže – norėjau išgirsti du dalykus (283)

2016 lapkričio mėn. 21 d. 14:26
Mano istorija, manau, tokia, kaip ir daugumos šeimų, patyrusių ir išgyvenusių neištikimybę. Mes gyvenom, kūrėm namus, auginom vaikus, keliavom, šventėm šventes, buvome šeima... Iki vieno vakaro/ nakties skambučių...

Žiūrėjau interviu su būsimu Seimo pirmininku – pasibaisėjau (434)

2016 lapkričio mėn. 17 d. 14:19
Žiūrėjau interviu su būsimu Seimo pirmininku – pasibaisėjau
DELFI (A.Ufarto nuotr.)
Galvoju, kas atsitiko visuomeniniam transliuotoju, kad gali taip elgtis, kad tiek šio TV darbuotojas (nesinori sakyti žurnalistas) gali sau leisti. Nejaugi įtakingiausiu išrinktas žiniasklaidos atstovas nebepajėgia susivokti ir susitvarkyti pats su savimi? Nejaugi to įtakingiausio našta yra tokia nepakeliama?... Bet gal neverta „aušinti burnos“ ir kas iš to... Įžūlumas juk nėra socialinės padėties bruožas.

Panevėžyje automobilį statęs vairuotojas nesitikėjo tokios vietinių reakcijos: ar grįžtame į gaujų savivalės laikus? (172)

2016 lapkričio mėn. 18 d. 10:26
Panevėžyje automobilį statęs vairuotojas nesitikėjo tokios vietinių reakcijos: ar grįžtame į gaujų savivalės laikus?
DELFI (D.Pipo nuotr.)
Antradienį, kai dar nebuvau perskaitęs straipsnio apie įžūlius kaimynus Tauragėje, kurie „privatizuoja“ automobilių statymo vietas prie daugiabučių namų, visiškai panašus atvejis man įvyko Panevėžyje, kur lankiausi kelias dienas atvykęs iš kito miesto.